Folder pics - czyli moja łatka do makera!

Jeśli chcesz podzielić się swoimi materiałami z innymi użytkownikami forum.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Folder pics - czyli moja łatka do makera!

Post autor: Dragon Kamillo »

Wkurza was bezsensowny podział grafik na foldery? Nie? Mnie wkurzał. Postanowiłem skończyć z tym i połączyć foldery Backdrop, Monster, Picture, Title, Gameover i Panorama w jeden folder Pics. Po co? A no po to by zaoszczędzić miejsca na dysku. Ile razy zdarzało ci się że chciałeś przeprowadzić walkę z jakimś potworem i zrobić z nim scenkę na mapie? W normalnej wersji musiałeś wklejać tą samą grafikę do Monster i Picture. Tu wystarczy jedna grafika w folderze pics. Albo, jak chcesz wyświetlić title podczas gry na obrazku i na jego tle przedstawić historię gry - tu korzystasz tylko z jednej grafiki. Zresztą teraz cokolwiek będziecie robić to wystarczy wam jedna grafik w jednym folderze.

Łatka została zrobiona i testowana na RPG Makerze 2k 1.07, ale jak będzie potrzeba, albo jak będzie mi się chciało (gdy tej potrzeby nie będzie) to przerobie ją na pozostałe wersje.

Instalacja: Jeśli używasz rpg makera bez żadnych łatek to zastąp rpg_rt.exe w swojej grze i rpg2000 w folderze gdzie zainstalowałeś makera. Jeżeli używasz łatek na rpg_rt to nałóż na niego łatkę z pliku ips. Jeżeli używasz łatek na rpg makera (więcej zmiennych itp), czy tam rpg maker 2000 remix to nałóż na niego łatkę z pliku ips.
W projekcie stwórz folder o nazwie Pics i wklej tam wszystko co masz w folderach Monster, Backdrop, Panorama, Title, Picture, Gameover (uważaj na te same nazwy), potem możesz te foldery usunąć.
Problemy: Na razie znam jeden. W importowaniu zasobów kategorie Monster, Panorama, Picture, Title, Gameover, Backdrop zamieniły swoje nazwy na Pics///, tak samo jak ograniczenie rozmiarów w importowaniu przy poszczególnych kategoriach zostało jakie było. Polecam importować jako Pics///, gdyż zastępuje to Monster (wyżej) i Picture (niżej), a tu są najbardziej luźne ograniczenia co do rozmiarów.

Jak zauważycie nowe problemy to je zgłoście.

Łatka do pobrania: https://dl.dropboxusercontent.com/s/2cp ... 7w9qZ2NFJQ
LunarIPS (potrzebny do wgrania łatki .ips): http://www.romhacking.net/utilities/240/

Jeszcze na koniec, połączyłem tylko te foldery, bo łączenie jeszcze chipset, battle, charset, faceset i system, jest już niepotrzebne bo te grafiki i tak potrzebują odpowiedniego pocięcia przez silnik makera, więc użycie ich jako tła, czy obrazka jest bezsensowne.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Folder pics - czyli moja łatka do makera!

Post autor: Rahim »

Dragon Kamillo pisze:Wkurza was bezsensowny podział grafik na foldery? Nie? Mnie wkurzał.
XDDD
Mówiłem zajmij się projektem, GF niebawem :)
To że cię coś wkurza nie znaczy że innych, jeśli chodzi o makera 2k aka 2k3 to rozmiary ich projektów i tak są niewielkie :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Folder pics - czyli moja łatka do makera!

Post autor: Dragon Kamillo »

Tylko ze to do projektu. Myślisz, że dlaczego puki co nie robię wersji 2k3, bo projekt mam na 2k, a teraz mogę go dalej robić. I w końcu odciążyć się od kopiowania potworów i teł do picture (używam ich zależnie od sytuacji normalnie i jako obrazek podczas walki.
Edit;
Wielki błąd: .ips rpg_rt nie działa, pomyliły mi się wersje makera przy jego tworzeniu. A .ips makera nie jest kompatybilny z polską wersją i remixem niestety też.
Co do makera to z tym jest dosyć dużo roboty, jak tylko powstanie nowa wersja pl, to wsadzę łatkę ręcznie. Co do remixa to może niedługo, na pewno nie dzisiaj.
Co do RPG_RT, tam sa tylko do zedytowania 7 wpisów (2 na picture, na reszte po 1), mogę opisać jak to zrobić, albo postaram się wykombinować łatkę na sprawdzonej wersji makera, czyt. nie na pl - znowu przypadek i moje zaniedbanie.

Ale po przez podmianę działa, tylko że nie jest kompatybilne z innymi łatami.
ODPOWIEDZ