Strona 1 z 3

DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 20 kwie 2016, 23:04
autor: EnterVPL
Witam. Jestem dość świeży jeśli chodzi o tworzenie gier w RM i to forum, ale pomyślałem że muzykę którą tworzę może się komuś przydać. Na razie tyle co jestem wstanie zaoferować to utwory z P~~.
Jak wejdziecie na link https://www.youtube.com/user/MEnterVPl/videos to tam jest ogólnie dużo melodii. Jeżeli jakaś melodia posiadająca w nazwie tytułu "P~~" lub "P~" wam się spodoba to śmiało pisać na PW to prześlę tą muzykę w interesującym formacie (mp3/ogg/wav/midi/itd.).

Jak coś to jestem w trakcie tworzenia bazy MIDI, MP3, OGG i WAV w której znajdzie się więcej utworów niż w wcześniej podanym linku. Baza jest pod tym linkiem https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Mam nadzieję że to komukolwiek pomoże :)

Różnice między midi, a innymi formatami: midi malutko zajmuje, ale ta sama muzyka puszczona przez odpowiedni program i nagrana daje dużo lepsze efekty i dużo lepiej brzmi :) (tłumaczę, bo można znaleźć te same tytuły w rożnych formatach)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 21 kwie 2016, 13:37
autor: GameBoy
Przesłuchałem parę oryginalnych kawałków z kanału YT, trochę nierówny poziom trzymają, bo niektóre są naprawdę fajne, a inne już nie bardzo.

No ale inicjatywa świetna.

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 21 kwie 2016, 13:42
autor: Jazzwhisky
Dokładnie to samo pomyślałem przesłuchując, bardzo fajny zestaw, ale strasznie nierówny. Przydałaby się jakaś selekcja, co by nie zrazić niektórych jeśli źle trafią - i już w ogóle będzie super.

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 21 kwie 2016, 14:25
autor: EnterVPL
Łapie o co wam chodzi. Bardzo pomocne by było jakby mi ktoś podpowiedział które kawałki są lepsze, a które gorsze :)

Dziś ubogaciłem bazę o jeden utwór. "walka z bosem.mp3"
https://drive.google.com/folderview?id= ... =drive_web
Dla czyiś potrzeb jestem wstanie to przerobić (w sumie każde p~~ jestem wstanie przerobić, bo jeszcze mam projekty zapisane ^^).

Ogólnie to mam teraz plan aby utworzyć "album" o nazwie RM P~~ w którym będzie dedykowana muzyka pod RPG Maker.
Nie obiecuję cudów na kiju, bo wiadomo że raz wychodzi, a raz nie, ale jednak będę się starać tworzyć tak, żeby było lepiej niż gorzej :-)

Pozdrawiam!

Wideo prezentujące muzykę walki z bossem.
Spoiler:

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 19 maja 2016, 20:14
autor: EnterVPL
Theme 3 - melodia z RPG Maker VX.


Jako przedsmak tego co zamierzam zrobić wrzucam jedną z wielu melodii (MIDI) z RM VX po przetworzeniu. Planuję stworzyć darmową bibliotekę przetworzonych utworów z każdego MIDI dostępnego w RM VX (a może i nie tylko z VX ;-) )

Tutaj macie playlistę z pięcioma utworami, które tworzyłem myśląc o RM. Jedne mogą być gorsze, a inne lepsze. :-)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQgfq4z4qC2JSu4L28QmOdzg13Eh6Oz8v

Na razie jakimiś menedżerami pobierań się bawcie, bo jeszcze nie wrzuciłem mp3 do ogólnej bazy... Za utrudnienia przepraszam.

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 30 maja 2016, 19:51
autor: Herion10
Brzmią ciekawie, ale nie wszystkie są dobre. Widzę potencjał tych muzyczek, na przykład muzyczka "MusicVPL - RM P~~2" nadaje się w trakcie walki z pająkiem. Problem jest tylko taki, że gdy muzyka się kończy jest tylko jedna szybka kreska szumu po dużej akcji muzyczki. Gdyby koniec byłby poprawiony w każdej melodii mógłbym wykorzystać je w moim projekcie. :-)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 31 maja 2016, 00:27
autor: EnterVPL
Możliwe że to wina tego że film jest kilkukrotnie przetwarzany (nagrany, obrobiony przeze mnie, a potem przetworzony przez youtube na całkiem inny kodek). Drugą sprawą jest to że jak nagrywam do MP3 czy Wave to mam większe możliwości kontroli jakości, bo po prostu mam do tego ustawienia :D
Mówisz że chcesz w lepszej jakości RM P~~2? Rano spróbuję to ogarnąć.

Herion10 pisze:Brzmią ciekawie, ale nie wszystkie są dobre. Widzę potencjał tych muzyczek, na przykład muzyczka "MusicVPL - RM P~~2" nadaje się w trakcie walki z pająkiem. Problem jest tylko taki, że gdy muzyka się kończy jest tylko jedna szybka kreska szumu po dużej akcji muzyczki. Gdyby koniec byłby poprawiony w każdej melodii mógłbym wykorzystać je w moim projekcie. :-)


Ok, źle zrozumiałem za pierwszym razem. Tobie chodzi o końcówki. Ok. Każde RM P~~ poprawię i będzie cacy ;) Wrzuciłem drugi utwór na dysk w formacie FLAC (żeby jakość była jak najlepsza; w audacity możesz to przekonwertować na ogg lub mp3 czy co tam lubisz :-D ).

Plik ten zajmuje jakieś 15 MB.
LINK: RM P~~2.flac

Poszukam czasu i zrobię resztę :-)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 01 cze 2016, 22:40
autor: Herion10
EnterVPL pisze:Ok, źle zrozumiałem za pierwszym razem...


Ja pobierając muzykę z serwisu Youtube daje ss przed adresem jak " ssyoutube.com/filmik " i można pobrać sobie jako mp3 lub nawet mp4, więc nie trzeba tworzyć specjalnych linków do pobrania, a tylko w opisie powiedzieć jak pobrać na szybko.
Oczywiście ta melodia nie jest jedyną, która jest dla mnie interesująca. Obczaję sobie inne muzyczki jak pozwolisz i może dojdę do pomysłu jak je wykorzystać. :-D
RM P~~2 pasuje do walki z pająkiem, bo są dźwięki struny na początku, rozwinięcie takie bardziej mroczne, a koniec, to dziwny jest jakiś, ale aż tak źle nie jest. :wink:

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 02 cze 2016, 11:06
autor: EnterVPL
Pobierając z youtube masz gorszą jakość audio ;) (powód: audio traci na jakości bo jest 3 razy przetwarzane zanim będzie można go usłyszeć na internecie: raz gdy nagrywam, dwa jak obrabiam i trzy jak youtube przetwarza film -> youtube stara się tego nie robić, ale jednak zabija dynamikę [po części normalizuje audio], a ustawienia ilości bitów dają do życzenia...).
Wysyłając plik FLAC daję ci możliwość uzyskania z bliska 100% jakości jaką mam z generowania z MIDI (po przepuszczeniu przez program brzmień w którym jakość ustawiam większą niż tą co na youtube może być). Wiem że te 15 MB krótkiej melodii przeraża, ale jak pisałem wcześniej, możesz to przerobić w audacity na plik OGG. Po prostu w tym programie otwierasz plik FLAC i eksportujesz do pliku OGG.
Eksportuj dźwięk -> Typ pliku OGG Vorbis -> Opcje: Jakość 10 -> OK -> Zapisz - cała magia kompresji :)
Dla przykładu:
- RM P~~.FLAC - 15,1 MB
- RM P~~.OGG - 3,65 MB
Nie wszystkie utwory które mam na youtube można użyć do celów komercyjnych. Te które wrzuciłem do bazy na 100%. Najprościej: wszystkie utwory z P~~ można używać na 100% (no bo to są moje kompozycje, a nie opracowania). Pozostałe no to jak mówię: nie komercyjnie ;-)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 02 cze 2016, 15:32
autor: Dragon Kamillo
Takie pytanie - da się jakoś jednym kliknięciem ściągnąć cały folder MIDI - przesłuchałbym, może coś mi się spodoba i np wykorzystam u siebie, ale pojedynczo nie chce mi się grzebać. Jest taka możliwość?

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 05 cze 2016, 01:55
autor: EnterVPL
Dragon Kamillo pisze:Takie pytanie - da się jakoś jednym kliknięciem ściągnąć cały folder MIDI - przesłuchałbym, może coś mi się spodoba i np wykorzystam u siebie, ale pojedynczo nie chce mi się grzebać. Jest taka możliwość?


Musiałem zrobić plik ZIP. Pobierz i rozpakuj na kompie :-)
https://drive.google.com/open?id=0Bx5JskwauWqEQWFLME8tbFB2ckU

Pierwsze 2 pliki zapisane zapisane do folderu z OGG!
- RM P~~2.OGG
- RM P~~6.OGG - Nowy utwór!

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 14 cze 2016, 21:58
autor: Filipus Magnus
Zarąbiste utwory ziomek ;)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 16 cze 2016, 14:06
autor: EnterVPL
Filipus Magnus pisze:Zarąbiste utwory ziomek ;)

Dzięki ziomek :-)

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 09 lip 2016, 07:34
autor: EnterVPL

Re: DUŻO MUZYKI [midi/mp3/ogg/wav/flac/itd.]

: 15 wrz 2016, 23:20
autor: EnterVPL
Jeśli ktoś będzie chciał to ten kawałek też można używać do woli :)


(plik audio wrzucę jutro - link podam przez edycję postu)