Moja duchowa próba pixelartu.........

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

Postanowiłem ostatnio SPRÓBOWAĆ się nauczyć pixel artu, bo to chyba przydatna umiejętność przy RMowaniu oraz dlatego, żeby już nie zawracać dupy ŻbiXowi :lol:

Napixliłem se dwa rysunki na początek, pierwszy ( kamień ) rysowałem z tutorialem na necie, a tabliczka jest moja. Oba są w 100 % od zera tylko ten pierwszy ( kamień xD ) jest jakby w 99.99 % bo jak już mówiłem, byłrysowany z tutorialem.

Wstawiam to tutaj z pytaniem, czy jak się troche podtrenuję i poćwiczę, to czy do czegoś dojdę w tej kategorii. Oto i moje bazgroły :

Obrazek

Obrazek

No i co o tym myślicie? ( tragedia, wiem )
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Foxer »

Nie jest źle, może coś z tego będzie ;)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Kalashnikov »

Jak na pierwsze 2 arty w życiu, muszę powiedzieć że wyszło bardziej niż świetnie (ale ja się na tym nie znam :)
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: ŻbiXs »

Holy shieet, jaki wyczesany głaz oblepiony algami... :shock:
:!: :!: :!: Dawaj linka do tego tutoriala :!: :!: :!:

Tabliczka całkiem całkiem, wystarczy, że dorzucisz jej trójwymiarowość kamyka + zamienisz czarny kolor żłobień na lekko ciemniejszy brąz (tak jak te ciemnoszare w kamyku) => będzie elegancko. :-D

Jak na pierwsze 2 arty w życiu, muszę powiedzieć że wyszło całkiem zacnie (ale ja się na tym w jakimś tam stopniu znam :))
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

Proszę bardzo, link do tutoriala http://pix.art.pl/node/5346

Jak poprawię kilka szczegółów to wrzucę. Jeszcze jedno.

Mikisi wpadł na pomysł, żebym rysował karykatury użytkowników TA ( po awatarach ), i jedną już narysowałem, ale szczerze mówiąc trochę boję się ją tutaj wrzucić, bo osoba którą narysowałem mnie zabije :D

Nie powiem kogo narysowałem, MIKISI SIEDŹ CICHO xD

EDIT

Poprawiłem tą tabliczkę, dodałem ( a przynajmniej spróbowałem dodać :D ) trójwymiarowość oraz starałem się trochę poprawić ten cień, ale tymczasem mocno go spieprzyłem :/

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 19:58 przez Powczan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: DE »

Nyo, ten glaz jest zwyczajnie "przerysowany" (oczywiscie nie skopiowany, ale mocno wzorowany) z przykladu z tutoriala :)

Nastepnym razem jak czytasz jakis tutorial to skupiaj sie na wskazowkach dotyczacych samej techniki, a nie rysuj ten sam obiekt co w tekscie.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

Jak rysowałem kamień to patrzyłem się tylko w którym miejscu ma być cień, ale nie przerysowywałem całkiem, zresztą napiłem, że to z tutorialem a nie od zera przeze mnie ( napisałem tam chyba ze w 99.99 % ). Oczywiście skupiałem sie na wskazówkach i takie coś mi z tego wyszło, gdybym to przerysowywał dokładnie to by ładniejszy był xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

Dobra, napikselowałem SWÓJ PIERWSZY CHARSET W ŻYCIU. Mam nadzieję, że nie jest taki zły na jakiego mi wygląda :P

Obrazek

Gadać, co do poprawki, bo zamierzam go użyć w grze xDD śmiech na sali xD
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 13:43 przez Powczan, łącznie zmieniany 5 razy.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Jazzwhisky »

E tam, sam sprajt nawet fajnie zrobiony (patrz akapit niżej), skaszaniłeś tylko animację ruchu góra-dół (przeskakujące piksele, przesuwające się linie, trochę nienaturalny ruch nóg), bo do ruchu na boki chyba nie ma się do czego przyczepić (no, naturalnie poza złym zlokalizowaniu jednej z klatek w charsecie).

Ale to mi przypomina, że DE miał kiedyś zarzucić na TA trzecią część swojego tutka (właśnie nt. animacji), część rysunkowa była chyba nawet zrobiona, brakowało tylko (polskiego?) tekstu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

No, te animacje góra-dół to naprawde zje***em, ale powiem nieskromnie, że animacja na boki w samej grze wygląda miodnie :-D

Zaśmierdziało Ci tu poradnikiem DE czy tak o se napisałeś o poradniku? Korzystałem z tego właśnie poradnika. Jedyne, co przerysowałem dokładnie to głowa, włosy i te inne rzeczy sam rysowałem. Twarze nigdy mi nie wychodziły :P

Ale w tutku nie było nic o animacji, właśnie z powodu braku tej 3 części :( ale jakoś sobie poradziłem 8)

EDIT

Ojć, faktycznie w ruchu w bok jedna z klatek jest o jeden pixel za wysoko, zaraz wrzucę poprawioną wersję. Srki za to, to przez pomyłke :P

EDIT2

Poprawione :-)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 19:41 przez Powczan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: DE »

Po sesji chetnie skoncze tutorial, no i przeredaguje poprzednie czesci :0 Obiecuje :)
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Mikisi »

Ta poprawiona wersja w grze wygląda nawet bardzo dobrze. Jego co prawda parę niedorobień, ale jak na 1 char jest świetnie.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Powczan »

Wyryłem nowy charset. Wybaczcie, że ten też z kiepską animacją, animacje góra-dół coś mi nie wychodzą, chyba poczekam na trzecią część poradnika :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: Ska'ciu »

No całkiem niezły, stworzysz zupełnie nowy styl charów xD
A animacja góra-dół serio coś nie tego. Spróbuj podpatrzeć jak to wygląda choćby w RTPowych ludzikach i dać podobny układ nóg i rąk.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Moja duchowa próba pixelartu.........

Post autor: X-Tech »

Faktycznie masz stylowe postaci. Jak zaczniesz tworzyć na zamówienie do konkretnych gierek to faktycznie coś z tego będzie.
ODPOWIEDZ