CBS :(

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Dave
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2007, 16:28

CBS :(

Post autor: Dave »

No więc w moim projekcie nadeszła pora na Custom Battle System. Tak... No i właśnie !! Za nic nie potrafię stworzyć takowego systemu. Nawet ściągniętych nie rozumiem :( Może wyśmiejecie mnie bo ( dla większości z was ) jest to tylko prosty skrypcik jednak osobiście mnei przerasta.
No ale ściślej. Nie wiedziałem dokładnie gdzie dodać ten temat bo żadna kategoria forum mi nie pasowała. Ale chyba reshare & request będzie pasował do mojego planu xD
Chodzi mi o system walki na mapie w czasie rzeczywistym ( czytaj - chodzisz z mieczem po mapie i siekasz wrogów :P ).
Wstyd mi pisać ale po tylu próbach nie wiem już co mogę zrobić :(
czy mógłby ktoś mi pomóc w stworzeniu tego systemu bądź stworzyć go dla mnei w moim projekcie gry ?? ( wyślę go do chętnej osoby ).
Może gdybym miał jasno przedstawiony system walki w swoim projekcie mógłbym go rozpracować i sam tworzyć takie skrypty.
A teraz więcej o grze - wersja maker'a - 2000. Wymagania odnośnie systemu walki - hp i hud widoczne w prawym górnym rogu mapy jako pasek życia bądź narożnik jak w Redhorln K-lafior'a. HP dopasowane do bohatera który walczy ( również do poziomów ), grafika postaci zmienia się gdy bohater ma miecz i gdy nim uderza - ale to sam zrobię gdy będę miał skrypt walki :), pokazane hp boss'a ( walki w tym systemie planuję jako potyczki z boss'ami z pokazanym ich hp oraz zwykłe potworki którym nie pokazuje sie hp :P. Hud i hp bohatera jest tylko pokazywane w trbie walki. Na koniec systemik chowania i wyciągania miecza.
Może to trudne i czasochłonne zadanie ale jest niezbędne do ukończenia mojej gry. Więc proszę, niech ktoś stworzy dla mnie ten ,,szmelc'' :) :oops:
Aha, co do projektu. Jeśli jest ktoś chętny do pomocy przy CBS'ie wyślę mu go. Można go również znaleźć na forum w dziale gry i mojej stronie ( więcej w temacie The Secret of Phoenix - trailer ).
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Zobacz sobie Warzelnie Vegety, tam jest calkiem dobry abs, wiec moze cos z tamtad uda ci sie wyciganc i dostosowac do wlasnych potrzeb. A jak cos to zawszesz mozesz z Vegeta o jego absie pogadac.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gokufan »

Mógłbyś też przejrzeć Black Demons XDDD Albo walić bezpośrednio do Ska'cia, z C'S RPG Studio :P
Dave
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2007, 16:28

Post autor: Dave »

Chodziło mi o taki szybki cbs'ik :P :oops: A niestety konwertowanie go z innych gier mi nie wychodzi - próbowąłem już :P :oops: Przekonwertowałem i nie chciało działać :/
A Ska'ciu tworzy w 2k3 więc z konwertowaniem jest większy problem :(
Może ktoś mógłby jednak postawić taki system w mojej grze ??:/
Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Dave
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2007, 16:28

Post autor: Dave »

Pisałem, że nie udało mi się przekonwertować systemu walki z innego projektu do swojej gry oraz, że robię w 2000. No i błędne koło :(
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Lepiej rob w 2003 - nic nie tracisz, tylko zyskujesz. :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Odpowiem to co zwykle: jeśli nie dajesz rady sam, czy z pomocą gotowych skryptów, zajmij się innymi elementami gry, a gdy będziesz miał coś naprawdę więcej i będzie prezentowało to znośny poziom, na pewno znajdzie się ktoś, choćby z TA, kto wykona za Ciebie tę część pracy :)

I please, bez gadania, że "bez tego nie mogie", bo to kolejna z popularnych, acz zdemaskowanych już wymówek twórców, którym zwyczajnie tylko się nie chce ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Dave
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2007, 16:28

Post autor: Dave »

No ale akurat z tym tylko mam problem :P Bo bez tego elementu nie ma sensu tworzyć dalszych elementów gry :cry:
A jeśli mam wenę do tworzenia gry to jestem raczej tylem pracoholika ^^
Więc jeśli ktoś może, zróbcie mi ten cbs bo nie widzę rozwiązanai :( Info w poście na górze :( Z góry dzięki za pomoc - ale to juz pisałem ^^
Awatar użytkownika
RPGFinal
Posty: 50
Rejestracja: 18 kwie 2007, 19:09
Lokalizacja: Katowice.

Post autor: RPGFinal »

http://www.tsukuru.pl/forum
Porady: Trudne
Tam jest dużo.
ODPOWIEDZ