Oficjalna strona Shinkatsu :P

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Harven »

Yo!
Przypadkowo znalazłem ten dział, więc postanowiłem rozreklamować i swoją stronę, nad którą prace zacząłem stosunkowo niedawno. Jest to oficjalna strona Shinkatsu, pixelart anime tworzonego w RM 2k3.
No więc cóż więcej się rozpisywać? Dodam tylko, że wszystkie odcinki (czyli narazie 1) są dostępne On - line.
A oto link do strony:
http://www.shinkatsu.yoyo.pl

Zapraszam!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: master miller »

pixelart anime w rpg makerze!? to mnie rozwaliłeś, większego misz-maszu się nie dało zrobić. Pixel art i anime to odmienne style graficzne, jak je połączyłeś w jedno to to nie będzie ani pixelart ani anime... po za tym robione w rpg makerze? dziękuję, to ja wolę sobie odpalić coś normalnego.

"Poszukujemy osób, które potrafią przerobić zwykłe CharSety, na takie w różnych stylach." to nawet nie masz spisanej fabuły całego tzw. anime a już je robisz? to musi być ciekawe, szczególnie że pierw się robi wszystkie odcinki w serii a potem je umieszcza (zazwyczaj przynajmniej).

Przykład pixel-artu:
http://pixeljoint.com/files/icons/full/ ... rtrait.png

Przykład anime:
http://www.anime-shinden.info/2009/06/2 ... e-312.html

A teraz ty pokaż mi jak wygląda pixel-art anime? Połowa bohatera składa się z pixelków a druga połowa z kreski w stylu anime?

Poza tym RPG maker jako program do robienia filmów to zły pomysł.... on się sprawdza do gier i cut-scenek w nich.
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Harven »

Jakbyś nie zauważył na stronie, to spisałem fabułę, co więcej, do każdego odcinka mam ją starannie dopracowaną (zapisaną w zeszycie).
BTW, zjadłeś literkę w swoim nicku na mojej stronie?
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Kalashnikov »

Rada - udostępnij oglądanie odcinków dla niezalogowanych. Taka polityka pozyskiwania nowych użytkowników tylko odstarasza potencjalnych przyszłych userów i znacząco redukje liczbę osób, która obejrzy Twoje dzieło.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: kvachu »

Telomo weź wyluzuj trochę. Wiadomo, że to ma być serial w rm na wzór anime, a nie dokładnie anime i bardziej jest ten serial kierowany w stronę miłośników rm, a nie bajek anime. Naskoczyłeś na niego jakby ci matkę zabił. Ile razy mam powtarzać, że TA i RMA to nie titek, rmxp.pl, twierdza czy (nie daj Boże) zamthir... Daj mu szanse to skończyć, bo takie posty jak twoje go na pewno nie zmotywują.
A co do samej strony to na mój dl nie licz. Nie ma mowy bym się rejestrował na tej stronie specjalnie by coś ściągnąć. Dla dobra tego serialu powinieneś raczej udostępnić to też dla niezarejestrowanych.
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Harven »

Odcinek jest dostępny online, ale dla leniwych (tych co nie chcą się rejestrować) daję link do you tube:
http://www.youtube.com/watch?v=-ApvYMTlTcc
Awatar użytkownika
Dan

TA Sprite Contest 2 (miejsce 1)(miejsce2); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2009, 21:26
Kontakt:

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Dan »

Początek trochę mnie odstraszył, ale później nawet mnie zaciekawiło. Fajnie się bili ^^
Awatar użytkownika
Amadik

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 3)
Posty: 185
Rejestracja: 05 wrz 2007, 23:21
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Amadik »

Zrób Dubbing, może dialogi będą wtedy choć trochę bardziej uczuciowe;)

http://www.youtube.com/watch?v=z8puRZHvqlA - klasyka!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: master miller »

A po co ma zaśmiecać internet? :P Taki jeden ja wystarczy stanowczo.

Ja tylko pokazałem różnicę co to jest anime a co to pixel-art, a że odebraliście to jako atak (kompleksy... anyone?) to nie moja wina. Normalnie nic skrytykować nie wolno.

Nie, nie zjadłem literki.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Ska'ciu »

kvachu pisze:bajek anime.
Czemu mnie to zdanie zirytowało?

A teraz do rzeczy. Ja takie twory zwę Erime - MakER Animation aby nie było. Sam mam na koncie 3 odcinkowy serialik który okazał się kiepski więc dałem sobie spokój z takimi eksperymentami.
Dubbing by się przydał skoro do do oglądania to powinno być do oglądania i słuchania a nie czytania.
No i stronka, prawie wszystko dla zalogowanych to błąd. Mało kto chce się rejestrować w ciemno.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: BeVoo »

kvachu pisze:Naskoczyłeś na niego jakby ci matkę zabił. Ile razy mam powtarzać, że TA i RMA to nie titek, rmxp.pl, twierdza czy (nie daj Boże) zamthir...
Co chciałeś przez to powiedzieć? Że na tych pozostałych forach użytkownicy nie doceniają a tylko 'zjeżdżają' czyjeś prace? Czyli tylko TA jest najlepsze, ponieważ tutaj byle gniot (z całym szacunkiem Harven, to nie ma się dotyczyć w tym przypadku twojej produkcji) może doczekać się pochwał, konstruktywnej krytyki i zachęcania do dalszej pracy? Troszkę mi się nie spodobało to zestawienie, że "TA > inne" (stawiając na równi np. największe forum o rm(nie tylko)xp z forami które istnieją od bardzo niedawna). Może się mylę, ale taka była moja interpretacja twojej wypowiedzi.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Kalashnikov »

BeVoo pisze:Co chciałeś przez to powiedzieć? Że na tych pozostałych forach użytkownicy nie doceniają a tylko 'zjeżdżają' czyjeś prace? Czyli tylko TA jest najlepsze, ponieważ tutaj byle gniot (z całym szacunkiem Harven, to nie ma się dotyczyć w tym przypadku twojej produkcji) może doczekać się pochwał, konstruktywnej krytyki i zachęcania do dalszej pracy? Troszkę mi się nie spodobało to zestawienie, że "TA > inne" (stawiając na równi np. największe forum o rm(nie tylko)xp z forami które istnieją od bardzo niedawna). Może się mylę, ale taka była moja interpretacja twojej wypowiedzi.
Tak BeVoo, kvachu dokładnie to miał na myśli i nie myśl, że zaraz przyjdzie tutaj przepraszać i się tłumaczyć. Po ostatnim numerze Tokei nawet nowicjusze na scenie RM powinni wiedzieć jakie poglądy ma kvachu i jak je przedstawia =)

I co by nie mówić, nieco go tutaj popieram. Rmxp.pl nieco odstaje, ale na reszcie for bardzo często można spotkać opinie o wydźwięku podobnym do postu Telomo czytaj - próba pojazdu komuś (najczęsciej użytkownikowi z mniejszą ilością postów i o mniejszym stażu) i chęć udowodnienia jacy to jesteśmy fajni, bo niby znamy się na czymś lepiej niż ta druga osoba. Co jak co, ale na TA takich wypowiedzi jest mało, a jeżeli ktoś nagminnie je produkuje to jest szybko przywoływany do porządku.

To rzecząc dziękuję za udostępnienie filmiku na YT i jeszcze raz namawiam Cię do odblokowania części strony dla ludzi niezarejestrowanych - wbrew pozorom przysporzy Ci to więcej użytkowników niż myślisz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Jazzwhisky »

A ja chciałem tylko zauważyć, że Telomo dokonał porównania na zasadzie "połączenie horroru i filmu buehehe, przeczytaj sobie jakiś horror, a potem obejrzyj jakis film przecież to odmienne style!!111"

Jeśli jakieś anime (a już tu można sprzeczać się o znaczenie tego słowa) wykonane jest w technice pixel artu, to ja nie widzę żadnego problemu by je tak w uproszczeniu nazywać. Inna sprawa, czy rzeczywiście taka historyjka w RM to anime, a całość stworzono wykorzystując pikselki, no ale to trzeba by najpierw zobaczyć, potem wyśmiewać.

Post Telomo powinien był chyba zniknąć, tak się jednak nie stało i mamy efekt w postaci lawiny po wypowiedzi kvacha. Co do tej treści nt. sajtów - ja jakoś znoszę znacznie cięższe gatunkowo wypowiedzi na temat TA/RMA/swój na innych forach i nie widzę powodu, by ktokolwiek musiał wszczynać z tego powodu jakiekolwiek dyskusje. A czy ta włożona w usta kvacha (bo w sumie nie napisał on nic poza zauważeniem różnicy) opinia jest prawdziwa to już zupełnie inna historia, pewnym za to jest, że jakiś dzieciak ucieszy się mogąc wstawić sobie omawiany cytat do jakiegoś opisu albo sygnaturki. =)

I wreszcie - co do pomysłu - oczywiście jestem jego starym wrogiem, sajt też nie reprezentuje sobą niczego cennego (skoro jeszcze jest kanał i odcinki na YT), no ale widzę, że kilka osób to bawi - zatem życzę powodzenia.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: Harven »

Posłuchałem rad - odcinki są już dostępne dla wszystkich ;-)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Oficjalna strona Shinkatsu :P

Post autor: X-Tech »

Dokładam swoją cegłę udostępnianie plików dla zalogowanych to bezsens totalny i zniechęcanie do strony nowych osób.

Czy anime da się wycisnąć w 320x240 ? No jasne, że da się zrobić anime w makerze, bo anime to nie tylko styl graficzny, ale i cała reszta udziwnień stylu treści - podam parę sugestii -

a) dubbing - muszą być jednak głosy podstawione w najgorszym wypadku system powinien wyglądać jak chmura w komiksie czyli picture, ale i tak dubbing, a napisy to niebo, a ziemia. Jak montujesz film to jednak głosy są niezbędne jak zmontujesz na napisach to to już jest bardziej scenka w grze nie film i nie ma to kliamtu filmu niestety. Możesz jednak zrobić coś w stylu niemego kina - Najpierw tona scenek ruchomych potem na osobnym kadrze opis i znowu scenki, opis na osobnym kadrze coś jak w charlie chaplinie, ale roboty trochę nad ruchem na scenkach - ale na pewno taka forma miała by klimat filmu i tak by się to oglądało.

b)jeśli nie widać mimiki dodaj przy charsetach w chwilach emocji animacje oznaczające emocje, ale raczej powinny to być ryje pojawiające się na ekranie w typowo dynamiczny sposób z określoną mimiką w chwilach przemowy jednak wydaje mi się, że takie szybkie animacje emocji powinny wystarczyć do zrobienia jakiegoś klimatu.

c)ruch - ważny jest ruch, oraz to aby na ekranie raz na jakiś czas działy się ciekawe wizualne rzeczy. Im więcej przemyślanego ruchu w "filmiku" tym jest on lepszy.

To była garść moich sugestii. Ogólnie popieram robienie filmików w makerze to jest fajna inicjatywa i bardzo mi się podoba tyle że jak na razie nie widziałem jeszcze filmików na makera, które były by naprawdę świetne, ale czekam może się doczekam.
Zablokowany