Moje luźne pixelki

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Moje luźne pixelki

Post autor: Yoshu »

Hejo!
Pozazdrościwszy DE fajnych grafik do akropolis stwierdziłem że też spróbuje swoich sił po tam 1982739123 latach przerwy od jakiegokolwiek rysowania, czy to pixelartu czy rysowania w ogóle.
Teoretycznie jest 8 kolorów (paleta poniżej), ale z uwagi na to że robie wszystko w photoshopie(Idraw wysypuje mi błędy które niszczą rysunki) to bardzo możliwe że kolorów będzie nawet paredziesiąt XD. Generalnie odgapiłem pomysł widoku 2d jak i niską palete od DE, starałem sie jedynie robić tak żeby wyglądało bardziej "gejmbojowo". Bazowałem między innymi na grafikach z terranigmy czy tam seiken denestu bodajże, starałem się zmieniać je na tyle żeby widać było moją rękę ale i tak widać mocno inspiracje. Charset całkowicie wykonany przezemnie na bazie mojego starego template'a.
W sumie bardziej niż jakakolwiek opinia interesuje mnie motyw na zrobienie trawy w tak małej ilości kolorów, w ogóle nie potrafie tego ogarnąć i kompletnie nie wiem od której strony sie za to zabrać, ta widoczna na skrinie to tylko 1 kratka 16x16 zapętlona.

paleta:
Obrazek

charset:
Obrazek

chipset:
Obrazek
;]
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Moje luźne pixelki

Post autor: McLaren »

Hmm... zrobiłbyś korzenie przy drzewach, trawę trochę wystającą bo jest równo ścięta przy linijce ,na drzewo w prawym górnym rogu przy pniu nałożona jest źle tekstura trawy ,postać wydaje mi się mało wyrazista nie podobają mi się jej włosy myślę ,że czerń i ewentualny odcień byłby dobrym wyjściem.
Bardzo świetna grafika:)
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje luźne pixelki

Post autor: Soul »

Dobre, dobre. Drzewa są piękne, natomiast paleta w ogóle mi się nie podoba :p No cóż nie przepadam za taką gameboyową XD

No tak powiem ci że z tego najlepsze są drzewa, a ten chodnik to wygląda jakby była na nim jakaś sraczka XD Nie no masz skilla w tym, ale paleta mi nie leży.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Moje luźne pixelki

Post autor: Deathwing »

Zgodzę się z przedmówcą co do tego, że masz talent do pikslowania i widać to najbardziej po drzewach, ale wszystko strasznie cierpi przez tę obrzydliwą paletę. Do mnie ten dobór kolorów nie przemawia, mimo że ogólnie podoba mi się wyciskanie ile się da z ograniczonych palet. Jeśli już musisz się jej trzymać, to popracowałbym nad czytelnością i bardziej wyraźnymi konturami, bo elementy trochę za bardzo się ze sobą zlewają. Z całości najsłabiej wygląda charset. Poza tym chętnie bym zobaczył coś Twojego autorstwa z użyciem bardziej strawnych kolorów :P
turn up the silence
ODPOWIEDZ