[Pełna wersja] Exogenesis

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Rezy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)

[Pełna wersja] Exogenesis

Postautor: Rezy » 25 gru 2009, 17:04

Exogenesis

Twórcy: Rezydent, GameBoy
Wersja makera: RMXP
Gatunek: Sci-fi
Download: http://www.box.net/shared/t9jvsdsjru
Rozmiar pliku: 21.1 MB (Nie wymaga RTP)

Opis:
Exogenesis to gra która została zrobiona na III Globalną Wojnę, czyli konkurs amatorskich gier sponsorowany przez CD-Project.
Niestety gra została zdyskwalifikowana za użycie zbyt dużej ilości skryptów od osób trzecich.
Z powodu goniących terminów pierwsza wersja była odrobinę niedopracowana.
Wersja na GFy ma lekko zmienioną fabułę, o czym mowa niżej.

Fabuła:
Gracz wciela się w rolę drugiego kapitana statku kosmicznego "Nowa Ziemia". Statek ten został zbudowany, by uratować resztki ludzi, którzy przeżyli wojnę nuklearną, a także, żeby uratować cały dobytek intelektualny i kulturowy człowieczeństwa. Załoga statku dryfuje w przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniach planety nadającej się do zamieszkania. Gdy już ową planetę znajdują, na statku wybucha bunt.

Cechy:
  • zręcznościowy system walki
  • autorska grafika, muzyka i część skryptów
  • 6 rodzajów broni ręcznej i dystansowej
  • możliwość barykadowania się w pomieszczeniach
  • inteligentni przeciwnicy patrolujący dany teren i przemieszczający się między mapami

Screenshoty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twórcy:
Rezydent - skrypty, charsety i sklejanie wszystkiego w makerze. ;p
GameBoy - tilesety, muzyka, fabuła i dialogi.

Podziękowania:
Arev, Caldaron, Ccoa, DeVVulfman, cowlol i Zeriab - za stworzenie skryptów użytych w grze.

PS. Możliwe, że gra będzie kontynuowana, chociaż nie nastąpi to zbyt szybko. ;)
piotrp994

Re: [Pełna wersja] Exogenesis

Postautor: piotrp994 » 23 sty 2010, 10:13

Popracuj jeszcze nad oświetleniem map i przedmiotami.Mam nadzieję że część 2 będzie leprza
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 23 sty 2010, 12:36

Straszna nuda. Mdły klimat i mdła muzyka. Mdła chaotyczna fabuła widać zerżnięta mocno z komercyjnej papki jaką jest film "Pandorum" tylko bardziej schaotyzowana (nieumiejętnie)) Ładne wyraziste grafiki to jedyna zaleta. Tyle o grze z mojej strony.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 24 sty 2010, 09:33

Mdła chaotyczna fabuła widać zerżnięta mocno z komercyjnej papki jaką jest film "Pandorum"

Nie widziałem tego filmu nigdy(chociaż chętnie obejrzę). Fabuła (i tytuł) została "zerżnięta" z http://www.musewiki.org/Exogenesis:_Symphony_(song) z czego zaczerpnąłem tylko tło wydarzeń, a mianowicie:
The song tells the story of humanity leaving a destructive Earth behind to populate elsewhere in the Universe

Co do reszty się nie wypowiadam, bo to Twoje subiektywne odczucia.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Fear » 24 sty 2010, 13:38

GameBoy pisze:Co do reszty się nie wypowiadam, bo to Twoje subiektywne odczucia.

Subiektywne, obiektywne, bez cukrowania napisał co myśli !

Szkoda ,że taka krótka, bo mało oryginalnych wykonań na polskiej scenie. Odczucia po zagraniu mam pozytywne.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549

Wróć do „Gry”