|Postacie Sceny] raiden

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raiden

TA Sprite Contest (miejsce 2)
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2007, 12:32

|Postacie Sceny] raiden

Post autor: raiden »

Może nie zrobiłem niczego wielkiego ale co tam :) Stanior prosił o to by wszyscy spisali to napisze...

Moja przygoda z RM zaczęła się w 2002 r. kiedy to nie mając internertu, zauważyłem na kółku informatycznym link na pewnej stornie o fantasy. Nie wiele się zastanawiając kliknąłem w owy link. Okazało się, że jest to link do "Najwiekszej Polskiej strony o Rm" - Twierdzy RM. Przeczytałem o co w tym chodzi. "Program do tworzenia gier podobnych do Final Fantasy" Pomyślałem - "Bomba... Może zrobie kolejne FF 7 " No ale nie udało się :)... Zamiast grafiki 3D była grafika 2D. Oprócz tego uważałem program za potwornie trudny, dlatego rzuciłem program w kąt. Po pewnym czasie brat zakupił czaspoismo komputerowe. Była tam mowa o programach do tworzenia amatorskich gier. Nawet nie wiecie jak się ździwiłem jak zobaczyłem owy program wśród 3 najlepszych programów.Brat szybo znalazł go w kafejce internetowej (osobiście nie powiedizał mu o tym, że znałem twierdze wcześniej do dnia dizisiejszego). Brat szybko zczaił o co w tym programie chodzi. Nauczył mnie podstaw. Jak tylko dostałem stałe łącze postanowiłem dołączyć do twierdzy. Ta droga była dość długa szczególnie dla początkującego grafika. Reptile nie miał może bardzo trudnych zadań ale jak dla mnie były one dośc ciężkie. Udało się... Wreszcie po ponad 3 miesiąca doszedłem do redakcji twierdzy 8 czerwca 2005 r. Wcześniej jednak razem z ówczesnym redaktorem twierdzy Gizzym i moim bratem Innosem który mnie wszystkiego nauczył załozylismy stronke. Storna jednak długo nie żyła a Gizzy zniknął. Poznał go mnie z nim mój najlepszy scenowy kumpel P@tioz. P@tioza poznałem jako drugiego redaktora po Reptile'u. P@tioz zrobił konkurs na grafika do swojej gry i o dziwo wygrałem... Niestety jeszcze pod bardzo starym nickiem : Mrówa.

Wróćmy jednak do czasów twierdzy. 8 Czerwca 2005 r. Dołączyłem do redakcji. Bardzo się z tego cieszyłem, gdyż bardzo ciężko na to pracowałem. Po długim oczekiwaniu i żmudnej robicie. Udało mi się wskoczyć do wielkiej rady. Szybko jednak zostałem usunięty z powodu "czystki" na twierdzy. Z jednej strony żałuje... Nie na darmo pracowałem tak dlugo (ponad rok) Z drugiej jednak strony nie żałuje ponieważ rozwinąłem skrzydła. Znalazłem się na forum rmxp.pl dzięki któremu powróciłem na scenę i zdałem sobie sprawe, że nie jestem aż tak dobry jak myślałem. Uświadomili mi to naprawde świetni graficy : DE, Greyhawk, Caantide i Rogue... To jednak zmobilizowało mnie do pracy nad sobą. Aktualnie ćwicze technike pixelartów jak i zarówno rysuje techniką realistyczną ( w odróżnieniu do Stylu Mangowego jaki stosują Cantide czy Greyhawk). Aktualnie przeżuciłem się na RM Tsukuru 2003. Uważam że ten maker bardziej przypomina stare gry na Snesa.

Gdy przeżuciłem się na inny maker, Postanowiłem również dolączyć do ekipy Tsukuru Archive. Ta droga nie była już taka długa. Wystarzył jeden dzien na to by przekonać Jazzwhisky'ego że można mnie przyjąc. Udało się... Zostałem przyjęty. Mam nadzieje że nasza praca będzie owocna i udana a zarazem że dlaeko zajde :)

Może wspomne również, że aktualnie pracuje nad projektem The Gnomes - Platformówką na RM Tsukuru 2003. Gra będzie posiadać własną grafikę.... Mam nadzieje że wam się spodoba :)

To tyle. Mam nadizjee że się spodobało... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
raiden

TA Sprite Contest (miejsce 2)
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2007, 12:32

Post autor: raiden »

Z początku nie chciałem robić Double posta ale stwierdzilem ze nikt by nie zauwazyl edita a to wazne jest.

Z powodu braku czasu muszę niestety zniknąc ze sceny. Niebójta się jednak nadal będe wspierać tsukuru archive i robic gre ale nie bedzie mnie na naprzyklad forumach i chatach. W sumie szkoda ale moze wkrotce zobaczycie cos ciekawego :)
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Stanior »

Zaczynam czuć stary klimat... :D >> patrz wyżej << :D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
ODPOWIEDZ