Lt. Python v1.5 [Download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Ska'ciu »

Lt.Python version 1.5
Oto moja dość stara strzelanka. Ale poprawiona. M.in. teraz można chodzić podczas przeładowania broni, broń przeładowuje się z klawiatury, na shift się zmienia tryb ognia. (do menu się wchodzi tylko aby zmienić broń, zapisać lub użyć apteczkę). Ponadto gra została ułatwiona - mniej przeciwników na małych mapach, zapisy po poszczególnych częściach dłuższej misji (przedtem był tylko co misję).

Opis gry: (gra jest na makera 2k3, potrzeba skopiować plik exe z innej gry pod 2k3)
Czy zastanawialiście się kiedyś co robi policja lub wojsko w anime gdy miasto jest atakowane przez jakieś stworki? Czy nie dziwiło was że jedynie jakieś czarodziejki z księżyca zwracają na to uwagę? Ta gra pokazuje jakby to wyglądało gdyby jednak wojsko wzięło się do roboty. Tyle gwoli wstępu teraz o grze, chodzimy i rozwalamy różne stwory do wyboru mamy 6 broni + granatnik (trzeba sobie je kupić tak jak i amunicję do nich), śmiga to na poprawionym systemie SFAS by Ska'ciu (ja), dodatkowo dla urozmaicenia rozgrywki czasem jedziemy samochodem albo strzelamy z pierwszej osoby. Grafika w grze jest cóż... średnia, ot takie szarawe, dość schematyczne miasta czy wsie. Muzyka całkiem niezła (sporo nowego względem starej wersji) i pasuje do tego co widzimy, nieco z RTP ale ogólnie "oryginalne" kawałki. Grywalność cóż, jeśli się lubi gry w tym stylu może się spodobać i wciągnąć. Nie-fani "strzelanek" mogą zagrać z ciekawości i próby polubienia tego rodzaju gier... Ale sukcesu nie wróżę :)

Przykładowe (przypadkowe) screeny:
http://rpgstudio.lua.pl/index.php?go=13_1

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LINK:
http://www.box.net/shared/2xkfuaggrc

Jeśli jakieś pytania (np. o więcej szczegółów co zostało poprawione w stosunku do pierwotnej wersji) proszę tu pisać. Mam nadzieję że dzięki usprawnieniu gra będzie dość przyjemna.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 20:58 przez Ska'ciu, łącznie zmieniany 5 razy.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Ska'ciu »

Jeśli jakieś pytania (np. o więcej szczegółów co zostało poprawione w stosunku do pierwotnej wersji) proszę tu pisać.

No i nikt nic nie pisze? Uznaliście że nawet gry porządnie nie umiem dodać? (były problemy ale z C'S)
Czy może nie chce się wam grać w odgrzewanego kotleta który jest "klonem PTEI2 w którym wszystko ukradzione"? (co oczywiście nie jest prawdą bo wszystko (w v1.5 już na pewno) jest moje lub ludzi co mi pomogli). A może po prostu nikt nie lubi strzelanek? Chciałbym się dowiedzieć czy coś jest nie tak, a jeśli jest to co? - przyda to mi się przy obmyślaniu przyszłych projektów.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Akwarelek »

Spokojnie stary, ludzie mają weekend, odpoczywają, piją, leczą kaca zamiast siedzieć przy kompie (z wyjątkami) :-D
Ja moje słabo rozwinięte zdanie napisałem już na titku, może jak inni skomentują to coś mi wpadnie do głowy.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Kalashnikov »

Po prostu mało osób chce grać w odgrzewane kotlety. Ten kto miał ściągnąć Lt. Pythona już to zrobił w zeszłym roku i wyraził (bądź nie) swoją opinię. Fajnie, że poprawiłeś pare drażniących błędów, ale wątpliwe jest, że gra zmieniła się jakoś diametralnie, dlatego niewiele osób pobierze ją teraz, tylko dlatego, że można chodzić podczas przeładowywania.

Nie mówie, że tak jest na 100%, ale tak mi wychodzi z mojego rozumowania.
Awatar użytkownika
toldi
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2009, 14:33

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: toldi »

Mnie gra się bardzo spodobała :-) Szczególnie to strzelanie z auta xD
Obrazek
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: FEI »

tak ja napisał kalash, zagrałem kiedyś więc do tego nie wrócę. gra ciekawostka, większej radochy mi nie dała. no sory ale takie fakty.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Ska'ciu »

Nie wrócisz... Jeśli choć trochę fajnie ci się grało to powinieneś spróbować 1.5 jest o wiele lepiej.
Nie TYLKO jest zrobione chodzenie podczas ładowania, ogólnie gra się o niebo lepiej i co ważniejsze - ŁATWIEJ. Ale skoro się nikomu "nie chce" to nie, mógłbym nawet rzec, wasza strata. Co innego jednak jeśli nie lubicie strzelanek.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Pantera »

sciagnalem, zagralem przez momencik, i jestem co najmniej zainteresowany. chwyciles mnie aluzja do Magic Knight Rayearth (wlasnie ogladam drugi sezon), wiec pogram jeszcze jak znajde chwile i sie wypowiem ;)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Secretman »

Gra jest dobra, ale nie zachwyca. Pomysł na strzelankę w RpgMakerze nie jest oryginalny(w porównaniu do pomysłu na platformówkę). Osobiście wolę strzelanki, gdzie od razu wiadomo o co chodzi, łapiemy spluwę i jazda, choć fabuła jest w porządku(widać zamiłowanie do Japonii i brak amatorstwa).
Kalashnikov pisze:odgrzewane kotlety
:-D
Ska'ciu pisze:Nie-fani "strzelanek" mogą zagrać z ciekawości i próby polubienia tego rodzaju gier... Ale sukcesu nie wróżę :)
Zagrałem, ale sukcesu tej gry również nie wróżę.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Preki »

Nio, teraz to przynajmniej zowniłem pierwszego bossa. We wcześniejszej wersji były z tym niemałe problemy.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Ska'ciu »

Wierz mi że nie tylko z tym bossem są co najmniej mniejsze problemy :-)
Nie wiem czy to rekomendacja ale X-Tech przeszedł całego 1.5 i stwierdził że to gra grywalna.
Ja potrafiłem bez większych problemów przejść całość tylko z podstawowym pistoletem (ale ja jestem twórcą więc...) więc każdy mając lepszą broń i nieco umiejętności powinien przejść całą grę bez większych problemów. Jak jakieś pytania... w sumie o cokolwiek, proszę pisać :-)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: NIZIOŁ »

Ja pograłem troche i nawet fajnie się grało, ale nie przeszedłem bo troche mnie znudziło. Lepiej jednak nie robić takich gier tutaj, jak są na kompie 100000 razy lepsze strzelanki. Bo RPG jak Gromada albo ToE to nie ma za dużo. Tak samo jest z platformókami, chociaż 8-Bit jest fajne nie pograłem tez dużo.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: master miller »

Gra jest bardzo fajna, ma małe wymagania, dzięki czemu nie muszę instalować tych hiper-bajer produkcji, za które dodatkowo muszę zabulić 100 zeta.

Idąc twoim tokiem myślenia, nie warto było robić gromady albo Tale of Exile ponieważ są o wiele lepsze gry, takie jak Fallout (1, 2 ewentualnie 3), Final Fantasy Tactics... Frontier...

Lieutenant Python to zarąbista gra, przy której można się odstresować. Spodobał mi się szczególnie początek. Trzy obrończynie świata idą w odstawke... bo świat sobie poradzi bez tych wszystkich dupereli. Jeszcze gierki nie skończyłem, ale skończę.

Swoją drogą momentami może być trudna : >
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: Kalashnikov »

Mnie mało który komercyjny RPG tak wciągnął jak ToE, czy Gromada.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

Post autor: master miller »

kal:
mnie sie wydaje, ze non-komercjale wciągnęły cię bardziej, gdyż mają o wiele więcej swojskiego klimatu niż większość komercyjnych produkcji :)
ODPOWIEDZ