[XP] Paczki tilesetów

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

[XP] Paczki tilesetów

Post autor: Glorion »

Witam :-) ,
Jako, że podstawowe RTP jest wyjątkowo ubogie i gdy masz zamiar zrobić coś innego od prostego lasu, już zaczyna brakować odpowiednich grafik, zacząłem szukać tilesetów stylem podobnych do RTP. Przeszukiwałem internet, ale w większości każdy ze stylów był inny i zgadzała się tylko wielkość. Jeśli już nalazłem jakiś odpowiedni, to miał wyjątkowo mało obiektów, często skopiowanych z RTP.

Czy zna ktoś stronę, z większą liczbą tilesetów złożonych w paczki (np: grobowiec) podobnych do RTP XP lub sam ma takie? Będę wdzięczny za każdy link.

P.S. Nie chodzi mi o coś takiego, tutaj styl widoczne odbiega.
Obrazek
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: GameBoy »

http://forum.chaos-project.com/index.php?topic=11532.0

5+ GB zasobów, chyba do różnych wersji makera.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Dragon Kamillo »

Chyba największy zestaw pod RM w jednym stylu i jak się uprzeć to i pasuje do RTP z RMXP, VX i ACE, bo po części korzysta z elementów z każdego z tych RTP.

http://forum.chaos-project.com/index.php?topic=8604.0

Autor BenBen, gra Kaliban
Nie wiem czy tam są wszystkie tilesy BenBena, styl ma dość charakterystyczny, wiem że znajdowałem też luźne tilesety od niego kiedyś na różnych stronkach, ale i tak powinno być tego bardzo dużo.

Zrzucik:
Obrazek
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Glorion »

Game Boy:
Tego właśnie chciałem uniknąć, nowe 5 h grzebania w grafikach :lol:. Mimo wszystko, dzięki, na pewno kiedyś przejrzę.

Dragon Kamillo:
Czy jak się uprze to będzie pasował, to nie jestem pewny, mimo wszystko dzięki, przejrzę go. Tak swoją drogą, to czemu każdy grafik ma inny styl, jeśli wszyscy by robili jeden albo chociaż większość, to nie trzeba by było 90% robienia gry poświęcać na szukanie zasobów :-x. Chyba moje mapki będą bardzo ubogie, ale zdecyduję się na inny styl niż podstawowe RTP.
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Dragon Kamillo »

Dlatego napisałem, że jak ktoś się uprze. Zresztą pojedyncze elementy z RTP makerów będą do tego pasować bez upierania się.

Gdyby był tylko jeden styl to grafika w grach była by nudna. Musi być różnorodnie. Choć wkurza mnie jak ktoś wykona tylko np jeden krótki tileset w danym stylu (albo kilka charsetów), ale to tak widać że to niekompletne. Bo np jak ktoś robi grafiki pod swoją grę i tyle mu starcza, to po co ma robić więcej, a jak potem pozwala na korzystanie z tego w innych grach, to tylko dobrze.

A Pandora Box to śmieci, takich paczek bym unikał.
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Glorion »

Nudna raczej nie, ale zapewne dziwnie czuł by się gracz, który w trzydziestej grze widzi ten sam tileset :lol:.

Ale wracając do sedna sprawy, to widzę, że podstawowe RTP z nieznanych powodów popadło w niełaski i nie cieszy się powodzeniem wśród grafików. Chyba będę musiał grę którą robię dokończyć tym stylem którym zacząłem, a w następnej połączyć dane przez ciebie tilesety z średniowiecznymi (tymi pokazanymi przeze mnie w pierwszym poście).

Nadal jednak czekam, może ktoś akurat (marzenia) ma dużą paczkę tilesetów w potrzebnym mi stylu.
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Adrap »

"A Pandora Box to śmieci, takich paczek bym unikał."

A ja tu się bardzo nie zgodzę. Odkąd mam ten zestaw, to nie zajrzałem ani razu do internetu w celu szukania jakieś (nawet bardzo specyficznej) grafiki. No i są w nim wszystkie tilesety z tego tematu :P
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [XP] Paczki tilesetów

Post autor: Rykes »

Dzięki, chłopaki za podanie linków do tak pięknych tilesetów. Przydadzą mi się one podczas tworzenia mojej pierwszej gry - The Sundered Eternity.
ODPOWIEDZ