Czerwony Kapturek [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Czerwony Kapturek [download]

Post autor: Sabikku »

Czerwony Kapturek
Info.
Gra logiczna stworzona w dwa tygodnie na pewien (znowu!) konkurs. Gracz wciela się w rolę dziewczynki z baśni 'Czerwony Kapturek', jego zadaniem jest przebyć las i dostać do domku babci. Podróżujemy więc po kolejnych leśnych poziomach rozwiązując logiczną łamigłówkę - ale uwaga - by przejść się do kolejnych części lasu, trzeba zwiedzić wszystkie Leśne Kratki!
Wersja programu: rmxp.
Szacowany czas ukończenia: ~2h.

Download.
http://www.box.net/shared/8isbbtpp5u (zip, 3mb) - nie potrzeba żadnych dodatkowych plików.

Screeny.
Obrazek

Obrazek

Powodzenia!
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: GameBoy »

Świetna gra, muzyka i dźwięki sprawiają, że czujemy się jak w lesie, grafika jest schludna i przejrzysta. Boli mnie tylko brak zapisu, bo wczoraj w jakimś 12 poziomie wywaliło mi błąd z game.exe (od razu mówię, że to coś z moim komputerem/makerem, bo w innych produkcjach też ten błąd występuje).
Jedyną wadą może być mały poziom trudności, po przejściu całego Adventures of Lolo 2 na NESa pograł bym w coś naprawdę wymagającego myślenia i kombinowania.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: Jazzwhisky »

No tak, gra właściwie dopiero zaczyna się rozkręcać po 15 etapie - co do całej reszty właściwie też pełna zgoda (muzyka ;)) - może będzie nam kiedyś dane zagrać w kontynuację (więcej plansz, więcej itemków, więcej główkowania, elementy rpg? itd.) - tego bym sobie życzył przede wszystkim. ^_^
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: GameBoy »

Oh, widzę, że jednak jest jakiś autosave chyba, jednak po wybraniu opcji kontynuuj znów wywala mi błąd związany z game.exe. Dziwne...

EDIT: A teraz już wszystko ok. WTF?
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: Sabikku »

Tworząc ostatnie plansze miałem wrażenie, że powtarzam motywy z poprzednich i na nic nowego nie byłem już w stanie wpaść. Także może i można by rozwinąć pomysł, ale ja swój limit osiągnąłem; wydaje mi się, że przy większej ilości poziomów gra stałaby się nudna (czy też: jeszcze bardziej nudna :>). A autosave jest na początku każdej planszy ;).
Awatar użytkownika
Wojtex
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:48

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: Wojtex »

Spoko gierka
Awatar użytkownika
Kornel5
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:02

Re: Czerwony Kapturek [download]

Post autor: Kornel5 »

Gra jest super :) Pomysł, Grafika jak i cała reszta. Długo się z nią bawiłem i powiem ci że niektóre poziomy są trudne. I tak fajna ! Właśnie piszę jej recenzję w RPGpl czyli moim piśmie :p

Niedługo ujawnię
ODPOWIEDZ