Gakkou [2k3][download]

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Kontakt:

Gakkou [2k3][download]

Postautor: Ska'ciu » 13 lut 2010, 23:24

Przedstawiam mój krótki i raczej prosty horror.
Gra ta opowiada o grupce uczniów pewnej japońskiej szkoły, która umówiła się na opowieści o duchach. Jednak po pewnym czasie okazuje się że nie są w tej szkole całkiem sami...
Cel gry to typowe przeżyć i no, odkrywać (bez obaw, dostajemy wskazówki)...

Grę zacząłem jakiś już w zeszłym roku jednak dopiero teraz zdecydowałem się ją skończyć gdyż wymyśliłem lepszą historię. Gra niestety jest dość krótka (ciężko mi umieścić długą akcję w jednym budynku) z racji czego nie będzie możliwości zapisania stanu gry! Ale bez obaw, w tym horrorze nie występują walki a zginąć można prawie tylko przez własną głupotę a w groźnej sytuacji zostajemy jakoś ostrzeżeni.

Sterowanie: Kursory - chodzenie, chodzenie + shift - bieg (po pewnym czasie postać się zmęczy i przestanie biec, przez chwilę po tym nie będzie możliwości biegu więc sugeruję nie nadużywać)
Esc - menu/anuluj
Klawisz akcji - użyj (przydatny też do czytania tabliczek i przeszukiwania szafek itp)

Uwaga: Aby przeczytać boczne tabliczki należy stanąć tak względem niej i nacisnąć przycisk akcji:
Obrazek

Kilka screenów:

Obrazek
Title

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Screeny mogą wydawać się zbyt ciemne jednak w grze jest wszystko widoczne jak trzeba
(40% barw ekranu jakby co)

==LINK==:
http://www.mediafire.com/?ijmt1qmthku
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 23:28 przez Ska'ciu, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
nickexile

Re: Gakkou [2k3]

Postautor: nickexile » 13 lut 2010, 23:29

Milo, ze w koncu zrobiles o tej grze temat! Jestem bardzo ciekawy, w jaki sposob chcesz gracza straszyc i czy w grze sa duchy, potwory, czy to ludzie są zue. Screeny są w twoim stylu, czyli czysto, schludnie i bez detali. Ogólnie czekam na gierkę.
Fight fire with fire.

Fight gayness with... oł szit
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)

Postautor: Sabikku » 14 lut 2010, 00:16

Czekam z niecierpliwością, ciekaw jestem jak strzelankowy Skaciu poradzi sobie z budowaniem napięcia :)
Awatar użytkownika
Caesum

Postautor: Caesum » 14 lut 2010, 00:19

Niedawno grałem w wersję testową tej gry i muszę przyznać, że jest całkiem niezła ;) Dobre jest to, że nie całkiem wszystko jest takie, jakie się zdawało być, a zginąć można z byle powodu(choć nie "losowo").
Kiedy grałem w to, muszę niestety przyznać, że nie było zbyt strasznie. Jednak sądzę, że to dlatego, iż dostałem wersję zawierającą zaledwie kawałek rozgrywki, w dodatku bez dużej ilości dźwięków, które Ska'ciu dopiero co dodał.
Ale co jak co, potencjał jakiś to ma. :3
master miller

Postautor: master miller » 14 lut 2010, 07:30

Taaa ty chyba w Silent Hilla nie grałeś, skoro nie wiesz jak umieścić akcję w jednym budynku (polecam choćby SH4 the Room).

Poza tym sorry Ska'Ciu, ale z pewnością wyśmieję "straszność" tego horroru. Ale i tak zagram ;P

PS. boję się, czy ta ciemność nie zaszkodzi mojej rozgrywce. Wszystkie gry z makera 2k3 i starsze, szwankuje mi w nich grafika (takie paski). Jak są ciemne lokacje to prawie nic nie widać. Nie mówię, żebyś zmienił grę, ale pytam przy okazji czy jest rozwiązanie problemu (XP i VX działa bez problemu).
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)

Postautor: Akwarelek » 14 lut 2010, 11:41

master miller pisze:Poza tym sorry Ska'Ciu, ale z pewnością wyśmieję "straszność" tego horroru. Ale i tak zagram ;P

Oj dobrze Panie Inspektorze Departamentu ds. Oceniania Straszności Horrorów w RM2k3.

master miller pisze:PS. boję się

A jeszcze nawet nie zagrałeś. Widzisz, Ska'ciu trzyma formę :wink:

Jak dla mnie Ska'ciu jest jednym z najbardziej niedocenianych twórców na scenie. Może to dlatego, iż mimo oryginalności jego grom brakuje tego "czegoś" w wykonaniu. Rób grę, czekamy. Może kogoś zainspirujesz.

PS Uważaj na ortografię w grze, gdyż nic nie zepsuje atmosfery grozy tak jak "Czas zginonć".
A pozatym na obrazku między "Dobra", a "zaczynamy" powinien być chociażby przecinek.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 14 lut 2010, 13:40

Sam kiedyś zrobiłem jednego horrora(również akcja działa się w szkole)
i wiem, że to cholernie trudny gatunek. Po Shtampie zresztą planuję nowego horrora-przygodówkę, ale już na całkiem innych zasadach. Jestem ciekawy projektu, chętnie zagram, ale wątpie, żeby gra przebijała longing ribbon ; )
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Gedharm

Postautor: Gedharm » 14 lut 2010, 13:44

Pograłbym juz, lubie horrory :D :-D
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 14 lut 2010, 14:49

Robisz horror, a już myślałem, że w końcu w PL nikt nigdy nie zrobi horroru, o ile to będzie w ogóle horror jak piszesz :P Jeśli klimat będzie w połowie tak dobry jak w clock tower, bo o silent hillach to nie ma co myśleć przecież to grafika 2-d do jasnej mastermiller (nie wiem co ty sobie wyobrażasz) to może warto będzie to odpalić choć zakładam, że w 2-d można wycisnąć własne klimaty i nie traktować jako wzór clock tower, bo wszystko w temacie horrorów 2-d nie zostało powiedziane.
Jak napisał Akwa twoje gry są niedoceniane, ale dlatego, że nie pracujesz nad najważniejszym i najtrudniejszym w grze - gameplayem na tyle ile powinieneś to robić tylko robisz go totalnie na o*b się, krótko mówiąc. Nie chodzi o pomysły na ilość rodzajów broni i potworów, ale o to żeby na każdym kroku gra wymagała od gracza czegoś nowego - to wymaga dużo pracy w każdy kawałek fragmentu rozgrywki ty natomiast stawiasz na to drugie, a przez to gry wieją montonią. Nie powiem, że czekam, bo mam w co grać. Jeśli gra będzie wywoływać na komentujących wrażenia takie jak powinna to na pewno odpalę w przeciwnym razie rmuj dalej, bo szkoda takiego nieoszlifowanego diamentu.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Fear » 14 lut 2010, 16:22

Hm... Horror, coś ciekawego się szykuję... :)

Jakie ja mam wymagania ? Było by super gdyby tutaj było pełno zagadek, gdyby gra zmuszała do myślenia w wielu momentach :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
master miller

Postautor: master miller » 14 lut 2010, 17:54

Nauczcie się czytać ze zrozumieniem...

Chodziło mi o samo umieszczenie fabuły. W takim silent hill potrafią napisać fabułę, gdzie nawet w z jednego pokoju pokonujemy wiele ciekawych lokacji, i w szkole mógłby zrobić jeszcze więcej :P

PS. Ska'Ciu jak chcesz, to mogę sprawdzić, czy nie walnąłeś ortów lub nie brakuje przecinków. Nie mam skończonej polonistyki, ale czytam książki ;)
Awatar użytkownika
Secretman

Postautor: Secretman » 15 lut 2010, 13:32

Stworzyłeś sobie szansę stania się docenionym.
Znowu nie wiem co oznacza tytuł - Google twierdzi, że szkoła.
Zwykle nie gram w horrory, bo nie lubię się bać, ale chyba zrobię wyjątek dla Gakkou.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Ska'ciu » 15 lut 2010, 14:41

Hmmm... Wstępny test pokazał że jest nieco zbyt prosto. Chyba będę musiał przesunąć premierę na znacznie później aby nad tym popracować.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Pokrak

Postautor: Pokrak » 15 lut 2010, 15:14

Jak wprowadzasz teraz zmiany nad poziomem trudnosci, niech beda opcjonalne.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)

Postautor: Foxer » 15 lut 2010, 15:25

Popracuj trochę dłużej, tydzień czy dwa nie robią różnicy - niech to będzie dopracowane.
Zapraszam na irc: irc.irchighway.net kanał #rpgmaker
Last.fm: http://lastfm.pl/user/foxer13

Wróć do „Gry”