Pixelanduil

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Sponsorem dzisiejszego uploadu są głupie pomysły :v
Obrazek
Obrazek
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Pixelanduil

Post autor: Soul »

Dithering na jabku nie jest potrzebny, przecież jabko jest gładkie na powierzchni i połyskliwe. Lepiej dodać +1 kolor tutaj niż dithering.
(*o ile to jest jabłko*)

Chyba, że chciałeś na prawdę uzyskać jakiś retro klimat to rozumiem.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Post #1 uaktualniony.
Pierwszy względnie ukończony artwork,
z którego jestem w miarę zadowolony:

ObrazekObrazek
Co do tego ditheringu Soul to chciałem po prostu obczaić sobie jak on działa.
A od teraz nie będę wstawiał raczej WIP, tylko już skończony efekt.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pixelanduil

Post autor: Jazzwhisky »

Mocny update pierwszego wpisu :), no i fajne postępy jak na jeden tydzień. Z tym ditheringiem jeszcze trzeba ostrożności, ale aż mi się przypomniał Touch Detective na NDS.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Długo długo nic nie było, ale po wielu tygodniach blokady twórczej i zastanawiania się, jak przelać zamysł na pixele, wyszło coś takiego:
Obrazek Obrazek
Warkocze to zmora pixel artu... wolałem nie ruszać na nim cieniowania ze strachu przed tym, jak bardzo źle będzie to wyglądało.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Pixelanduil

Post autor: Yoroiookami »

To ostatnie mi się szalenie podoba. No, może oprócz oka. Białe oko na takiej białej skórze trochę dziwnie mi wygląda. Ale ogólnie to ślicznie. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Coś mniejszego tym razem, próbowałem coś kombinować z gładszymi krawędziami:
Obrazek
Dodatkowo prosta animacja:
Obrazek Obrazek
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixelanduil

Post autor: Powczan »

Coś, co przeoczyłem wcześniej:
W dolnej części tego slima są zbędne piksele przy narożnikach. Powinno być przejście "po skosie", tak jak w górnej części.
Moje tłumaczenie takie zrozumiałe.

Ale znalazłem jakiś gif, który pokazuje, o co mi chodzi.
https://cms-assets.tutsplus.com/uploads ... n-edge.gif

A animacja słodziaszna :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Ciekawe wieści, względnie poprawiło mi się tempo pracy, udało mi się to tutaj skończyć w ciągu tego dnia.
Obrazek
Stwierdziłem, że dobrze by było jeszcze raz narysować pierwszą postać... wybaczcie leniwą symetrię.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixelanduil

Post autor: Powczan »

Nogi wyglądają jak patyczki od lodów. Możesz jej dopisać na kolanie "wygrałeś big milka" :P

Poza tym spoko
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pixelanduil

Post autor: GameBoy »

Krawędzie mieczy są koszmarne. Poczytaj o tworzeniu linii i krzywych w pixelarcie:
http://opengameart.org/content/chapter- ... and-curves
Pamiętaj też, że pewnych kątów w tak niskiej rozdzielczości nie sposób narysować tak, by wyglądały dobrze, albo jest to zbyt trudne na początku.
Nadal przydałoby się trochę więcej kontrastu między kolorami, np. na mieczu, aczkolwiek dobrze użyłeś niskiego kontrastu do wygładzenia odbłysków na włosach.

Powoli robisz widoczne postępy. Najbardziej podoba mi się tu zapięcie szaty.

EDIT: Jeszcze te nogi jak patyczki od lodów do wymiany, bo ciężko je uzasadnić nawet prostym stylem grafiki. ;/
Do tego mogłeś rękojeść miecza dorysować, bo teraz wygląda to tak jakby postać trzymała go za jakiś malutki kawałek, który wyleciałby z ręki przy pierwszym wymachu. xd
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: Pixelanduil

Post autor: Grentos »

Zasadniczo rysunki są straszliwie ładne ale nie rzadko zdarzają się mankamenty typu nogi z patyczków lub koszmarne cieniowanie włosów. Nachodzi taka myśl że autor po prostu się w pewnym momencie prac przestał przykładać i pozostawił parę błędów bo 'byle by skończyć dzieło'.

Myślę że mógłbyś wrócić do paru z rysunków i je poprawić ;) czekam na więcej
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Grentos pisze:Nachodzi taka myśl że autor po prostu się w pewnym momencie prac przestał przykładać i pozostawił parę błędów bo 'byle by skończyć dzieło'
Zacząłem to robić jakieś 3 miesiące temu. Zaufaj mi, przykładam się na tyle, na ile pozwalają mi moje umiejętności :v
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Pixelanduil

Post autor: Amelanduil »

Dobra... postanowiłem coś zrobić w bardziej minimalistycznym stylu - będzie znacznie łatwiej to animować potem...
Do tego dorzuciłem paletę kolorów z NES'a, oto rezultaty:
Obrazek
(W końcu, buty!)
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Pixelanduil

Post autor: Klonoa »

Mimo ze GameBoy jest tutaj ekspertem of grafiki dwu wymiarowej to sa tez ludzie, ktorzy tez troszeczke sie znaja na tym i owym.

Nie bede pisal strasznie dlugiej krytyki bo byloby to zbyt brutalne i zbedne.
Dla pierwszej pracy powiem to, ze jest tam uzytych zbyt wiele kolorow i zbyt subtelne przejscie z oswietlonych miejsc do przyciemnionych. O tyle na powiekszeniu wyglada to w miare wporzadku tak na oryginalnej wielkosci nie wyglada to dobrze. Tak samo punkt padania swiatla mial bodajze byc od animacji fali uderzeniowej przy czubku miecza, a oswietliles wszystko tak jakby zrodlo swiatla znajdowalo sie w dolnym lewym rogu calego pola.

Co do stojacego ludzika to nie widze sensu tworzenia tak subtelnych przejsc cienia tak jak jest przy krawedziach oreza i przy guzikach. Tego nie jest w stanie ktokolwiek zauzwazyc dopoki tego nie powiekszy. Ogranicz sie prosze przy takim stylu do maksymalnie dwoch barw przy tak malej grafice bo inaczej to bedzie niezbyt dobrze wygladac. Dodatkowo nie widac na oryginalnej wielkosci przyciemnionej czesci... koszuli(?).

Sam robilem te bledy ze zbyt subtelnymi przejsciami i wydaje mi sie, ze moje piksele powinny byc jeszcze gdzies na forum jezeli bylbys ciekaw moich bledow, hah xD

Oh, ten temat jest z zeszlego roku. NO TRUDNO XD
Less Less Arte
Obrazek
ODPOWIEDZ