W co aktualnie gracie?

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

W co aktualnie gracie?

Post autor: kvachu »

Piszcie tutaj w co aktualnie gracie, co ostatnio przeszliście lub co macie zamiar w najbliższym czasie odpalić ; D. Platforma nie ma znaczenia, może być to amiga, nes PS3, XBOX czy Wii. PC czy też nawet gry spod RM. Możecie też pisać czy wam się podoba gra w, którą gracie lub przeszliście.

Ja zacznę na start =P.
No więc teraz cisnę w Villgusta na SNESa i trochę w Puzzle Quest na NDSa. Villgust to taki crapowaty jRPG, ale skoro zacząłem to chcę skończyć, a PQ to po prostu lubię puzzlowate gry ; D.
Przymierzam się też do Dragon Quest II na SNESa i do Alundry na PSX.

@X-Tech
Ty masz wymieniać gry tylko te, w które grałeś dłużej niż dwie godziny!! xd
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Super Vegeta »

Ogólnie gram mało, bo nie chce mnie się szukać gier. :p Dlatego też na pytanie "w co ostatnio gracie", muszę odpowiedzieć: pomijając Perfect World, z dwa miechy temu po raz kilkunasty ukończyłem Rune na hardzie.

Rune opowiada historię wikinga Ragnara, który, utraciwszy ojca i jedynie za pomocą Odyna przeżywszy katastofę swego drakkara, rusza w poszukiwaniu zemsty na Conracku, wrogu wioski. Tutaj niektórym smaka odejmnę, gdyż nie jest to RPG, a hack'n'slash. :p Latamy sobie w konwencji TPP, kliknięcie mychą powoduje, że Ragnar macha mieczem\toporem\buławą, w zależności od ułożenia ciała, kierunku ruchu itd. wykonujemy różne ciosy. Piętnaście broni, możliwość używania tarczy, system mocy runicznych (np. Długi Miecz Wikiński potrafi wysysać zdrowie wrogów), map nie pamiętam ile - ale wystarczająco dużo, by nawet dzisiaj nie narzekać na długość gry. Poza tym całkiem przyzwoita fabuła i wspaniale wykorzystany potencjał nordyckiej mitologii.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Jazzwhisky »

Ojejku, takie doborowe towarzystwo to ja też chcę. ;]

Kończę właśnie Dragon Questa 2 w wersji dla SNESa, gry chyba przedstawiać nie trzeba, ostatni boss to kawał chama, a ja staram się przejść go po najmniejszej linii oporu no i tak ciągnie się to od ładnych kilku dni. =>
Poza tym tłukę Kings Bounty: Armored Princess, tytuł (zresztą jako seria - prekursor) na zasadzie HoMM z poruszaniem się po mapie w czasie rzeczywistym. Dla mnie najlepsza nowość na PC w jaką grałem od czasu Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth i porównując ją z HoMM5 - strasznie szkoda mi Heroesów i ich upadku, bo dla mnie, mimo wad, Armored Princess jest po prostu o dwie klasy wyżej, ma klimat i wykonanie jakiego oczekiwałbym właśnie od kontynuacji HoMM3.

Poza tym widzę, że mógłbym pisać jakoś tak cholernie dużo - ograniczam się zatem do dwóch tytułów. Ostatnio ukończyłem przereklamowane (ale wciąż niezłe) World of Goo i próbowałem grać w Might & Magic: Clash of Heroes na DS, strategię z elementami losowymi i właściwie bez fabularnego związku z serią M&M. Mimo kilku godzin spędzonych przy grze - nic z tego jednak nie wyszło. :)
W planach właściwie tylko DQ3, gdy wreszcie uporam się z dwójką.

W ogóle łączę się w duchu i mam nadzieję, że wszyscy będą trzymać się założeń temat, ergo - nie będziemy musiali oglądać po trzech postów tego samego autora na stronę.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: ŻbiXs »

Heh, ja z kolei ostatnio męczę Advance Wars 2 na GBA (całkiem niezła, choć w moim odczuciu brakuje jej parę dobrych motywów z części 1) i lecę po raz drugi Oddworld: Abe's Exoddus na PC (good ending z głowy, więc trzeba obadać jeszcze ten w wersji bad 8) ).
No, jeszcze ostatnio (przez ciekawość) wciągnęło mnie granie w Super Robot Taisen: OG na emulatorze GBA, w sumie już od trzech dni rąbię w to po 6h dziennie. :roll:

Co do przymierzania się do kolejnych gierc, chyba wezmę się za serię Phoenix Wright (kiedyś tam przelazłem tylko Ace Attorney'a + to jedyne gry na emulator NDS, które się nie tną na moim sprzęcie) no i odpalę Halo: Combat Evolved, by zabawić się trochę po sieci. :-)
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Enyafan »

Arcanum po raz enty. Niesamowity RPG w konwencji steampunk od Troiki. Mimo upływu lat i kiepskiej grafiki, gra do dziś ma wielką rzeszę fanów, jest też dość przyjazna dla modderów, stąd całkiem sporo można do niej dodać.
Wspaniały, przewspaniały wręcz klimat - pojedynki rewolwerowców z magami, epoka przemysłowa, stąd lokomotywy i silniki parowe, uniwersytety, badania antropologiczne, drukowane gazety do kupienia każdego dnia, magiczne mikstury, elfy w smokingach, kwartety smyczkowe, protesty orczego proletariatu... w jRPGach często przewija się steampunk mniej lub bardziej hardcorowy, ale to dopiero Arcanum pozwoliło mi w pełni w to wsiąknąć. Do tego dochodzi ogromna swoboda tworzenia postaci (pół-ogr barbarzyńca - no problem, szlachcianka nie potrafiąca walczyć - no problem, niziołek-snajper - no problem, upośledzony laryngologicznie geniusz - no problem!), świetne dialogi, fabuła, długość gry, masa czarów i przedmiotów, no po prostu bajka.
Najbardziej kocham w tej grze to, że trzeba udzielić krótkiego wywiadu, zanim się wejdzie do pociągu (magia zakłoca działanie technologii), odpowiadając na pytania typu "Czy podróżuje pani z magicznymi chowańcami, żywiołakami, istotami pod wpływem dominacji umysłowej lub nieumarłymi?"

W kolejce czeka Anachronox - gra podobno wybitna, coś jak zachodnia odpowiedź na jRPG z ogromną dozą humoru. Ponoć można tam przyłączyć do drużyny całą miniaturową planetę ;D
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Michu »

Faraon i Kleopatra - moja ukochana gra i pierwsza (nie liczac Jazza Jackrabbita, ale to nie za wlasne pieniadze), ktora kupilem. Gram juz w to prawie 10 lat i nigdy nie znudzi mi sie budowanie kolejnych miast w starozytnym Egipcie. Po prostu idealne wywazenie ekonomii (duzo, ale bez setek roznych tabelek) i walki (malo, element wrecz marginalny).

Poza tym regularnie od lat gram w HoMM 3, ostatnio kampanie z tzw. podstawki.

Emulatory? W ciagu ostatnich dwoch tygodni ukonczylem wszystkie czesci Fire Emblem na GBA i wzialem sie za odslony nesowe. Chcialem tez, podobnie jak Jazz, popykac w Clash of Heroes na NDS'a, ale po dwoch godzinach z usmiechem na twarzy wypierdzielilem gre w kosmos. W kolejce czeka juz FE na DS'a i powtorka z N64 - m. in. Super Smash Bros.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Vahiman »

Kończę Hegemonię(Ulubiona gierka ale nie do przejścia :-( , nie ma potyczek)Ostatnia najgorsza misja, normalna kosmiczna strategia w czasie rzeczywistym ala HomeWorld(Czy jak mu tam)
A także i w Bionic Commando(Wersję NESową), połączenie Contra i Spidermana.
Spacecrafta tą kosmiczną szczelaninę oraz Never Winter Nights złotą edycję, najlepszą grę cRPG(według mnie) jaka dotąd powstała, Ogromny wybór postaci, opcji, ras, charakterów oraz świat
pełen potworków i zła.

Aha jeszcze z NESa gram w Actraiser, no raczej to znacie, połączenie lekkiej strategii z platwormówką.

EDIT\/:
Bym zapomniał że jeszcze gram w Dune 2000,jedna z pierwszych i najlepszych strategii tak samo jak C&C które również przechodzę.

Tyle gier i z niektórych muszę zrezygnować.
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Fear »

Ostatni tydzień na zakończenie dnia pykam sobie FFIII na NES'a (jedyna część której nie przeszedłem), troszkę w Warhammer 40.000 Dawn of War, najwięcej gram ostatnio w CS'a.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Foxik
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Foxik »

Oh, ostatnio gram w 9Dragons, taki darmowy MMORPG. A tak w ogóle czasami w Last Remnant popykam chwilę (świetny jRPG od Square Enix, jeden z nielicznych na PC).
Na konsolach to kończe Star Ocean: First Departure na PSP, po tym z resztą jak przeszedłem dwójkę :D (Tak, też od Square Enix ;p)
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: kvachu »

Foxik pisze: Na konsolach to kończe Star Ocean: First Departure na PSP, po tym z resztą jak przeszedłem dwójkę :D (Tak, też od Square Enix ;p)
Square nie ma nic wspólnego ze Star Ocean: The Second Story. Oni tylko po połączeniu położyli parol na wszystkich tytułach Enixa.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: X-Tech »

Ładnych parę dni temu pograłem w sumie w system shocka 2, KTÓREGO miałem przejść po raz trzeci, ale uznałem, że szkoda moich nerwów i odinstalowałem to i nie planuję żeby to wróciło na mój dysk. Od tamtej pory wróciłem do konsolek.
Pograłem w mario bros na pegazusie, oraz w super mario bros sirius. Mam na dysku i na karcie, ale wole pograć z emulatora, bo TV ma nieco skopany obraz. Więcej frajdy daje mi mario bros, bo mogę odpalać od czasu do czasu i próbować pobić stary rekord dzięki możliwości zapisu gry w menu i samej konstrukcji gry. Natomiast super mario bros sirius to 6cio częściowa seria hacków super mario bros, które polegają na super ciekawym przebudowaniu poziomów na zupełnie nowe i bardzo grywalne z masą rzeczy do zebrania jak i wrogów. Próbowałem swoich sił też z super mario frustration, ale to za duży hardkor.

Jeśli chodzi o gb np: Batman 1, mario land itp. Akurat wczoraj odpaliłem sobie oba tytuły, które wiele razy przeszedłem na konsolce, którą mam jakieś 10 lat =D i nadal dają mi duże porcje radochy z gry. Dziś odpaliłem megaman xtreme na gb, które jest super rajcowną konwersją leveli z snesa z serii X i jest to jedna z lepszych gier w jakie grałem pomijając dziecinny wygląd niektórych postaci w scenkach, ale scenki są mniej istotne liczy się gryw. Co ciekawe uważam, że gry na starego gb gbc są grywalniejsze niż gry na konsole advance gdzie grywalność i pomysły na grę zaczyna wypierać grafika. Znaczy to tyle, że nie da się pogodzić grywalności z grafiką, albo jedno albo drugie.

W co planuję pograć ? Nie w gry wydane po 2000 roku, bo szukam rozrywki nie grafiki. Nie w jrpgi. Pewnie w jakieś ciekawe edity marjana w jakieś platformery na gb i nesa.
Awatar użytkownika
Kukłomanta
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2010, 22:20

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Kukłomanta »

Ja aktualnie gram w kilka gier, które uznałem szybko za jedne z moich ulubionych ^^ Są to dokładniej:
- Legend of Zelda: Twilight Princess na GameCube (co wyjaśnia mój avatar, uwielbiam Midnę)
- Legend of Zelda: Wind Waker także na Gamecube
- Super Smash Bros Melee także na Gamecube
- Kirby Super Star na SNES
- Trauma Center: Under Knife na NDS
- Scribblenauts na NDS

BTW. Cześć wszystkim, to mój pierwszy post! Mam nadzieję, że wspólne dyskusje sprawią nam przyjemność ;)
Obrazek
Obrazek - Deska ratunku w internecie
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Rave »

Ja ostatnio pogrywam w Penguin Command i polly-b-gone. Spoko gierki, tyle, że nie wiem czy są też dla Window$. Pierwsza gra polega na obronie miast przed rakietami, bombami i samolotami (jak ktoś grał w Moonbase, to wie o co chodzi), a w drugiej jeździ się takim sześcianem (?) na kółkach i rozwiązuje różne zagadki logiczno-zręcznościowe. Bardzo uzależniające, ale w polly-b-gone trochę wkurza brak opcji zapisu (za każdym uruchomieniem trzeba wszystko od nowa robić). Gra wygrała jakiś konkurs w programowaniu gier, niestety nie pamiętam jaki i kiedy.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Ska'ciu »

Ostatnio przeszedłem Jagged Alliance 2 z paczo-modem 1.13 który poprawia AI przeciwników, daje im nowe możliwości, zmienia nieco zasady, dodaje sporo nowych broni itd. Bardzo fajna turowa gra taktyczna w której kierujemy oddziałem najemników mającym wyswobodzić pewne państwo.
Prócz tego od czasu do czasu pogrywam w Battle Tanks 2 - freewarowa czołgowa strzelanka stworzona przez jednego gościa.
I jeżdżę wirtualną Eu07 i innymi polskimi lokomotywkami w symulatorze MaSzynaEu07 który jest tworzony na bieżąco przez polskich miłośników tematu. Dążą do tego aby oddać jak najwierniej jazdę takim sprzętem (wiedzą co robią bo sporo z nich jeździ takimi na prawdę).
Wszystkie 3 pozycje polecam w zależności od gustu :p
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: master miller »

Ska'Ciu - wydaje mi się, że Jagged Allianca nie trzeba nikomu polecać ;) Ta gra do tej pory nie ma sensownej konkurencji w swoim gatunku...
ODPOWIEDZ