Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Wszystkie sprawy związane z forum.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Jazzwhisky »

Póki co tylko informacyjnie - to co widzicie to nie żart, od dziś forum staje się miejscem wspólnych dyskusji dla bywalców Twierdzy i TA, póki co sporo działów wymaga jeszcze dostosowania uzupełnień i poprawek, ale wszystko jest właśnie w trakcie. Nie przejmujcie się ew. brakami za szczególnie, zachęcam zwłaszcza nowych użytkowników do aktywności, czujcie sie jak u siebie w domu, gdyby wyniknęły jakieś problemy (np. z tematami zapowiedzi) będę ew. kontaktował się w tej sprawie osobiście via PM.

Aktualizacja:
- Z działu gry zostały wydzielone Projekty, jednocześnie oba powstałe fora zostały otwarte dla wszystkich popularnych wersji RM (Gry w teorii nawet dla tytułów spoza RM). Zasady zakładania tematów zostały zaktualizowane.
- Podobnie z działem Pomoc, zasady zaktualizowane.

I zachęcam do komentarzy, zgłaszania ew. błędów natury technicznej, uwag czy pomysłów, forum nie osiągnęło jeszcze ostatecznej formy. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Pantera »

pozwole sobie wiec skomentowac jedynie stwierdzeniem, ze jak kliknalem zakladke to mialem nagly atak OMGLOLWTFBBQ i co to ja kliknalem.

rozdzielenie zapowiedzi od gier/dem - nie wiem dlaczego dopiero teraz na to wpadnieto :)

anyway, poki co wyglada niezle, a bugow nie widze :)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Secretman »

Świetny pomysł. Brakuje tylko hiperłączy do Tsukuru(i teraz Twierdzy)na górze forum jak to było poprzednio. Poza tym muszę zmodyfikować avatar :P
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Super Vegeta »

Moja reakcja była podobna, jak u Pantery. :D Ale fakt faktem, połączenie Gospody i RMA to naprawdę świetny krok i mam nadzieję, że (zabrzmię jak Stanior) przyczyni się do, chociażby lekkiego, ożywienia sceny. :)

Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to skin forum - nie, żeby był w jakikolwiek sposób szpetny, ale ma ustaloną szerokość, co skutkuje paskami po bokach. Lepszy byłby rozjeżdżający się na cały ekran. No, ale to drobiazg w sumie. ^__^
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: X-Tech »

Rozdział gier na zapowiedzi i pełne wersje to dobry krok. Dołożenie gier tworzonych w programach RMXP/RMVX sprawa względna. Ja bym zostawił tematy RMXP/VX tylko w demach/pełniakach.
Ogólnie mi się pomysł bardzo podoba.
Awatar użytkownika
pawelmen143
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2009, 07:59

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: pawelmen143 »

Yo.
Hm, dyskryminacji mam nadzieję nie będzie? ^^"
Imo połączenie Gospody z RMA jest dobrym pomysłem, Gosposia przynajmniej nie będzie odseparowana od sceny rm xD
=D=
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Fear »

Gdzieś już pisałem, napiszę po raz drugi. Fajny pomysł z połączeniem. Podzielenie zapowiedzi i dema/pełniaków bardzo dobry pomysł który na niektórych forach już jakiś czas funkcjonował (np. Zamthir.net).

Co do XP i VX moim zdaniem dobrze jest jak jest i zabranianie zapowiedzi tych makerów było pewnego rodzaju dyskryminacją (i co mnie obchodzi ,że na 100 zapowiedzi na XP wychodzą 4 gry).
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Jazzwhisky »

Co do linków - prawdopodobnie pojawią się wkrótce. Co do twardej szerokości - efekt był jak najbardziej celowy.

Co do rozdzielenia Gier i Projektów oraz pojawienia się pełnego dostępu dla zapowiedzi spod RMXP/VX - nie mogło stać się inaczej, jeśli forum ma być wspólnym boardem Twierdzy i TA nie ma mowy o żadnych ograniczeniach. Z drugiej strony, naszym celem jest przede wszystkim promocja gier, a nie screenshotów i zapowiedzi - i dopóki skuteczność premier wynosiła mniej więcej 50% (!!!) tego co tu publikowano, nie widziałem sensu rodzielania działu na dwie pozycje. Teraz jednak, nie oszukujmy się, wiemy to wszyscy, stosunek ten ulegnie zmianie, dlatego by wyróznić to co najwartościowsze, dział musiał zostać podzielony.
Z pewnością pewnemu zaostrzeniu ulegną też warunki dyskusji w tematach Zapowiedzi, bez względu kto, jaki RM, jaka gra - GRMA to ostatnie miejsce na niepotrzebne lanie wody.

Co do dyskryminacji, Fear - to jest tak, że do działu RPG Maker -> Gry na forum nie były także dopuszczane projekty spod Game Makera ani filmiki na YT, czy to też jest forma dyskryminacji? ;)
Moim zdaniem, nie każde ograniczenie jest dyskryminujące, ponadto, każdy mógł (i niektórzy to robili!) zamieścić swój temat w dziale Inne -> Gry/Emulacja. A to, że na 100 założonych tematów ukazałyby się 4 gry jest dla mnie nie bez znaczenia! Sry, ale w największym uproszczeniu - forum powstało dla tych 4 osób, które cokolwiek wydały, a nie dla tych 96, które poza pozowaniem i błyszczeniem, nie zrobiły nic.

W każdym razie - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, na dotychczasowym przykładzie RM2k(3) można przyjąć, że atmosfera forum temu sprzyja. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Gokufan »

WHAT THE :shock: :shock:

Nie no normalnie szok, ale mi się to połączenie podoba :) Mam tylko nadzieję że forum utrzyma swój dawny poziom :)
Awatar użytkownika
Regis (aka InXer)
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:41

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Regis (aka InXer) »

Podsumuję. Pomysł bardzo dobry. Gorzej z wykonaniem. Ale tak czy siak jestem mile zaskoczony ;P
Awatar użytkownika
Qualrath
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:33

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Qualrath »

Dowiedziałem się od Gokufana. Nie uwierzyłem. Zobaczyłem. Uwierzyłem. Szok. Uciecha >=D

InXer, co ci się w wykonaniu nie podoba?
Obrazek
Qual Noworoczny ^^
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Kalashnikov »

Qualrath pisze:Dowiedziałem się od Gokufana. Nie uwierzyłem. Zobaczyłem. Uwierzyłem. Szok. Uciecha >=D

InXer, co ci się w wykonaniu nie podoba?
Nie jest już modem xD

Edit-dół: O to mi właśnie chodzi. Nie wiem kim tam byłeś, ale miałeś jako-taką "władzę" i nie podoba Ci się, że już jej nie masz. Na szczęście ucierpi na tym tylko jedna osoba.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2009, 17:28 przez Kalashnikov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regis (aka InXer)
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:41

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Regis (aka InXer) »

Co? Byłem modem? Wydaje mi się, że administratorem. I wydaje mi się, że już nie jestem i sam nie wiem czemu. >o

Edit:
Co mi się nie podoba w wykonaniu? A co to jest wykonanie? Layout, działy itp. Ale jak już pisałem - ujdzie.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2009, 17:48 przez Regis (aka InXer), łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Gokufan »

Sorry, ale IMO dużo lepsze wykonanie od wszystkich poprzednich gospod :) Tu nie ma miejsca na działy omawiające jaki to boski jest Fragin czy ktoś tam. A na tym że nie jesteś adminem, nikt nie straci, ekipa tego forum jest wystarczająca :)
Awatar użytkownika
Regis (aka InXer)
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:41

Re: Nowy start - 18.10.2009 - Gospoda RMA

Post autor: Regis (aka InXer) »

Wiem, że jest dużo lepiej od dawnej gospody! Nie proszę o admina ;P Jak kto by chciał/potrzebował zawsze mogę zostać chociażby moderatorem. W końcu jak na razie jestem chyba jedynym, który reprezentuje Twierdzę (redakcję) rpgmakera.
Zablokowany