Strona 1 z 1

[XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 12:39
autor: Glorion
Witam :-) ,
Jako, że podstawowe RTP jest wyjątkowo ubogie i gdy masz zamiar zrobić coś innego od prostego lasu, już zaczyna brakować odpowiednich grafik, zacząłem szukać tilesetów stylem podobnych do RTP. Przeszukiwałem internet, ale w większości każdy ze stylów był inny i zgadzała się tylko wielkość. Jeśli już nalazłem jakiś odpowiedni, to miał wyjątkowo mało obiektów, często skopiowanych z RTP.

Czy zna ktoś stronę, z większą liczbą tilesetów złożonych w paczki (np: grobowiec) podobnych do RTP XP lub sam ma takie? Będę wdzięczny za każdy link.

P.S. Nie chodzi mi o coś takiego, tutaj styl widoczne odbiega.
Obrazek

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 12:43
autor: GameBoy
http://forum.chaos-project.com/index.php?topic=11532.0

5+ GB zasobów, chyba do różnych wersji makera.

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 15:47
autor: Dragon Kamillo
Chyba największy zestaw pod RM w jednym stylu i jak się uprzeć to i pasuje do RTP z RMXP, VX i ACE, bo po części korzysta z elementów z każdego z tych RTP.

http://forum.chaos-project.com/index.php?topic=8604.0

Autor BenBen, gra Kaliban
Nie wiem czy tam są wszystkie tilesy BenBena, styl ma dość charakterystyczny, wiem że znajdowałem też luźne tilesety od niego kiedyś na różnych stronkach, ale i tak powinno być tego bardzo dużo.

Zrzucik:
Obrazek

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 17:29
autor: Glorion
Game Boy:
Tego właśnie chciałem uniknąć, nowe 5 h grzebania w grafikach :lol:. Mimo wszystko, dzięki, na pewno kiedyś przejrzę.

Dragon Kamillo:
Czy jak się uprze to będzie pasował, to nie jestem pewny, mimo wszystko dzięki, przejrzę go. Tak swoją drogą, to czemu każdy grafik ma inny styl, jeśli wszyscy by robili jeden albo chociaż większość, to nie trzeba by było 90% robienia gry poświęcać na szukanie zasobów :-x. Chyba moje mapki będą bardzo ubogie, ale zdecyduję się na inny styl niż podstawowe RTP.

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 19:48
autor: Dragon Kamillo
Dlatego napisałem, że jak ktoś się uprze. Zresztą pojedyncze elementy z RTP makerów będą do tego pasować bez upierania się.

Gdyby był tylko jeden styl to grafika w grach była by nudna. Musi być różnorodnie. Choć wkurza mnie jak ktoś wykona tylko np jeden krótki tileset w danym stylu (albo kilka charsetów), ale to tak widać że to niekompletne. Bo np jak ktoś robi grafiki pod swoją grę i tyle mu starcza, to po co ma robić więcej, a jak potem pozwala na korzystanie z tego w innych grach, to tylko dobrze.

A Pandora Box to śmieci, takich paczek bym unikał.

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 20:57
autor: Glorion
Nudna raczej nie, ale zapewne dziwnie czuł by się gracz, który w trzydziestej grze widzi ten sam tileset :lol:.

Ale wracając do sedna sprawy, to widzę, że podstawowe RTP z nieznanych powodów popadło w niełaski i nie cieszy się powodzeniem wśród grafików. Chyba będę musiał grę którą robię dokończyć tym stylem którym zacząłem, a w następnej połączyć dane przez ciebie tilesety z średniowiecznymi (tymi pokazanymi przeze mnie w pierwszym poście).

Nadal jednak czekam, może ktoś akurat (marzenia) ma dużą paczkę tilesetów w potrzebnym mi stylu.

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 31 sie 2016, 21:54
autor: Adrapnikram
"A Pandora Box to śmieci, takich paczek bym unikał."

A ja tu się bardzo nie zgodzę. Odkąd mam ten zestaw, to nie zajrzałem ani razu do internetu w celu szukania jakieś (nawet bardzo specyficznej) grafiki. No i są w nim wszystkie tilesety z tego tematu :P

Re: [XP] Paczki tilesetów

: 08 sty 2017, 12:50
autor: Rykes
Dzięki, chłopaki za podanie linków do tak pięknych tilesetów. Przydadzą mi się one podczas tworzenia mojej pierwszej gry - The Sundered Eternity.