Uzupełnienie bazy gier

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Michu »

Dzięki wszystkim za screeny - razem z paczką przysłaną mi ostatnio przez BeVoo mamy "oscreenowanych" 10 gier. Jak tylko załatwię sprawy uczelniane zaczynam je wrzucać, a Was zachęcam do dalszej aktywności =]
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Rahim »

Offtopic, przy niektórych grach są błędy, tak jak np. Wyspie dla Dwojga, podane jest że to Pełna Wersja, a autor w nie jednym miejscu (nawet na swojej stronie) nakreśla że to demo.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Jazzwhisky »

Oddajmy głos autorowi w pliku readme:
readme pisze:Nie jest to wersja pokazowa, demonstracyjna - po prostu jest to ok. 1/3 gry, z większoœcią możliwoœci i rzeczy w niej zaplanowanych - po prostu kończy się w pewnym miejscu scenariusza.
Poza tym, serio, wskrzeszasz wątek po roku, żeby wrzucić tekst nie na temat?

edit-dół
Yup, prawie na pewno błąd/niedopatrzenie, gra to technicznie pełna wersja.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Dragon Kamillo »

To jak już odświerzone i wszedł taki temat.

Gra Reis Adventure jest w pełnych wersjach, ale podczas gry tak gdzieś po środku jest napisane, że to wersja demo.
Kopia tej wiadomości:
Lepiej ich unikać bo nas zabiją.
(w Demie masz 50 level więc jest oki,
ale w full versjon lepiej do nich
niestartować,teraz też ich unikaj bo
oni nieznikną po walce.)
Mapa: Lochy E, zdarzenie ID0003 - o współrzędnych (001;025)

I w sumie to nie wiadomo, bo faktycznie mamy ten 50 lvl (czyli nie jest to przeoczenie autora przy robieniu pełnej wersji - zawsze mógł zapomnieć usunąć tą wiadomość), ale gra wygląda na "fulla" (XD) + ma jeszcze drugą część - ta jeśli dobrze pamiętam nie kryła żadnej takiej niespodzianki, po za tym że można było przeoczyć event kończący grę (jaskinia miała 3 kratki szerokości event był tylko po środku).
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Crashykk »

Nie wiem, w ktorym miejscu napisac, wiec zrobie to tutaj. Najwyzej jezeli bedzie taka mozliwosc prosze o przeniesienie posta do odpowiedniego tematu.

Chcialbym napisac, ze w opcji dodawania gry na stronie "data wydania" konczy sie na 2013, a mamy juz przeciez pierwsze gry z 2014. Dodatkowo w wyborze programu nie widnieje VX Ace, dlatego chcialbym zapytac sie czy bedzie mozliwosc umieszczania na TA rowniez gier z tej wersji? ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Dragon Kamillo »

Na twoim miejscu puki co wysłałbym grę jako zrobioną w VX w roku 2013 i w polu Uwagi napisał, że jest to wersja Ace i poprawny rok wydania.

Chociaż w sumie niedługo może pojawi się poprawka w tym formularzu, ale np z rokiem to już przesada w końcu mamy już kwiecień XD.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Jazzwhisky »

Zasadniczo nie liczyłbym na kolejne uzupełnienia czy poprawki w formularzach, na pewno na stronie pojawi się jeszcze chociaż jeden news z aktualizacją bazy gier, ale to najprawdopodobniej wszystko.

Poza tym - tak jak napisał DK, w razie wątpliwości pozostaje pole uwag, tam można umieścić wszystkie istotne informacje.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:na pewno na stronie pojawi się jeszcze chociaż jeden news z aktualizacją bazy gier, ale to najprawdopodobniej wszystko.
No nie. Ledwo zdążyłam się rozgościć, a już zamykają mój ulubiony plac zabaw. To ja się obrażam, zbieram swoje zabawki i idę szukać innej piaskownicy. A w ogóle to będę płakać. ;((((
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Rahim »

Kleo pisze:To ja się obrażam, zbieram swoje zabawki i idę szukać innej piaskownicy. A w ogóle to będę płakać. ;((((
Powątpiewam, zostaje jeszcze Gospoda która ci odpowiada, więc tak szybko tych zabawek raczej nie zabierzesz, jak większość =)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Rave »

Jazz, jak mi wyślesz kod PHP formularza, to mógłbym zrobić taki myk, że by wyświetlał lata od powstania Tsukuru (albo dowolnego wybranego przez ciebie roku) do roku obecnego (przy okazji dodałbym Ace'a). Jestem dość obeznany w "pehapie", więc to by było dość łatwe, tylko musisz męć na serwerze dostęp do funkcji date (raczej masz, skoro forum wyświetla daty poprawnie).

Jak by co, to wbij na PM.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Jazzwhisky »

UWAGA, po dłuższej przerwie mocno podbijam temat. Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem zaktualizowania bazy TA o starsze, archiwalne tytuły spod RM. Podobnie jak przy starcie TA zbieraliśmy bazę gier z lat 2000-2005, teraz jestem zainteresowany wszystkim co wyszło w latach 2006-2010, zwłaszcza jeśli chodzi o wersje XP/VX. Jest tego pewnie całkiem sporo, a szkoda, by zniknęło, zostało zapomniane, przykłady niektórych tytułów (np. areva) pokazują też, że wiele gier z tamtego okresu pozostaje dziś po prostu nieznanych.

Dlatego jeśli tylko macie jakieś klasyczne polskie tytuły nieaktywnych już userów z tych lat i możecie gdzieś je zuploadować - bardzo proszę o post w temacie lub PM. Tytuły będą wrzucane na sajt sukcesywnie na przestrzeni całego roku. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Fear »

Cóż, są moje dema gier z XP (Rok 2007 i 2008), na teraz biednawe strasznie :P, ale kiedyś tak się robiło w XP. Także zostawiam to w kwestii Twojego wyboru.
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=ostatnialza <--- Ostatnia Łza
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=c ... trospekcja <--- Cena Krwi


I druga sprawa, jak to teraz wygląda z grami na Tsukuru? Odsyłacie większość dem/gier na forum, trzeba spełniać jakieś wymagania, żeby download z grą był na stronie, czy ludzie po prostu nie zgłaszają swoich gier? :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 00:48 przez Fear, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: Jazzwhisky »

Dzięki, teraz już nie ściągnę, ale rano na pewno. :)

Jak najbardziej wrzucam produkcje na sajt (ograniczenia to odrobina grywalności i ew. rozmiar archiwum z grą, jeśli ma być też hostowane na TA), po prostu autorzy po prostu nie zgłaszali gier (tzn. coś tam wpadło, ale niewiele), dopiero w tym tygodniu mam coś pierwszy raz od dawna.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Uzupełnienie bazy gier

Post autor: GameBoy »

ODPOWIEDZ