Spam z tsukuru?

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Spam z tsukuru?

Post autor: Rave »

Dzisiaj dostałem zwykły spam. Niestety adres z którego dostałem nie był zwykły...
Obrazek


Jest mi bardzo przykro z tego powodu że zaczęliście rozsyłać spam.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Jazzwhisky »

Możesz wkleić cały nagłówek wiadomości? Bez tego trudno ocenić skąd przyszedł wskazany e-mail, a wpisanie dowolnego nadawcy w pole From: to żaden problem.

Zwróć uwagę, że podawałeś tu swój e-mail, każdy bot mógł go zgarnąć, a potem wysyłać spam podszywając się pod odwiedzaną przez Ciebie domenę dla wzbudzenia zaufania. Stary numer. =]

Niemniej nagłówek powinien wyjaśnić wątpliwości - oczywiście podany adres e-mail (nie wzbudził twoich podejrzeń?) w domenie tsukuru.pl nie istnieje.

edit-dół
Tak samo jak e-mail do Rave'a, boty biorą ostro na celownik fora internetowe, podawałeś tu otwarcie swój e-mail, stąd spam. Userzy mogą też usuwać PM zanim zostaną one przeczytane, ew. jeśli podejrzewasz, że to coś innego - podeślij pełną treść maila (z nagłówkiem itp.), dojdziemy co się dzieje, bez tego trudno coś orzec.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Rahim »

Już z 4-5 raz dostałem wiadomość na emaila że ktoś wysłał do forum do mnie coś wchodzę a nic nie ma, nie wiem jak to wytłumaczyć? *-*
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam, bo dostałem podobnego maila - sprawdziłem, spam pochodzi z kont w domenie gmail.com/google.com, jakiś bot podszywa się pod adresy TA i wysyła wiadomości reklamowe na adresy zebrane na stronach forum w tej samej domenie. Całość łatwo rozpoznać po treści samego maila lub przeglądając nagłówek wiadomości, miałem już podobne przypadki z innymi, znanymi domenami w sieci.

Anyway, kwalifikujcie podobne maile w skrzynce jako spam, a jeśli publikujecie swój adres otwarcie - pamiętajcie, że może on zawsze zostać wykorzystany przez spammerów do podsyłania niechcianych wiadomości.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Rahim »

Nie no adresu raczej nie ukrywam i jest otwarcie dostępny i rozumiem to wszystko, jednak mimo wszystko denerwujące jak widzę że coś jest na tsukuru ponoć wchodzę a nic nie ma ._.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Rave »

Ja sprawdziłem nagłówki tamtego maila i ktoś dobrze zamaskował - wygląda na to że postawił serwer samodzielnie na własnym komputerze który się identyfikuje jak 127.0.0.1, czyli localhost - bezużyteczne dane. Wszystkie inne wskazują na na serwery o2, gdzie mam założoną pocztę.

Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to założenie rekordu MX na tsukuru.pl i ustawienie SPF - zabezpieczy to m.in. przed serwerami open relay z których najprawdopodobniej jest wysyłany spam.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Ja sprawdziłem nagłówki tamtego maila i ktoś dobrze zamaskował - wygląda na to że postawił serwer samodzielnie na własnym komputerze który się identyfikuje jak 127.0.0.1, czyli localhost - bezużyteczne dane. Wszystkie inne wskazują na na serwery o2, gdzie mam założoną pocztę.
Bardzo możliwe. Wiesz, ile obecnie dostępnych jest programów pozwalających założyć serwer na komputerze we własnym domu? I to nie tylko na Linuksie. Na windows mam już dawno za sobą próby w Krasnalu.
Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to założenie rekordu MX na tsukuru.pl i ustawienie SPF - zabezpieczy to m.in. przed serwerami open relay z których najprawdopodobniej jest wysyłany spam.
To nic nie da, a na dodatek może pogorszyć sprawę, bo nie wiadomo, czy samo Tsukuru Archive nie jest serwerem Open Relay.
Im więcej spamujesz, tym większy jest twój @#$%&
Trzeba całkowicie wytępić wiarę w to. I wtrącić do mamra wszystkich, którzy ją szerzą.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Spam z tsukuru?

Post autor: Rave »

Mateusz, serwer tsukuru nie jest serwerem open relay, sprawdzałem przed chwilą telnetem, także ustawienie rekordu SPF na tsukuru.pl wystarcza aby sytuację naprawić. Anyway, nawet jak tsukuru jest open relay, to i tak rekord SPF by wystarczał do zabezpieczenia przed spamem spoofującym tsukuru.
ODPOWIEDZ