Image Positioner

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: Dragon Kamillo, GameBoy

Awatar użytkownika
PInroz

Image Positioner

Postautor: PInroz » 15 gru 2014, 22:38

Siema wszystkim!!!

Mam pytanie. Gdzie mogę ściągnąć za darmo aplikacje Image Positioner?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Re: Image Positioner

Postautor: Dragon Kamillo » 15 gru 2014, 22:50

http://rmrk.net/index.php?topic=31420.0
Ale tak naprawdę przydatne to jest tylko przy RM2k3 (no chyba że w RMXP z jakiegoś dziwnego powodu zechcesz wyświetlić obrazek względem jego środka XD).

A i pamiętam że program miał jakieś błędy.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 17 gru 2014, 00:39

Użytkowałem ten program podczas moich prac nad NP do pozycjonowania "kropki" gracza względem mapy i to nie jest tak że to się przydaje tylko przy 2k3 i ustawianiu obrazka względem środka - przydaje się też przy ustawianiu obrazkowych hudów w np. Ace, co by nie kombinować z pozycjami - ładujesz shota z gry i ustawiasz hudzik względem niego.

Co do bugów, to nie ma prawie żadnych. Czasem się scrashuje, ale da się przeżyć - to nie jest jakaś integralna część makera że jak się sypnie to stracisz projekt.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 17 gru 2014, 17:11

Są bugi i inne niedoskonałości. Pamiętam, że nieraz te opcje na dole robią się niedostępne i trzeba zrestartować program - ale to drobnostka.

Gorsze jest to że ciężko operować w tym na kilku obrazach - te większe gdy wyjdą na wierzch są strasznie upierdliwe, nie pamiętam czy była tam opcja zmieniająca obrazki na wierzchu, ale wiem że ten element też strasznie wpieniał - ale to też drobnostka.

Był jeszcze jakiś problem z ekranem z makera 2k3 - był chyba o 1 piksel za niski, ale to dało rade załatać resource hackerem.

Program nie jest konieczny jeśli wyświetlamy obrazek względem jego rogu - pamiętam że zawsze sprawdzałem to w paintcie, co było fajnym rozwiązaniem. Niestety przy środkowym (takim jak w 2k3) to było za bardzo skomplikowane.

Wróć do „Zasoby - Request”