UnderGround pełna wersja [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

UnderGround pełna wersja [download]

Post autor: Vahiman »

Tytuł: UnderGround
RPGmaker: 2003
Stan produkcji: aktywny
OPIS:
Fabuła: Underground opowiada o świecie w którym wszelkie istoty mieszkają pod ziemią, także i ludzie. W tym świecie trwa walka pomiędzy kilkoma rasami m.in. ludźmi i orkami. Możemy się zaprzyjaźniać z innymi plemionami ras(jeśli jest to możliwe) lub z nimi walczyć. Można oglądać wiele różnych lokacji, jaskinie pełne szkieletów, lasy i bagna pośród których czają się orkowie, pustynie po których pałętają się ogry oraz podziemne wioski i miasta.
Skrypty: Gra posiada własny system walki, możecie go obejrzeć w Demie. Możemy także wpisać imię naszego bohatera.
Grafika: Wszystkie grafiki zostały narysowane przeze mnie, są on wzorowane na grafikach z bardzo starych gier.
Czas zakończenia pełnej wersji: wrzesień

Aby ściągnąć Demo należy:
-Kliknąć na link
-Wejść w folder tsukuru(hasło to vahiman)
-kliknąć na plik
http://www.chomikuj.pl/spinkomysia

Wersja full (1,4 mb)
http://chomikuj.pl/spinkomysia/tsukuru/UnderGround.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2009, 16:14 przez Vahiman, łącznie zmieniany 3 razy.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Mac70
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2009, 16:08

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Mac70 »

W sumie gra jest porządna, ale rażą różne błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Poza tym mógłbyś zmniejszyć w niektórych lokacjach ilość potworów, ewentualnie zrobić tak, aby nie rzucali się na ciebie zaraz po zobaczeniu postaci.

Demu daję 7/10, 8/10 gdyby nie błędy.

PS: No i system walki za prosty.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: X-Tech »

Wygląda na to, ze masz parę pomysłów, ale grafa... W każdym razie niektórym może się spodobać (mam nadzieję) Muszę odszukać płytę z całym RM syfem i zainstalować RTP mam chęć w to zagrać, a może i mnie to zachęci by samemu coś zrobić.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Jazzwhisky »

Po kilkunastu minutach gry muszę powiedzieć, że bawiłem się całkiem nieźle. :D

Jednak jak przy Kosmosie, jest sporo błędów, głównie tekstowych, na szczęście dialogu dużo mniej, to i łatwiej to przełknąć. Dalej w sumie nadal mam podobne spostrzeżenia - nabiegające zewsząd potwory aż trochę rażą, ponadto przydałoby się szybkie info o zadawanych obrażeniach i coś poza ucieczką w arsenale umiejętności (no chyba, że rozwija się to dalej, np. wraz z poziomami :P). Garść poprawek tego typu i mielibyśmy naprawdę dobrego, prostego dungeon crawlera. Ale i tak jest nie jest źle, nawet chętnie pisałbym się na wyłapywanie niedoróbek, jeśli tylko podszedłbyś do tego poważnie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
nickexile
Posty: 58
Rejestracja: 21 mar 2009, 19:23

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: nickexile »

Wg mnie bardzo fajna gra ;D Wciąga, bardzo dobre wykonanie, podobało mi się wisywanie wlasnego imienia. Niby nic, a jak cieszy :> Jedyna rzecz, ktora mi sie nie podoba to bardzo prosty BS. Na przykład gdy wrog cie zaatakuje to tracisz zawsze 20hp. Szkoda tez ze zawsze ty lub wrog trafiasz, ze nie ma uniku. I gdy podczas walki hp spadnie do zera to dopiero jak walka sie skonczy giniesz. RÓB GRĘ
Fight fire with fire.

Fight gayness with... oł szit
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Vahiman »

Sorki za błędy w tekstach, pisałem je szybko i nie wszystko jest poprawne.
edyna rzecz, ktora mi sie nie podoba to bardzo prosty BS. Na przykład gdy wrog cie zaatakuje to tracisz zawsze 20hp. Szkoda tez ze zawsze ty lub wrog trafiasz, ze nie ma uniku.
To ile stracisz HP zależy od wroga i od twojej obrony, CBS nie został całkowicie dopracowany mam w zanadrzu kilka ulepszeń, skorzystam także z twojego pomysłu że, można nie trafić we wroga. Niedługo wydam kolejne Demo, będzie posiadać nowe mapki, błędy zostaną naprawione a CBS ulepszony.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Vahiman »

Naprawiłem błędy w demie, zmieniłem lekko CBS i kilka drobnostek oraz dodałem 5 mapek i 1 misje.
Można już ściągać, jest tam gdzie była wcześniejsza wersja.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Mac70
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2009, 16:08

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Mac70 »

Właśnie tak powinno wyglądać to demo już za pierwszym razem. Teraz oceniam je nawet na 8+/10. Potworów jest mniej (w przypadku zombie ma to znaczenie), są poprawione błędy ortograficzne i interpunkcyjne.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Pantera »

Hej, gierka nawet sympatyczna :) CBS co prawda sprowadza sie do tluczenia w atak i ewentualnie pilnowanie zycia, choc wydaje mi sie, ze pasuje do takiej gierki. Podrasowal bym go tylko od strony graficznej - chocby tak, zebysmy podskoczyli nie flashujac, gdy robimy unik, a damage flash moglby byc czerwony - troszke bardziej zauwazalny. Ale to tylko moje zdanie ;)

Tekst jest troszke ubogi wzgledem stylistyki na moje oko. Co do klimatu - wymienic tylko muzyke na chiptunesy (a z tym do X-Techa najlepiej) i bedzie juz full retro :)

EDIT: swoja droga az chyba poszukam 8-bit Questa </reklama>
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Jazzwhisky »

Wytrzymałem jakieś 5 minut w nowej wersji gry, co z tego, że gdzieś tam truposzy jest mniej, skoro np. fajne podziemia stały się teraz niemożliwie zapchane przeciwnikami?
Uniki totalnie zepsuły system walki, nie dość, że pojawiają się z częstotliwością rzędu 60%, co niewarygodnie wręcz nudzi i kompletnie niepotrzebnie wydłuża starcia, to jeszcze mieszają odczytywanie wyników kolejnych rund (ilość zadawanych obrażeń dla odmiany nie jest wyświetlana).
Wróciłbym do gry w pierwotnej wersji, ale niestety tam denerwują bugi (np. próba ucieczki od Licza, uniemożliwiająca zupełnie kontynuowanie gry). Ogólnie fajnie, że błędy zniknęły, ale pod względem idei moim zdaniem gra zrobiła wyraźny krok w tył - mi np. nie grało się już przyjemnie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Dave
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2007, 16:28

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Dave »

Popieram tezę Jazzwhisky'ego o unikach. Zdecydowanie są zbyt często. Poza tym gra się całkiem przyjemnie. Typowo oldschool'owy klimat, który przypomina mi czasy, kiedy siedziałem przy C64 :D
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Pantera »

krotko mowiac - trza to to jeszcze zbalansowac. do roboty! ;)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Vahiman »

Macie rację. CBS nawet mnie nudził, chcę dodać że oprócz usunięcia uników dodam komendy obrana i atak z zaskoczenia. Mam pytanie, czy dodać elementy strategi takie jak możliwość wybieranie między pokojem a wojną z plemionami orków i ogrów i bitwa na takim samym CBSie jak z innymi potworami jedynie mamy jeszcze kilku najemników.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Pantera »

mam wrazenie, ze zaczynasz za bardzo kombinowac (ale to tylko moje wrazenie).

prosty CBSik byl w porzadku - tylko go trzeba zbalansowac. moze jedna opcja wiecej - ale czy ktokowliek z nas uzywa obrony? (chyba ze bedzie miala jakis inny efekt, typu zadanie czesci obrazen przeciwnikowi, jezeli nas trafi).

takie rzeczy jak pokoj z ktoras z ras itp. to bardziej fabularne rozwiazania i jak najbardziej mozna by je dolozyc na moje oko - tylko pamietaj, zeby nie przekombinowac.

takie moje zdanie.
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: UnderGround[Demo]

Post autor: Vahiman »

ale czy ktokowliek z nas uzywa obrony? (chyba ze bedzie miala jakis inny efekt, typu zadanie czesci obrazen przeciwnikowi, jezeli nas trafi).
Chodzi oto że obrażenia wroga zmniejszają się gdy nas zaatakuje.
Ale to raczej się nie przyda, zastąpię czymś tylko na razie nie mam pomysłu czym.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
ODPOWIEDZ