Gakkou [2k3][download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

arques_martin
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009, 15:22

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: arques_martin »

Przeszedłem. Jest poprawnie, da się pograć - męczą tylko te ogromne przestrzenie, które musimy przemierzać. Niby to może budować klimat, ale też znowu, trochę za mało się dzieje, żeby te korytarze były usprawiedliwione.

Ogólnie idea trochę jak w 7 days a skeptic (http://www.fullyramblomatic.com/7days/ - warto zagrać, tak jak i w resztę gier z serii - kawał niezłego horroru) - dobrze rozwinięta, ale też znowu czasami trochę zbyt prosta.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Pantera »

EDIT: link dziala, cos chyba z mediafire bylo, bo wogole na strone wejsc nie moglem

Gra: jeszcze nie przeszedlem, ale poki co bawilem sie przednio. Napotkalem rowniez dwa niewielkie bugi, jeden przy wyjsciu, pekniecie w dolnej szybie prawego skrzydla drzwi wyjsciowych na parterze pojawia sie i znika, a drugi to pierwsza kreska rysunku na tablicy ktora jest widoczna od razu kiedy wejde do klasy.
blagam, niech mi ktos powie gdzie do cholery jest gabinet dyrektora! :(
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: X-Tech »

Gra ma atmosferę. Jest to atmosferą pewnego osamotnienia, niepewności co spotkamy
w kolejnej sali. Grafika jest OK. Rozgrywka przypomina nieco Clock Tower i Azjatyckie horrory, ale jest uproszczona. Nie przeszkadza to w ogóle i nie psuje atmosfery. Przestraszyłem się w pewnym momencie gry. W jednej sali zostałem zaskoczony i moja gra się skończyła. Od nowa ? mhm...
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Kalashnikov »

Przeszedłem, ale z pomocą RPG Makera, bo nie mogłem za nic znaleźć Gabinetu Dyrektora (potem popukałem się w głowę, bo przecież "tam" w każdej szkole on jest).

Jest jedna rzecz, którą bym zdecydowanie poprawił i ma to duży związek z moim powyższym problemem - wyraźniejsze zaznaczenie miejsc gdzie znajdują się drzwi. Cała gra ma dobrą jasność, ale aby dojrzeć wejścia musiałem co chwilę przesuwać ekran.

Mógłbym się pokusić o wymienienie pomniejszych błędów i rzeczy, które bym poprawił (powtarzalność pomieszczeń, zakończenie, etc.), ale tytuł spełnił swoje założenie - kilka razy mnie przestraszył i utrzymał mnie przy sobie do końca historii - więc broni się sam.

Gratuluję udanej gry :)
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Inq »

To jest lepsze od Zasłony! :-o
Miażdżący klimat.

Tylko czemu bez sejvów?
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Servere
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:53

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Servere »

Gra przestraszyć może.Od pisków i wrzasków mało mi uszy nie pękły...Wszystko wyglądałoby pięknie gdyby nie jedna sprawa:

W niektórych pomieszczeniach mamy ,,klucze`` do różnych pokoi. Jak np.zdobyłem do gabinetu dyrektora albo sekretariatu to całą szkołę obejść musiałem.Po woli zacząłem po łazienkach ich szukać.Ale w dziewczynskiej ciągle mnie ten duch od tyłu nawijał.

Tu,du,tu :P
Lessi wróć! :lol:
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Nieszczęsne klucze - mają opis w menu! W tym opisie jest podane na jakim piętrze jest dana sala.
Co do nieuchwytnego pokoju dyrektora - drzwi "z dołu" w sekretariacie.

To powinno wystarczająco pomóc ;)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Servere
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:53

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Servere »

Tak,wiem że są opisy:).U mnie przynajmniej tylko na 1-2kluczach.A i jeszcze jedno...Skąd ty te Charsety brałeś?
Lessi wróć! :lol:
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Akwarelek »

Z painta.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Kalashnikov »

Servere pisze:Tak,wiem że są opisy:).U mnie przynajmniej tylko na 1-2kluczach.A i jeszcze jedno...Skąd ty te Charsety brałeś?
Nie może być "u Ciebie" inaczaj "u innych" inaczej - to jeden i ten sam plik. Znalazienie odpowiedniej sali na jednym piętrze to kwestia 2min max.

Btw, Ska'ciu mógłbyś dać jakąś informację o tym, że można biegać mając wciśnięty shift. A i krótka wiadomość samego bohatera o tym, na którym piętrze jest gabinet, który otwiera znaleziony właśnie klucz też byłaby nie od parady ;)
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Znalezienie podczas którego tylko nam pisze co znaleźliśmy zaś konieczność wejścia do menu aby się dowiedzieć dokładniej, to tak trochę rezydent-evilowo zrobiłem. Tam była opcja "zbadaj" i dopiero po jej użyciu pisało dokładnie co to i do czego (u mnie odpowiednikiem tego jest opis w menu). Ale dobrze, za jakiś czas zrobię wersję dla ludzi bez makera i wprowadzę tam że przy podnoszeniu klucza od razu będzie pisać na którym piętrze jest dana sala (menu będzie aby przypomnieć tylko). Naprawię też wymienione bugi a w tabliczce sekretariat dopiszę "...i gabinet dyrektora", rozjaśnię wyjścia i wejścia do sal aby były lepiej widoczne i może coś poprawię w samej fabule. Napisze też readme w którym wyjaśnię sterowanie i parę innych rzeczy o których wspomniałem w pierwszym poście.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

Podbijam temat ^^
Jak obiecałem tak zrobiłem:
Oto wersja Gakkou która działa bez konieczności posiadania RPGMakera:
>>> http://www.mediafire.com/?ijmt1qmthku <<<
Poprawiono w niej także wymienione błędy jak nieznikające rysunki z tablic czy znikające rozbicie okna. Dodano opis gdzie znajduje się dana sala przy podnoszeniu kluczy oraz troszkę rozjaśniono zakończenie (teraz można się łatwiej domyśleć co się stało naprawdę).
Ps. Proszę o umieszczenie tej wersji gry w zbiorze gier TA :)
Ps.2 Jeśli wciąż brakuje jakiegoś pliku/czegokolwiek proszę NIEZWŁOCZNIE tu pisać!
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Chod
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:47

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Chod »

W "CZYTAJ_TO" jest taki błąd:
a jedynie jest próba przetrwania i rozwikłania zakadki.
:D<
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Noruj »

Przeszedłem. Nie było aż takie trudne, chociaż musiałem okiełznać swoją wrodzoną ciekawość, żeby nic mi nie oderwało głowy. Horror bardzo fajny, to świetnie, że w makerze powstają takie gry. Wydaję mi się, że 2k3 do tego bardziej sie nadaję niż XP i ta gra nie w tym utwierdziła. Chociaż to może dlatego, że nie widziałem horrora w tym drugim. Fajna historia, kilka strasznych scen. Intro naprawdę świetne. Gra może trochę za krótka, ale naprawdę zacna. Może zrobisz coś dłuższego? Coś rozgrywającego się na obszarze większego terenu. Np. miasta, ala Silent Hill.

Więcej nie powiem. W 3 numerze gońca pojawi się recka na temat tej gry : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtex
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:48

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Wojtex »

Fajna gierka,tylko nie wiem gdzie iść :-D
Klimat fajny i fajnie zrobiłeś jak na parterze rzuciła tym trupem xD

ps.Może mi ktoś powiedzieć gdzie zacząć szukać? xD
U pielęgniarki znalazłem jakieś papiery,w jednej z klas był jakiś klucz no i w tym trupie co leciał na parterze też był klucz,ale nie wiem co dalej...
ODPOWIEDZ