Eternia

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Eternia

Post autor: Fear »

ETERNIA (demo)

INFORMACJE OGÓLNE
autor: Fear i wsie z creditsów :)
wersja makera: 2003 bez Power Mode
stan prac: ukończone demo
link do dema: http://www.mediafire.com/?mw5whznjmg1
waga dema: ~~20mb (po spakowaniu 13mb)
zasoby: http://www.tsukuru.pl

OPIS FABUŁY:
"Ktoś, kiedyś powiedział, że piękno krainy
możemy oceniać na tle tego, jacy mieszkają tam
ludzie.

Oto jeden z największych kontynentów na
wschodzie. Przez większość kontynent ten zwano Eternią.
Mieszkńcy podzielili się na dwa obozy. Na "Gryfów",
którzy reprezetowali kodeks rycerski, i na ludzi z właściwościami
magicznymi, zwanych powszechnie "Mistykami".

Doszło do trzynastoletniej wojny. Dzięsiątki tysięcy żołnierzy i jeszcze
więcej cywilów straciło życie, a o bohaterskich czynach szybko
zapominano...Żadna ze stron nie potrafiła zdobyć jednak
wystarczającej przewagi. Ostatecznie doszło do rozejmu w mieście
Tatalia. Wydarzenie to okrzyknięto "Zjednoczeniem Nacji"

"Gryfia Armia" nadała wszystkim Mistykom tytuły szlacheckie,
obdarowując ich majątkiem za zaprzestanie jakichkolwiek walk
na terenach przygranicznych. Nic nie zapowiada kolejnej wojny
Jednak właśnie w Tatalii doszło do mordu jednego z najważniejszych
Mistyków, wielkiego kapłana Akwe..."

SCREENY:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


DOPISKI:

Proszę o ocenianie : mappingu, muzyki, ocenę walki, fabuły, klimatu...
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 16:54 przez Fear, łącznie zmieniany 15 razy.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Eternia

Post autor: Kalashnikov »

Opisz, chociaż w kilku zdaniach, zarys fabuły. Nie każdemu będzie się chciało ściągać plik i go odpalać.

Mapki i dialogi całkiem ok, zadarza się parę błędów ortograficznych ("wogle", "puźniej") i czasem jakiś błąd składni albo stylistyczny. Rozumiem, że chcesz stworzyć poważny klimat, ale teksty typu "...dowody wskazujące na Ciebie", czy "To moje zadanie jako mistyka rangi kapitana" brzmią sztucznie i nienaturalnie. Na szczęście jest tego niewiele, a cała reszta jest jak najbardziej przyjemna.

Mamy kilka zagadek, lekkie zarysy postaci, może być ciekawie. Czekam na grywalną wersję.

PS Jeszcze dwie uwagi:
1. Przyśpiesz tekst, bo strasznie powoli to idzie :)
2. Mam lekkie wrażenie, że zrobiłeś jedynie to demo, a cała reszta jest daleko w planach. Obyś chociaż całą fabułę miał w głowie.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Eternia

Post autor: kvachu »

Kalashnikov pisze:Opisz, chociaż w kilku zdaniach, zarys fabuły. Nie każdemu będzie się chciało ściągać plik i go odpalać.
Mi przy moim słabym(mobilnym) łączu link do downloadu nawet nie ruszył, bo mediafire jest za ciężki. Polecam szybszy speedyshare.
Na drugim screenie widać, że na siłę wstawiasz jak najwięcej różnych elementów i tak oto mamy szafy, które nie stoją pod ścianami(bo kominek musi być), albo to samo z zegarem =). Do tego skrzynki i beczki w takim pomieszczeniu? =P
Za to reszta(screenów) prezentuje się w miarę dobrze.
No o fabule nic nie powiem =[.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Eternia

Post autor: master miller »

półki na książki i szpargały na drugim screenie wyglądają jak kartki papieru ;x

opisz fabułę, ja jak ściągam jakieś demko to rzadkość (prawdopodobnie jak demko ma zasób który mi by się przydał).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eternia

Post autor: Jazzwhisky »

Nooo, projekt wygląda dużo lepiej na żywo niż na screenach, ale faktycznie, powinieneś przede wszystkim popracować nad ortografią i interpunkcją, bo błędy i literówki potrafią zespuć wrażenie pozostawiane nawet przez najlepszy dialog (a w tym przypadku jest co popsuć!), a w najgorszym przypadku pozostawią kuriozalne wrażenie sztuczności "po pszez scyntylację kwasu dezyksorybonukleinowego otszymójemy...", chyba wiesz o co chodzi.

Ogólnie, bardzo zachęcająca zapowiedź, by poprawić wygląd czcionki u siebie skopiuj do systemowego folderu Fonts czcionki ukryte w katalogu z RM, no i czekam na rozwinięcie, bo w demie nie ma nawet sekundy właściwej gry (skandal!). ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Eternia

Post autor: master miller »

Tak teraz spojrzałem na podpis:
"Cena Krwi - Retrospekcja (RM XP) 5% <zawieszony>
Ostatnia Łza (RM XP) 5% <zawieszony>
Eternia (RM 2K3) 5% <trwa>"

Etrnia zatem tradycyjnie też musi być zawieszona przy 5% :D

EDIT DÓŁ:
hmmm... nie zwróciłem uwagi :P To tutaj się zatrzyma przy 15% : P Chociaż nie wiem co za różnica czy robimy na XP, 2k3, 2k czy VX. Na wszystkich makerach są równie wielkie szanse ukończenia jakiejś gry.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 09:15 przez master miller, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Eternia

Post autor: kvachu »

Niekoniecznie, nie zwróciłeś uwagi, że tamte projekty były z XP? ; ]
2k3 FTW!
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Eternia

Post autor: FEI »

z trudem dowlokłem się do końca "zapowiedzi". ślamazarność dialogów i akcji przyprawiła mnie o nerwicę maniakalną. zwiększ tempo.

ok. pierwsze wrażenie niezłe. dopieszczona oprawa av, dialogi również choć czasem są nieco nadęte i wydumane. kilka odrębnych wątków to dobra rzecz, szczególnie gdy splotą się w którymś tam momencie.

rób! pogram w to.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Eternia

Post autor: Fear »

Ostatnia Łza był pierwszym projektem dlatego upadł, Cena Krwi była zrobiona prawie w połowie jednak zaskoczył atak wirusa i nagły format przez co straciłem wszystko, teraz kopię zapasowe będę robił. W zapowiedzi wolno leci tekst bo to jest... zapowiedź. Wiadomo ,że w grze będzie to dynamiczniejsze.

Co do mappingu to nie odnoszę wrażenia aby było tam napchane na siłę... moim zdaniem pare malutkich poprawek by się przydało ale nie w tym aspekcie map.

Literówki tak, na pewno były ;p jak to u mnie ale wszystko do poprawy pójdzie swojego czasu.

O opis fabuły też się postaram w najbliższym czasie...

Edit:
(mam problem z wyrazem pójdzie. Prawie zawsze tam błąd robię ^^)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 12:37 przez Fear, łącznie zmieniany 2 razy.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Eternia

Post autor: master miller »

nie rozumiem tłumaczenia: bo to jest zapowiedź ;x

Ciekawe czy to pójdzie w dobry kierunku...

DOWN: jestem lakoniczny i ciężko to zmienić... to tak jakbym z dnia na dzień miał zacząć się ubierać w całkiem innym stylu ;x
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 18:50 przez master miller, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Eternia

Post autor: Kalashnikov »

Fear pisze:W zapowiedzi wolno leci tekst bo to jest... zapowiedź. Wiadomo ,że w grze będzie to dynamiczniejsze.
Bez sensu. Zapowiedź powinna być nawet bardziej dynamiczna niż sama gra. Obejrzyj sobie pierwszy lepszy trailer, a potem film przez niego promowany. Zapowiedź ma zachęcać, robić smaka na więcej, a nie nudzić i studzić nadzieje.

@Telomo: pisz ty normalnie i staraj się czasem zbudować jakieś zdanie złóżone, bo nabrałeś pokemoniastych nawyków na titku.
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Eternia

Post autor: Enyafan »

Ściągnąłem zapowiedź. Ładna grafika, nienajgorsza atmosfera, ogólnie zapowiada się ciekawie. O interpunkcji, literówkach i koszmarnym tempie tekstu nie będę mówić, bo zrobili to moi przedmówcy, jednak rzuciły mi się w oczy jeszcze dwie rzeczy. Patos patosem, jeśli takie jest założenie, to w porządku, ale nienaturalność dialogów to druga rzecz. I tutaj moim zdaniem powinieneś poprawić dwie rzeczy.
Pierwsza to taka, gdzie postać odpowiada na pytanie typu "Nie wiesz, kim ona jest?" zdaniem typu "Nie, nie wiem, kim ona jest". Zdarzają się też inne powtórzenia, generalnie tekst mówiony przez postacie to nie rozprawka i nie musi być perfekcyjny stylistycznie i tak dalej (a bywa, że nawet nie powinien :>), ale czasem jednak jedno słowo powtarzające się kilka razy nieco kłuje w oczy. Druga sprawa to wkładanie w usta postaci informacji dla gracza o jakichś wydarzeniach. Jeżeli ktoś wspomina o osobistej tragedii, a druga postać przytakuje, że o tym wie, i zdaje relację, jak to było, to jest to naprawdę strasznie sztuczne, brakuje tylko szczegółowych dat.
Oczywiście, możesz olać moje uwagi, zaznaczam też, że to moja prywatna opinia, ale mimo wszystko mam nadzieję, że weźmiesz sobie to do serca, w końcu działam w dobrej wierze ;)

PS: kvachu, Twój podpis "prawie" wywołał u mnie rozległe obrażenia czoła po salwie śmiechu zakończonej uderzeniem w blat ;)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Eternia

Post autor: Fear »

Oczywiście Enyafan wezmę sobie do serca uwagi ^^


1) Oto screeny z nowych lokacji :


BALKON ZAMKOWY
Obrazek
(będę musiał chyba poprawić mapę. Co myslicie ?)

DOLINA KELTUZAR
Obrazek

Obrazek
(Dolina, droga, kawałek gór, nawet fajnie wyszły według mnie)


GROTA GORGON
Obrazek

Obrazek
(Grota, jaskinia... Trudny chipset więc i mapę ładną trudno stworzyć...)



2) Dobrałem dokładniej .midi do wszystkich lokacji. Naprawdę mi się teraz
podoba audio. Małe a cieszy ^^

3) W najbliższym czasie zapewne dodam notkę na temat fabuły.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Eternia

Post autor: Kalashnikov »

Mapki z doliny przepiękne, nie mam się czego przyczepić (szczególnie, że nie lubię wyłapywać drobnych błędów w mappingu).

Balkon, mimo że to wielki zamek, chyba nieco za duży. To samo z jaskinią, aczkolwiek nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć. Ściągnij sobie The Way Episode 1 - tam są świetne mapy wykonane na tym chipsecie, możesz conieco podpatrzeć. Te ogromne schody na ostatnim screenie naprawdę mi nie pasują. Ale ogólnie jest ok.

Dodaj tą notkę, bo serio mało ludzi ściąga takie dema, więc tracisz nieco widownię ;)
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Eternia

Post autor: FEI »

trzymosz poziom! nie pierdziel się w poprawanie lokacji skoro są ok. rób następne, żeby w końcu można było zagrać. no i klimacik!
ewribadi dałn!
ODPOWIEDZ