Strona 1 z 1

Rave's graphic powers

: 01 paź 2014, 11:51
autor: Rave
Na razie takie coś:
Obrazek

Jak się wam podoba?

Użyte narzędzia:

- Krita 2.8.3
- Myszka

Re: Rave's Krita powers

: 01 paź 2014, 13:59
autor: ŻbiXs
Hmmm... całkiem niezłe chmury. :-o

Re: Rave's Krita powers

: 01 paź 2014, 14:00
autor: GameBoy
Rave, takie rzeczy to się tylko do szuflady nadają.

Obrazek jest płaski i paskudnie pocieniowany. Takie gradientowe światłocienie to chyba najgorsza rzecz jaką możesz zrobić podczas cyfrowego malowania.
Rozumiem, że robiłeś to myszką, ale mogłeś się lepiej przyłożyć do lineartu, a nie machnąć go byle jak w 5 minut.

EDIT: Fajny ten program nawet.

Re: Rave's Krita powers

: 01 paź 2014, 21:51
autor: Rave
GB, tylko zauważ że Daisetsu też ma podobnie cieniowane prace a jakoś go nie ganisz. Anyway, to był pierwszy raz kiedy "naprawdę" używałem Krity - wcześniej strasznie się wieszała więc nie używałem. Wczoraj postanowiłem coś z tym zrobić i okazało się, że mam starą wersję ;). Nowa działa świetnie, tylko będę musiał więcej brushy pościągać.

Co do lineartu zaś, chciałem żeby to wyglądało jakby było rysowane na papierze a nie "sterylne" jak co poniektórych artystów. I tak wyszło bardziej sterylnie niż bym chciał, no ale się wyrobię.

Re: Rave's Krita powers

: 01 paź 2014, 22:02
autor: Klonoa
Nawet rysujac na papierze czlowiek potrafi byc bardzo sterylny i wtedy prace wygladaja o wiele lepiej niz powiedzmy.. rysunki z poziomu przedszkola i nie mowie tego zeby tutaj kogokolwiek obrazic. Daietsu moze ma podobny poziom cieniowania jednak jego prace wygladaja jakby wlozyl w nie nieco nieco wiecej pracy niz w tym co nam tutaj na otwarcie tematu zaprezentowales.

Bez urazy, nie jest moim celem byc "czarna owca".

Re: Rave's Krita powers

: 02 paź 2014, 02:46
autor: Noruj
Zgodzę się z tym co napisał Klonoa. Bez urazy Rave, ale moim zdaniem Twoja praca w porównaniu do tego co prezentuje Daietsu to bazgroly sześciolatka.

Re: Rave's Krita powers

: 02 paź 2014, 10:11
autor: Daisetsu
Ludzie, mam prośbę. Nie obgadujcie mnie w innych tematach a tym bardziej nie porównujcie poziomu prac mojego i Rave-a dzieląc je tym samym na lepsze i gorsze [tym bardziej, że w temacie powinniśmy się skupić wyłącznie na jego pracach]. Każdy jest inny i z czasem wyrabia sobie swój styl, a na samym początku zawsze są z tym problemy - zawsze się od czegoś zaczyna. Ja też miałem niemałe problemy na samym początku i do dziś nie jest idealnie.

A jeśli chodzi o rysunek, to widać po chwiejnej kresce, że jest robiony myszą. O tym programie Krita nigdy nie słyszałem, ale radziłbym stosować linie proste bądź łuki i nimi tworzyć odpowiednie kształty.
Dłoń jest... masakryczna. Jeśli już rysujesz jakieś stworzenia, jak np. smoki, to dobrze by było jakbyś w Google ---> grafika zobaczył jak dokładnie wyglądają poszczególne części ciała. Dotyczy to też różnych przedmiotów.
A jeśli chodzi o cienie, to dobrze, że wykorzystałeś kilka warstw przechodząc do coraz ciemniejszych odcieni, ale krawędzie pędzlów są zbyt ostre przez co za bardzo widać granice przejścia z jednego tonu do drugiego. Poza tym widać małą dokładność, bo miejscami najciemniejsze tony nie są dociągnięte do krawędzi np. przy wewnętrznych partiach skrzydeł.
I jeśli chodzi o tło, to są jeszcze góry, które na pewno w rzeczywistości tak jednolicie nie wyglądają :P.

To chyba tyle ode mnie. Grunt to często ćwiczyć rysunek ogólnie zwracając uwagę na detale występujące w rzeczywistości - zwłaszcza w rysunkach inspirowanych fantasy, które w porównaniu do tych mangowych są o wiele bardziej realistyczne. Wymaga to cierpliwości, ale z czasem wychodzi.

Powodzenia :).

Re: Rave's Krita powers

: 02 paź 2014, 11:47
autor: Rave
Daisetsu, jak byś nie zauważył po użytych kolorach, itp. nie chciałem realistycznego smoka ;). Anyway, zastosuję się do twoich rad.

A Krita to bardzo fajny program. Lepszy do digital artu niż Gimp (Gimp bardziej się nadaje do poprawiania zdjęć). Radzę wypróbować. Co do krawędzi cieni... no cóż użyłem takich pędzli jakie były, nie było "miększych" (wgl. to Krita ma bardzo ciekawy system pędzli). Dzisiaj chce lepsze pościągać.

Re: Rave's Krita powers

: 02 paź 2014, 17:58
autor: BH Daimaouji
To może od mojej przeglądarki ale.......nic nie widze!

Re: Rave's Krita powers

: 03 paź 2014, 00:41
autor: Klonoa
Jezeli sie dobrze orientuje, a moge sie bardzo grubo mylic to glownym zastosowaniem Gimpa bylo stosowanie grafiki wektorowej dla tworzenia emblematow dla firm etc.

Nie bede sie jednak produkowal tlumaczac czym jest grafika wektorowa - google wszystko w kilku zdaniach kazdemu powie ^^

@Daisetsu,
Z reguly obgadywanie jest wtedy kiedy mowimy ciagle cos zlego o jakiejs osobie za jego plecami niszczac mu minimalnie i bardzo powoli opinie publiczna. Ja nie mialem nic zlego na mysli i nikogo nie chcialem urazic - wiem, powtarzam sie. Czas wracac do pracy

Re: Rave's Krita powers

: 03 paź 2014, 10:20
autor: Rave
Klonoa, GIMP to program rastrowy jak np. Photoshop. Ty myślisz chyba o Inkscape.

Re: Rave's Krita powers

: 04 paź 2014, 19:53
autor: Klonoa
Moglo mi sie faktycznie pomieszac... dawno nie uzywalem zadnego z wymienionych programow.

Re: Rave's graphic powers

: 15 lis 2015, 17:26
autor: Rave
Obrazek

Re: Rave's graphic powers

: 20 lis 2015, 22:09
autor: Daisetsu
Zielony smok :)
Wygląda o wiele lepiej niż ten pierwszy. Jego głowa co prawda sprawia wrażenie trochę zdeformowanej, ale jego ogólne wykonanie nadaje mu dosyć ciekawego charakteru.
Z wykorzystaniem linii jest już o wiele lepiej, co widać po ich płynnych przejściach w przypadku ich zmiennej grubości.