Otwarcie sezonu II, Lista Uczestników, ZASADY!

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Otwarcie sezonu II, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Otrzymałem kilka głosów z pytaniami o drugi sezon ligi, postanowiłem więc wybadać teren bardziej oficjalnie. ;)

Na pre-zapisy czekam poprzez PeeMki, jeśli coś z tego będzie, rzucę aktualną listę do tego tematu i za kilka dni zaczniemy zabawę i zapisy otwarcie.

Więcej informacji na temat Ligi Mapperów w temacie z pierwszego sezonu -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=687


Ok, pora przejść do rzeczy.

LM - INFORMACJE i ZASADY UCZESTNICTWA (Sezon II)

Co tydzień publikowany jest nowy chipset (+ew. bonusowy charset) na podstawie którego uczestnicy wykonują mapkę (wg informacji w rozmiarach 20x15, 30x20 lub 40x30 pól). Następnie wysyłają ją za pośrednictwem prywatnych wiadomości do mnie. Anonimowo przedstawione mapki zostają poddane pod głosowanie, w ten sposób ustalona zostaje kolejność miejsc i przyznane zostają pkt. Kolejka dobiega końca, tworzona jest tabela zawierająca zdobycze punktowe wszystkich uczestników. W następnym tygodniu sytuacja ulega powtórzeniu, a tabela uzupełnieniu.

Aktualnie rozpoczynamy oficjalne zapisy do drugiego sezonu LM. Dopisywać możecie się w temacie, inne kanały kontaktu (PM, e-mail, gg) także są w zupełności otwarte. Dołączyć do zabawy możecie w dowolnym momencie!!! Zastrzeżenie jest jedno, jeśli wchodzicie do gry w trakcie trwania kolejki do rywalizacji i pracy przystąpić będziecie mogli dopiero w nadchodzącej turze (sprawdźcie swoją obecność na liście uczestników!). Jeśli, ktoś mimo zgłoszenia nie odda pracy, trudno - przepadnie kilka pkt, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań by nie wziął udziału w kolejnej rundzie LM.

Pierwszy chipset zostanie zaprezentowany w najbliższy poniedziałkowy poranek. Czas na oddanie pracy do północy z czwartku na piątek. Głosowanie przez cały weekend (48h od prezentacji prac). Tak też prawdopodobnie prezentował będzie się kalendarz na wszystkie następne kolejki.

Nagrody - trójka najlepszych mapperów otrzyma odpowiednie rangi obrazkowe na forum oraz upominki w postaci wybranej pozycji z klasyki gier (http://xk.cdprojekt.pl/). Zwycięzca - dodatkowo rangę moderatora w dziale Gry.

Zasady przyznawania pkt w poszczególnych kolejkach zostaną ogłoszone wraz ze startem pierwszej rundy (będą zmiany w stosunku do I sezonu!).

Zachęcam wszystkich (a już zwłaszcza tych, którzy czują się słabsi) do udziału. Drugi sezon został ustalony na 8 rund, może być naprawdę zabawnie. Sporo można się nauczyć, sporo podejrzeć, na pewno trochę potrenować, pewnie i trochę pośmiać. I przy okazji - pociągnąć dalej tę naszą RM-lokomotywę.
Podstawowe zasady rywalizacji/oddawania prac:
- Podstawą wykonanej pracy jest screenshot wykonanej lokacji. Do pliku png dołączacie także plik mapy .lmu (RM 2000 lub 2003).
- Prace (screenshot + plik .lmu) wysyłacie za pośrednictwem prywatnych wiadomości (forum) do mnie. Wysyłając pliki możecie teraz skorzystać z opcji załączników do PM (maksimum 200kB, obsługuje pliki graficzne, najpopularniejsze archiwa i pliki map RM).
- Żadne ze zdarzeń (w tym common events) nie może zawierać w sobie komend. Oceniamy mapping, w grę nie wchodzi użycie panoramy, zmiana kolorystyki ekranu, użycie grafik poza tymi dostarczonymi w poście itp. Zaznaczenie opcji event graphic-transparent jak również warstwy zdarzenia jest oczywiście dopuszczalne. Możecie także wykorzystywać grafikę bohatera i pojazdu z zakładki System.
- Tworzymy dowolną lokację/obszar, jednak nie edytujemy chipsetu i nie wykorzystujemy jego elementów w inny sposób.
- Uwaga na koniec - mapy w tym stylu -> http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/s1k2/Map0016.png nie będą poddawane głosowaniu (0 pkt)

Głosowanie:
- głosowanie potrwa 48h od momentu anonimowej prezentacji prac.
- zwykła ankieta z maksymalnie trzema opcjami wyboru (MOŻE ULEC ZMIANIE!).
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace
- głosowanie w LM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów automatycznie wykluczać będą z dalszych rozgrywek!

Punkty:
- Punkty rozdawane są wg zasady - 1 miejsce (największa ilość głosów w ankiecie): 16 pkt, 2 m. - 15pkt, 3 m. - 14pkt itd. W sumie pkt uzyska pierwszych 16 prac.
- W przypadku równej liczby głosów dla kilku map, pkt z kolejnych miejsc zostaną zsumowane i rozdane po równo wszystkim autorom (np. przy trzech mapach o największej liczbie głosów każdy z uczestników otrzyma 15 pkt <(16+15+14):3=15>). Następna praca zajmie tym samym 4 miejsce otrzymując 13 pkt.
- liczba punktów w żadnym z przypadków nie może przekroczyć trzykrotnej ilości oddanych głosów na mapę. Ponadto, każda zakwalifikowana praca otrzyma co najmniej 1 pkt. Wszelkie ucinki i dopiski dokonywane są po obliczeniach przedstawionych powyżej.
- Oprócz liczby pkt do rezultatu (jako druga, oddzielna wartość!) zostanie dołożona bezpośrednia liczba głosów oddanych na pracę. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników remisu w łącznej tabeli ligi o miejscach decydować będzie właśnie łączna ilość zebranych głosów (małe pkt, na podobnej zasadzie jak stosunek bramek w piłce nożnej)


Poniżej aktualna Lista Uczestników (alfabetyczna+info o dacie, wszystkie pre-zapisy oznaczone dzisiejszą datą 23.09.2008):


Amadik (od 04.10.2008) (2 kolejka)
Caesum (od 03.10.2008) (2 kolejka)
DE (od 23.09.2008)
Deathwing (od 23.09.2008)
desing92 (od 23.09.2008)
Djinn (od 23.09.2008)
FEI (od 25.09.2008)
Foxer (od 23.09.2008)
Gaido (od 24.09.2008)
Gamer2002 (od 23.09.2008)
Gokufan (od 25.09.2008)
Harven (od 08.10.2008) (3 kolejka)
kalafior (od 23.09.2008)
Kalashnikov (od 23.09.2008)
Kikut (od 24.09.2008)
kvachu (od 23.09.2008)
LasTTurN (od 28.09.2008)
Lloyd (od 25.09.2008)
majkuu (od 25.09.2008)
Michu (od 23.09.2008)
nietopereek (od 28.09.2008)
NIZIOŁ (od 23.09.2008)
QuaKhun (od 15.10.2008) (4 kolejka)
secretman (od 25.09.2008)
Torque (od 26.09.2008)
X-Tech (od 28.09.2008)
YoH (od 23.09.2008)
ŻbiX (od 23.09.2008)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sezon II?

Post autor: Michu »

Coz mozna rzec, hura i do przodu *_* Niech sie ludzie zbieraja i ruszajmy z tym koksem.
Obrazek
Awatar użytkownika
YoH
Posty: 165
Rejestracja: 11 lip 2007, 15:31
Lokalizacja: Płock

Re: Sezon II?

Post autor: YoH »

Mogę powiedzieć tylko amen, droga pani.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Sezon II?

Post autor: Kalashnikov »

Żem się zgłosił na PM, więc możecie już powiedziec "papa" pierwszemu miejscu >D
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Sezon II?

Post autor: Ska'ciu »

Maperem jestem średnim więc dziękuję, postoję.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Sezon II?

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:Zachęcam wszystkich (a już zwłaszcza tych, którzy czują się słabsi) do udziału.
To jest główny cel tego konkursu - nauka poprzez zabawę! :D Gdyby brali udział tylko dobrzy mapperzy, to trzebaby przyznac 10 pierwszych miejsc.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Sezon II?

Post autor: ŻbiXs »

Właśnie.
Ja, pomimo swoich nieprzeciętnych umiejętności maperskich :wink: , przekonałem się do wzięcia udziału, a wy nie możecie? :-)

Najlepiej by było gdyby udział był obowiązkowy dla wszystkich forumowiczów, a jedynym sposobem na wymiganie się byłoby oświadczenie, iż:
a) "-Poczułem niesamowity przypływ sił i pracuję nad swoim projektem"
(czyt. "ROBIĘ GRĘ!")
ew. b) "-Wiecie co? Właśnie przed chwilą naszła mnie ochota na tworzenie RPG'a. ^_^".

:mrgreen:
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Sezon II?

Post autor: DE »

Ja bym sie zglosil, ale w semestrze bede mial nieregularny dostep do netu, wiec co tydzien raczej nie dam rady wyslac zgloszenia.
Ale moze jakas jedna czy dwie mapki machne :)
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Sezon II?

Post autor: Akwarelek »

Poczułem niesamowity przypływ sił i pracuję nad swoim projektem.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon II?

Post autor: X-Tech »

Ja chętnie wezmę w tym udział, ale jak zadeklaruje się większość forumowiczów, bo "bawić się" z paroma osobami to nie ma sensu. Weźcie się w garść - tchórze. Im więcej mapek tym fajniejsza liga maperów i fajniej się wszystkie mapki ogląda.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Sezon II?

Post autor: Kalashnikov »

"Wszystkich użytkowników: 207"
Masz na myśli 104 osoby? W tym momencie to ja mogę nazwac Ciebie tchórzem, bo nie weźmiesz udziału, o ile nie będzie tłumu, w który będziesz się mógł wmieszac.

Jazz, na kiedy planowany jest wstępny start drugiego sezonu?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon II?

Post autor: Jazzwhisky »

Myślałem o oficjalnych zapisach wtorek-piątek, ze startem w sobotę - ale nie wiem, czy nie będziemy mieli jakiejś obsuwy. :P

Na razie chętnych jest jakaś dziesiątka, btw - zapomniałem wspomnieć - nagrody będą oczywiście analogiczne do I sezonu LM: rangi, multiwiwaty i upominki w postaci klasyki gierc. ;)

"Takie rzeczy to tylko w Lidze Mapperów."
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
desing92
Posty: 17
Rejestracja: 20 lip 2008, 19:22
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sezon II?

Post autor: desing92 »

Myślałem o oficjalnych zapisach wtorek-piątek
To sie zapisze :lol: Zobaczycie jak tu sie tworzy mapki z prawdziwego zdarzenia :!: :!:
Djinn
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:46

Re: Sezon II?

Post autor: Djinn »

Ja również spróbuję.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Otwarcie sezonu II, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: kvachu »

desing92 mam nadzieję, że się czegoś od Ciebie nauczę, bo właśnie ruszam z moim nowym projektem.
Zablokowany