Strzałki i strzałeczki

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: Jazzwhisky »

Nevernin, jeszcze jedno pytanko, o jakie podświetlenie w końcu chodzi? ^^"
Bo to co zapodał Kalash (zmiana barw etc.) dałoby od biedy radę zrobić bezpośrednio w RM (Flash Sprite w przypadku zdarzenia, opcje Show/Move Picture w przypadku obrazków), jeśli zaś chodzi o jakąś świetlistą ramkę, to jej dodanie też jest kwestia chwili w Paint Shop Pro, sprecyzuj please :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: X-Tech »

Sylwestrowe te mieczyki. Kojarzą mi się z wybuchami na sylwestra. Hłe, hłe.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1156
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: Michu »

Dla wszystkich chcacych obracac pixele pod dowolnym katem: Najpierw powiekszcie je powiedzmy 5-6 razy, obroccie, a potem pomniejszcie do oryginalnych rozmiarow. Pozniej lekka obrobka reczna i gotowe! Sam jeszcze nie probowalem, ale znalazlem na jakiejs stronie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: Mertruve »

Świetlista obwódka może być lekkim problemem, bo RM przecież nie obsługuje półprzezroczystości w obrazkach ;x

//dół: chcesz powiedzieć, że od początku chciałeś zrobić obwódkę w jednolitym, solidnym kolorze O_O? Fuj. Zresztą wtedy nie byłaby świetlista p;
//dół2: no o kanał alfa mi chodziło, bez tego nie ma seksownego podświetlenia ;d
Ostatnio zmieniony 02 lip 2008, 21:58 przez Mertruve, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: Kalashnikov »

Ja nie wiem, co ma obwódka, którą można zrobić w PS, do przezroczystości obrazka (którą da się ustawić, z tego co pamiętam)...

Edit-góra: A co ma jedno do drugiego (tzn. może ma, ja się pytam, bo nie wiem :D )? Przecież można machnąć ładną obwódke (będącą nie tylko jednym kolorem) w PS i będzie wyglądać jak świetlista. Jak chciałeś użyć przezroczystości obrazka do tego efektu? No i rm chyba posiada tą funkcję.
Edit-góra 2: Ja nie wiem, co to jest kanał alfa :<
Ostatnio zmieniony 02 lip 2008, 23:06 przez Kalashnikov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nevernin
Posty: 45
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:05

Re: Strzałki i strzałeczki

Post autor: Nevernin »

O tym że podświetlenie da się zrobić w RM wpadłem później (taki niepełnosprytny jestem), ale podświetlenie całego mieczyka miało być w założeniu.
ODPOWIEDZ