Strona 1 z 1

Moje luźne pixelki

: 28 maja 2015, 01:10
autor: Yoshu
Hejo!
Pozazdrościwszy DE fajnych grafik do akropolis stwierdziłem że też spróbuje swoich sił po tam 1982739123 latach przerwy od jakiegokolwiek rysowania, czy to pixelartu czy rysowania w ogóle.
Teoretycznie jest 8 kolorów (paleta poniżej), ale z uwagi na to że robie wszystko w photoshopie(Idraw wysypuje mi błędy które niszczą rysunki) to bardzo możliwe że kolorów będzie nawet paredziesiąt XD. Generalnie odgapiłem pomysł widoku 2d jak i niską palete od DE, starałem sie jedynie robić tak żeby wyglądało bardziej "gejmbojowo". Bazowałem między innymi na grafikach z terranigmy czy tam seiken denestu bodajże, starałem się zmieniać je na tyle żeby widać było moją rękę ale i tak widać mocno inspiracje. Charset całkowicie wykonany przezemnie na bazie mojego starego template'a.
W sumie bardziej niż jakakolwiek opinia interesuje mnie motyw na zrobienie trawy w tak małej ilości kolorów, w ogóle nie potrafie tego ogarnąć i kompletnie nie wiem od której strony sie za to zabrać, ta widoczna na skrinie to tylko 1 kratka 16x16 zapętlona.

paleta:
Obrazek

charset:
Obrazek

chipset:
Obrazek

Re: Moje luźne pixelki

: 28 maja 2015, 07:45
autor: McLaren
Hmm... zrobiłbyś korzenie przy drzewach, trawę trochę wystającą bo jest równo ścięta przy linijce ,na drzewo w prawym górnym rogu przy pniu nałożona jest źle tekstura trawy ,postać wydaje mi się mało wyrazista nie podobają mi się jej włosy myślę ,że czerń i ewentualny odcień byłby dobrym wyjściem.
Bardzo świetna grafika:)

Re: Moje luźne pixelki

: 28 maja 2015, 14:47
autor: Soul
Dobre, dobre. Drzewa są piękne, natomiast paleta w ogóle mi się nie podoba :p No cóż nie przepadam za taką gameboyową XD

No tak powiem ci że z tego najlepsze są drzewa, a ten chodnik to wygląda jakby była na nim jakaś sraczka XD Nie no masz skilla w tym, ale paleta mi nie leży.

Re: Moje luźne pixelki

: 28 maja 2015, 21:45
autor: Deathwing
Zgodzę się z przedmówcą co do tego, że masz talent do pikslowania i widać to najbardziej po drzewach, ale wszystko strasznie cierpi przez tę obrzydliwą paletę. Do mnie ten dobór kolorów nie przemawia, mimo że ogólnie podoba mi się wyciskanie ile się da z ograniczonych palet. Jeśli już musisz się jej trzymać, to popracowałbym nad czytelnością i bardziej wyraźnymi konturami, bo elementy trochę za bardzo się ze sobą zlewają. Z całości najsłabiej wygląda charset. Poza tym chętnie bym zobaczył coś Twojego autorstwa z użyciem bardziej strawnych kolorów :P