Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy =D

Post autor: GameBoy »

Niestety, na tzw. scenie jest może z 5, czy 6 osób (w tym nas dwóch), które robią biciki tak na poważnie. :P Chociaż mogło by trochę więcej osób krytykować nasze dzieła. :D
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasze riffy =D

Post autor: Super Vegeta »

Dosyć często słucham zamieszczonych w tym temacie biciorów, ale z reguły nie mam za specjalnie czego się uczepić, zaś pisanie "fajne" imo mija się z celem. :p O harfie Fehu dużo więcej nie mógłbym napisać - po prostu kawał ładnej roboty i tyle.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Fehu »

Z braku Michału Szpaku wrzucam taki jakieś ambient:
http://www.box.net/shared/0o53xlxqoa

Inspirowane soundtrackiem Machinarium.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Świetna robota, podoba mi się, szczególnie perkusja.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Oto moja nowa muzyczka (nie jest to kolejne It's-a me, Mario! ...na szczęście).

Noisybius

Uwaga: Ostrzegam, że muza mocno działa na psychę, nawet mi (choć jestem autorem więc teoretycznie nie powinno), dlatego proszę o nie słuchanie tego w ciemnym pokoju z słuchawkami na uszach (o ile nie chcecie stracić zmysłów).
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Foxer »

Iście mierny poziom prezentujesz. Puścić paruminutowe buczenie i parę losowych dźwięków to każdy potrafi, nawet (co wydawałoby się nieprawdopodobne!) ja. Jeśli to według ciebie ryje psychikę to naprawdę niewiele słyszałeś w życiu :P
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Noruj »

Specjalnie poszedłem po słuchawki, zasłoniłem okno, zamknąłem drzwi, zgasiłem monitor i jedyne uczucie jakie doznałem to po około minucie irytacja i znudzenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Lepiej omijaj wszystkie 8bitowe gry, bo oszalejesz. Bicik nudnawy, ale i tak wgniata w ziemie te "it's me mario".

Hoho, ja + pianino + Szopen + program no nagrywania:
http://www.box.net/shared/l14xhkp0xnzssvammkhi
Miejscami parę malutkich błędów artykulacyjnych, ale myślę, że nawet nieźle wyszło.
Próbowałem usunąć szum, ale zniekształcało mi to barwę samego pianina. ;x

http://www.box.net/shared/xnexjag4j9
Bicik do Shattered Ekharta. Wersja zapętlająca się (jedyna istniejąca ;p), czeka na poprawioną wersję gry.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Fehu »

@GameBoy: Podziwiam, że masz chęci by mierzyć się z Chopinem. Ja osobiście go unikam jak ognia xd
A żeby nie przymulać, tylko jedna uwaga: baczaj na tempo. Graj jak najwięcej z metronomem. Dobre rubato nie jest złe, ale w twojej grze tempo to już niemal pojęcie abstrakcyjne ;)
Ale poza tym, całkiem nieźle. Keep working!

edit: Co do bicika - nawet fajny. Osobiście urozmaiciłbym jednak perkusję i bardziej wyeksponował wyższe dźwięki fortepianu, ale to oczywiście twoja koncepcja. Tak czy inaczej trzyma klimat, tylko szkoda, że taki króciutki i monotonny.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: GameBoy »

Thx. Gdybym miał przed sobą nuty jak grałem to wiedziałbym kiedy zwolnić/przyśpieszyć.

Co do monotonii mojego: w grze występować będzie on przez jakieś 2-3 minuty (chyba, że Ekhart podczas poprawek, które notabene wprowadzą dosyć dużo zmian do obecnej wersji gry, wydłuży go, ale chyba nie ma tego w planach) , więc nie ma trochę sensu robić go nie wiadomo jak długiego, zwłaszcza, że po zagraniu w betę rozczarowałem się trochę, bo była pomiędzy słabą, a przeciętną co automatycznie mnie zdemotywowało trochę. :P

http://www.box.net/shared/y83uybs87dg3vo984ymj
Nowa produkcja, zrobiłem 5 taktów i nie umiem tego ruszyć dalej. ;x Tutaj pianino na samplach bez żadnego miksu, czy efektów typu reverb, dlatego tak płasko brzmi.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Mantiq »

Ładne pianino.Ja bym proponował leciutko zmniejszyć prędkość pomiędzy dźwiękami, no ale cóż, to twój utwór.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Fehu »

Jak już się temat trochę ożywił, to zarzucę garścią starych zakurzonych rupieci:

The Liberation - takie bardziej wartkie
Sunrise - w impresjonistycznym stylu
Harp Caprice - ostinatowy kaprys na dwie harfy
Witch Scene - akompaniament gitarowy do jednej ze scen mini musicalu
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Leaf »

Witch Scene bardzo mi się podoba. Mogę go użyć w swoim projekcie? Będziesz miał creditsy na pół ekranu :-D
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Fehu »

Nie. Sorry, ale to utwór - jak zresztą nadmieniłem - przeznaczony już do konkretnego projektu.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nasze riffy (temat zbiorczy) =D

Post autor: Rave »

Z racji tego, że utwór był robiony pod wpływem (nie powiem czego, ale na pewno nie tego o czym myślicie ;)), nie spodziewam się jakiejś wysokiej oceny.

No cóż... Microchip.
ODPOWIEDZ