4 pytania (Zdarzenia i skrypty)

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

4 pytania (Zdarzenia i skrypty)

Post autor: PInroz »

Siema wszystkim!!!

Przygotowałem kolejny zestaw pytań :-D Mam nadzieje że ktoś odpowie mi na moje pytania?

1) Czy istnieje skrypt lub zdarzenie które co jakiś czas regeneruje kilka punktów zdrowia i many? Jeżeli jest to gdzie go mogę znaleźć?

2) Na UltimaForum znalazłem skrypt ~ KaiMonkey's MP types 5.0 ~ i mam pytanie. Dało by sie jakoś zrobić by do jednej postaci dopasować dwa paski Energi magicznej i jeden pasek zdrowia. Mam na myśli by bohater miał przypisane 3 paski a nie standardowo 2.

3) Znalazłem również na UltimaForum skrypt na minimape obrazkową. I zastanawiam sie czy da rade zrobić podobną minimape na zdarzeniach?

4) Interesuje mnie strona na której znaleźć można zdarzenia dla zaawansowanych. Mam nadzieje strona na której dokładnie jest pokazane jak zrobić system ekwipunku na zdarzeniach itp. Próbuje takie coś zrobić lecz nie wiem jak sie do tego zabrać. Interesują mnie zdarzenia na RPG Maker VX, ale mogą być też XP I VX ace. Nie proszę tu kogoś by zrobił to zdarzenie za mnie. Broń Boże po prostu jestem ciekaw gdzie mogę znaleźć tego typu zdarzenie z których mogę się inspirować przy tworzeniu systemu ekwipunku, zaklęć, itp.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: 4 pytania (Zdarzenia i skrypty)

Post autor: Dragon Kamillo »

1) Prosto na eventach, na typowych zdarzeniach.
Kod
czekaj 1
dodaj 1 do zmiennej jakiejś tam
warunek zmienna jakaś tam = np 600 (to powinno być około 1 normalnej minuty)
odnów HP i MP drużyna np o 5
jeżeli nie, nie rób nic

Możesz też dać na końcu skok do etykiety i postawić etykietę na samym początku zdarzenia, w 2k/3 dawało to szybsze realizowanie kodu.

2) Nie wiem, trzeba by umieć ruby.

3) Tak da radę, jednak nasza minimapa nie może się przesuwać, to znaczy cała mapa musi się mieścić na jednym ekranie w minimapie. OK dało by radę zrobić przesuwanie, ale to uciążliwe i wymagało by, albo dużej liczby gotowych obrazków, albo pojedynczych malutkich tili i dużej liczby możliwych obrazków do wyświetlenia w RM (więc tylko 2k/3 oficjalny, lub patche). Tutek do 2k3: http://tsukuru.pl/inne/Tokei6/strony/zsg.htm

4) Do nowych makerów raczej będzie ciężko, choć baza zdarzeniówek z RMXP na twierdzy jest dość bogata. A więc z polskich na pewno twierdza, z zagranicznych jedyne co przychodzi mi do głowy to RMN.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: 4 pytania (Zdarzenia i skrypty)

Post autor: BH Daimaouji »

Piotr I pisze:1) Czy istnieje skrypt lub zdarzenie które co jakiś czas regeneruje kilka punktów zdrowia i sp? Jeżeli jest to gdzie go mogę znaleźć?
Kurilin zrobił podobny "skrypt" w jego wspaniałej grze o DBZ
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
ODPOWIEDZ