Pixel Bay

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pirate Bay

Post autor: Jazzwhisky »

Fajowe, C'on aż się prrrosi o animację, wrzuciłeś go też (chyba z rozpędu) drugi raz zamiast Polskiego wojska. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Pirate Bay

Post autor: Klonoa »

Biedny pirat, biedny kraken.. moze nawet obcy sa biedni jezeli by faktycznie wciagneli Krakena na swoj poklad.

Mi sie wszystkie prace bardzo podobaja i niestety nie jestem w stanie dac tutaj jakiejkolwiek krytyki bo sam za dobry w pikselach nie jestem-- byle dalej tworzyc nowy material by oczy mialy na co patrzec ^^
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Nathan
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2015, 13:42

Re: Pirate Bay

Post autor: Nathan »

Coraz lepiej Ci idzie. Tylko twórz systematycznie. Codziennie 1 pixel :D Zbieraj skill
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Pirate Bay

Post autor: Adrap »

Zapomniałem o tym pixelarcie ale stawiam sobie wyzwanie 20 minut pixelartu przez 20 tygodni. Trzymajcie kciuki!

I miło znaleźć kogoś znajomego na Pixeljoincie Rekkimaru. O samej stronie też kompletnie zapomniałem

Stare prace (z pixeljointa i nie tylko):

Woj
Obrazek

Jamie-Sword-Left
Obrazek

DarkFace
Obrazek

MieczykNaAngielskim
Obrazek

Kupid Game - Lv 6
Obrazek

Tank Remake - Blue
Obrazek

Long face in dark
Obrazek

Mushroom&??? Time
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Pirate Bay

Post autor: Kryzz333 »

darkface wygląda świetnie, tylko coś z nasadą nosa dziwnie wygląda, ale może to tylko moje wrażenie. A tak to super. Twarz mogłaby reklamować markę drogich kosmetyków :V

Podoba mi się też kupid, grałbym.

Long face przypomina mi coś ale nie wiem co :V
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pirate Bay

Post autor: GameBoy »

Twarze zdecydowanie najlepsze (zwłaszcza druga, wygląda jak wzięta z gry na GBC). Oprócz tego jeszcze tylko miecz mi się podoba. Po reszcie widać, że to stare prace. =)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pirate Bay

Post autor: Jazzwhisky »

Nie no, podoba mi się mockup, ale DarkFace wygląda w dużej mierze jak efekt automatycznej redukcji barw/ditheringu fotografii na której się wzorowałeś. Nie szedłbym nigdy w tego typu prace, będą budziły takie wątpliwości, zwłaszcza u osób, które ogarniają pixel art.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Pirate Bay

Post autor: Adrap »

Mój wujek wziął Mnie dziś i namówił do nowego stylu prac. I tak oto pierwsza praca w digitalu:
//Pozdrowionka dla Wujka
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pirate Bay

Post autor: GameBoy »

Taka trochę plastelinowa ta tarcza. =)

Zdecydowanie lepiej chyba by było, gdybyś ją pod innym kątem narysował, a nie tak centralnie od przodu.
Te większe żłobienia wyglądają bardziej jakby były wypukłe, a nie wklęsłe.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Pirate Bay

Post autor: Adrap »

No to coś nowego, czyli fotomanipulacja:

Obrazek

Obrazek

I pixelarty (słaba jakość, bo oryginał gdzieś zapodziałem, a to wersja z FB):

"Człowiek-próba" Twarz mniejsza lepsza, większą zrobiłem dla eksperymentu
Obrazek

"Warrior challenge" Praca zrobiona w 1h ze stoperem w ręku.
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Pirate Bay

Post autor: Adrap »

Już prawie rok mnie nie było (to się nazywa zwyczajny leń). Ale zdolności poprawiałem od czasu do czasu i w wasze ręce (oczy?), chcę oddać te pixel arty. Łapcie:
Obrazek
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Pixel Bay

Post autor: Klonoa »

Prawie ze tydzien minal od wstawienia twoich dwoch najnowszych prac i jestem zdumiony, ze kompletnie nikt nie napisal nawet "fajne prace podobaja mi sie bla bla bla". Co sie dzieje z moim ulubionym dzialem?

Widze wyraznie ze ograniczyles sie do uzycia siedmiu kolorow przy malpce, ale szczerze mowiac mogles juz uzyc jakiejs czarnej linii zeby pokazac gdzie idzie jej lewa noga bo wyglada to teraz tak jakby miala jedna wspolna stope dla obu nog. Tak pozatym ogon wydaje mi sie troche za cienki jak na malpe?

W drugiej pracy uwielbiam to jak sportretowales chmury i te wzgorza/gory w oddali wystajace z chmur. Z kolei jestem rozczarowany tym, ze tyl postaci jest zacieniowany, ale nie ma zadnego cienia padajacego za nimi. Niszczy to troche efekt-- okej, troche bardzo. Z kolei te dwa smoki straaaasznie nostalgiczna wibracje oddaja bedac zrobionymi wlasnie w ten sposob. Normalnie az przypominaja sie staaare gry RPG czy jRPG gdzie smoki w oddali mniej wiecej w ten sam sposob byly pokazane.

Widze takze swego rodzaju linie idaca przez slonce, ktora miala byc moze horyzontem? Jezeli tak to strasznie sknociles ow horyzont gdzie slonce dol slonca powinien zostac uciety przez linie horyzontu lub ewentualnie poswiata by delikatnie rozciagala sie po linii niedaleko od plonacej gwiazdy. Dodatkowo idac dalej domyslem, ze to jest linia horyzontu bardzo zle wygladaja te wystajace ponad linie chmury zakrywajace krance slonca-- zupelnie tak jakby w wyzszych sferach mogly sie tworzyc chmury, a to wydaje sie byc sfera ponad chmurami... teraz jak o tym pomysle. Maja oni przed soba butle z tlenem i maski na twarzach czy jest to juz niebo xD?
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Pixel Bay

Post autor: Adrap »

Klonoa pisze:Widze takze swego rodzaju linie idaca przez slonce, ktora miala byc moze horyzontem? Jezeli tak to strasznie sknociles ow horyzont gdzie slonce dol slonca powinien zostac uciety przez linie horyzontu lub ewentualnie poswiata by delikatnie rozciagala sie po linii niedaleko od plonacej gwiazdy. Dodatkowo idac dalej domyslem, ze to jest linia horyzontu bardzo zle wygladaja te wystajace ponad linie chmury zakrywajace krance slonca-- zupelnie tak jakby w wyzszych sferach mogly sie tworzyc chmury, a to wydaje sie byc sfera ponad chmurami... teraz jak o tym pomysle. Maja oni przed soba butle z tlenem i maski na twarzach czy jest to juz niebo xD?
Nie, jest to po prostu świat wyobraźni, gdzie niebo jest połączone z chmurami.
Mógłbym się tak usprawiedliwiać, ale faktycznie zapomniałem o horyzoncie. Mój błąd i dzięki za ocenę pracy, wezmę uwagi do siebie!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
ODPOWIEDZ