Wzór

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Wzór

Post autor: Colombos »

WZÓR

Wersja RM: XP
Więc tak, chciałbym zaprezentować Wam grę, którą stworzyłem w dość niedługim czasie. Jest to gra logiczna. Zadaniem gracza jest odpowiednie ułożenie pól na swojej planszy, tak aby zgadzały się z tymi na planszy z wzorem. Pomysł i inspirację do gry zaczerpnąłem z innej gry - Hacker (na telefony).

Screen1
Screen2
Screen3

Wykonanie - Colombos
Dźwięki - Mertruve
Testy - M4nchox

Pobierz
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wzór

Post autor: X-Tech »

Takie pytanie na wstępie czy ja muszę coś instalować, żeby w to pograć ?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Wzór

Post autor: Jazzwhisky »

Sciągnąłem, odpaliłem, przeszedłem ~10 plansz i tak sobie myślę, że świetna robota i mimo że to RM, chciałoby się takich prostych aplikacji więcej.

Z uwag - chyba tylko jedna, bardzo łatwo wymazać sobie wszelkie dokonania naciskając przypadkiem klawisz X zamiast C (patrz - prawie-bezwzrokowo-piszący-ale-jednak-nie ja), nie wiem jakie rozwiązania są możliwe, ale autosave po każdej planszy byłby super.

Poza tym - rozumiem, że całość jest wzorowana na istniejącym pomyśle, ale zdradź nam - jak jest z pomysłami na plansze?

Podsumowując, od strony gracza praktycznie sam miód, od strony twórcy - po raz kolejny okazuje się, że im krótszy opis i mniejszy szum, tym lepszy produkt, fajne przeniesienie pomysłu, tylko nie wiem czy chwalić tylko za to, czy też za fajny układ poziomów. =)

@X-Tech: gra pięknie rusza bez RM/RTP/dll.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wzór

Post autor: X-Tech »

Na wstępie rzuca się w oczy sensownie wykonane menu z instruktażem do gierki i creditsami.
Prosto i profesjonalnie. Wybór odkrytych poziomów to trafione posunięcie ! Do tego jest możliwość zapisu. Grafika jest w porządku przejrzyście i czysto.

Gra wciąga i to bardzo i co najważniejsze naprawdę wymaga myślenia. Bardzo dużo frajdy daje rozwiązywanie kolejnych etapów, których jak pokazuje lista jest 50 - to bardzo duża ilość.
Etapy również chwalę - wymagają kombinowania - znalezienia rozwiązania. Nie tracimy czasu na zbędne czynności po prostu ciągle kombinujemy to mocno relaksuje i satysfakcjonuje.

To jest prosto i z pomysłem zrobiona gra logiczna, w którą po prostu miło się gra.
Pisze to ponieważ sporadycznie lubię odpalić sobie gry logiczne, a tę z czystym sumieniem mogę do nich zaliczyć i napisać - warto w to zagrać. Opcja zapisu jest świetna przy tej ilości poziomów i jak podejrzewam trudności, która stale będzie rosnąć. Zawsze można zapisać i odłożyć grę na później. Miło ładnie i przyjemnie. Dobra robota. To jest gra, której nie wstyd polecać FANOM GIER LOGICZNYCH. Gratulować.
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Wzór

Post autor: Colombos »

Dziękuję za tak pochlebne opinie :). Co do pomysłów na plansze to odpalałem grę i starałem się układać w niej jakieś logiczne i ciekawe wzory, po czym przenosiłem to do makera. Z czasem do ułożenia jest większa ilość pół. Po 35 poziomie jest to już cała plansza.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Wzór

Post autor: Michu »

Calkiem niezla gierka. Zrobilem w kilka minut 12 plansz i stwierdzam, ze jest dosyc wciagajaca =] Bez zbednych wodotryskow, z duza grywalnoscia - gratulacje ~~
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Wzór

Post autor: Kalashnikov »

Chciałem zagrać, ale wciskam Game.exe i nic się nie dzieje. Żadnego komunikatu, po prostu cisza ;_;
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Wzór

Post autor: Colombos »

Hmm... Zakładam, że nie masz XP, ale wszystkie biblioteki są, RTP nie jest wymagane i innym użytkownikom działa. Nie wiem gdzie leży problem ;;_;;
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wzór

Post autor: X-Tech »

Może problem leży w psychice i trzeba szukać go głębiej może w jakiś dawnych przyczynach zawiści i niespełnionej miłości XD
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Wzór

Post autor: Kalashnikov »

Windows 7 na pokładzie. To chyba rzeczywiście ta niespełniona miłość ;_;
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Wzór

Post autor: ravenone »

Maylbe brak posiadania pliku RGSS102E.dll ? Ściągnij, czasem to pomaga.
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Wzór

Post autor: Colombos »

Colombos pisze:wszystkie biblioteki są
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wzór

Post autor: Super Vegeta »

Pograłem chwilę i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Wykonanie jest porządne i nie pozostawia nic do życzenia. Zadziwiające, jak taki - zdawałoby się - prosty pomysł jest w stanie trzymać przy monitorze. Poziomy są trochę niewyważone, czasem siedziałem nad jednym tyle samo, ile nad pięcioma następnymi - ale ogółem wrażenie jest bardzo pozytywne. Przydałaby się może jakaś relaksacyjna muzyka. :)
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Wzór

Post autor: Secretman »

Pograłem. Pomysł na grę fajny (bo cudzy :lol:), wykonanie niezłe. Mam kilka uwag. Na twoim miejscu naprawiłbym te klawisze (musiałem przechodzić od nowa kilka poziomów przez nieumyślne wciśnięcie X'a). Gdy wychodzę z planszy, to wracam do ekranu tytułowego. Jak zapomnę zapisać stanu to dupa - trzeba od nowa przechodzić. Choć to gra logiczna, brakuje mi w niej muzyki.
ODPOWIEDZ