Agnosco

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Agnosco

Post autor: Noruj »

Od czasu Shtampa minął miesiąc, czas na kolejną grę.
AGNOSCO

Rodzaj gry:
Przygodówka stylizowana na horror
Czas gry: 1h

Fabuła:
Nieco chaotycznie, ale poniższy tekst opowiada o szarym czterdziestolatku i jego przyjacielu - Jackowi, który na skutek śmierci syna doprowadza się do szaleństwa i w skutek tych wydarzeń odbiera sobie życie.


Nasza postać nazywa się Mike. Ów bohater ma czterdzieści lat, jest poukładanym człowiek. Pracuje w warsztacie samochodowym, żyje sam, nie ma żadnej rodziny, ale jest człowiek spokojnym i bezkonfliktowym. Jedynym przyjacielem Mike'a był Jack. Mężczyźni pracowali razem w warsztacie samochodowym. Jack miał żonę i syna, który tragicznie zmarł w wypadku. Od tamtej chwili Jack nigdy nie był taki jak zawsze, a był to dopiero czubek góry lodowej. Jego stan się pogarszał, wpadł w depresję i alkoholizm. Jego żona - Mary, oczywiście starała mu się pomóc, ale mężczyzna każdą próbę pomocy odbierał jako atak. Ten stan trwał kilka lat, do momentu kiedy Mary odeszła od Jacka. Głęboko w sercu miała nadzieję, że to pomoże jej mężowi "otrzeźwieć". Mike'owi się wydawało, że nie mogła znieść życia z Jackiem. Była jedyną mu bliską osobą, a mimo to odeszła od niego. Przez rok Mike nie widział co słychać o Jacka. Tymczasem jego stan coraz bardziej się pogarszał. Jack nie chciał rozmawiać z nikim, nawet ze starym przyjacielem. Mike zdecydował się zaproponować przyjacielowi, żeby udał się do specjalisty. Jack wpadł w furię i rzucił się na przyjaciela okładając go pięściami. Widocznie nie mógł pogodzić się ze swoim stanem. Jack trafił do więzienia psychiatrycznego, gdzie spędził kilka lat. Niedługo później znaleziono jego ciało powieszone w piwnicy. Mike nie mógł się pogodzić z tym co stało się Jackowi. Fakt, że stracił jedynego syna, jedną osobę, na której naprawdę mu zależało doprowadziło go do śmierci.
Od tego czasu minęło kilka lat, ale Mike wciąż o tym myśli. Codziennie w swoich koszmarach widz ciało przyjaciela powieszone w piwnicy.

Grę zaczynamy, kiedy Mike odwiedza opuszczony już dom Jacka.

DOWNLOAD:
http://hotfile.com/dl/131141040/d5f3c25 ... o.exe.html

Łoto Agnosco, możliwe, że moja ostatnia gra. Grajta!

Grafika:
Na zdjęciach - system przygodówkowy. Czyli sterujemy myszką i klikamy na interesujące nas obiekty, rozwiązujemy zagadki i tak dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skrypty:
Mouse System
AMS


Muzyka:
Muzyki będzie mało, więcej udźwiękowania.
Jakieś utwory z Silenta. Poproszę jeszcze jakieś GameBoye, albo Kurise czy byliby na tyle mile i coś skomponowali.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, 22:31 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Jazzwhisky »

Hardkorowa konwencja, kojarzy mi się z tajemniczymi japońskimi przygodówkami, których nikt nigdy nawet nie próbował tłumaczyć na jakiś przystępniejszy język. =]
A poza tym - ładnie to na razie wygląda, ale klimat jest dosyć ciężki - i na pewno niełatwo napisać wiarygodne rozwiązanie takiej historii. W każdym razie - fajnie, że znów szykuje się coś zupełnie nowego, powodzenia!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
YoH
Posty: 165
Rejestracja: 11 lip 2007, 15:31
Lokalizacja: Płock

Re: Agnosco

Post autor: YoH »

Zapowiada się coś w stylu "escape the room" w konwencji horroru, a więc... świetnie :-D. Mam tylko nadzieję, że graficznie całość będzie wyglądała tak, jak na screenach, i że nie pogubisz się w fabule. Powodzenia w robieniu ziom :-D.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Obrazek
mała zmiana stylu.
Od teraz coś takiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Agnosco

Post autor: Inq »

GENIALNE!



Tylko po co angielskie imiona?
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
YoH
Posty: 165
Rejestracja: 11 lip 2007, 15:31
Lokalizacja: Płock

Re: Agnosco

Post autor: YoH »

Wciąż wygląda świetnie :-D. Rób, rób!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Agnosco

Post autor: Fear »

Dzięki grze dowiemy się jak wygląda Twój pokój :D.
---
Tak całkiem serio, to bardzo fajna konwencja. Chyba pierwszy raz spotkana przeze mnie na całej scenie. Projekt zaciekawi napewno wiele osób...

Cały czas dbaj o klimat gry ;) Powodzenia.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Klonoa »

Ładnie się zapowiada, nie wiele powstaje gier tego typu, mamy nadzieje że chociaż dojdziemy do demka... chociaż ty nie jesteś mną więc raczej to skończysz xD

Good Luck
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Santa5
Posty: 85
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:27
Lokalizacja: Glinojeck

Re: Agnosco

Post autor: Santa5 »

Będę z niecierpliwością czekał na wyjście tej gry!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agnosco

Post autor: Powczan »

Ja tak samo, horrory rox!
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Kurde, nigdy wcześniej nie robiło mi się tak przyjemnie gry.
Horrory to jest to. Nieczęsto podoba mi się coś swojego, ale kurde teraz - testuje grę i czuję, że to jest to. Prostota rox, jak mało trzeba do takiej przygodówki, żadnych skryptów, systemów walki i innych pierdół.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

To tak, zrobiłem już tak jakby 1 rozdział. Gra oficjalnie nie jest podzielona, ale ja sobie tak zrobiłem dla ułatwienia pracy.
Screenów nie daję, bo za dużo ich nawrzucałem. Teraz zaczyna się mroczniejszy część gry. No i macie muzykę z parteru
http://www.youtube.com/watch?v=80m-NOMGSn0

edit:
aha, mam już 1 unikalny utwór zrobiony specjalnie dla gry :)
zrobił go Inq
Obrazek
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Agnosco

Post autor: Inq »

Mogę zrobić więcej jak będę wiedział co.

A teledysk z linka żałosny.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Obrazek
I jak i jak i jak?

Inq, jak ty dobrze wiesz co oceniać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Stanior »

Ale co i jak? Zdjęcie schodów? Co my tu mamy oceniać? Napisz jak progres gry, jak idzie fabuła, ile zostało zrobione a ile jeszcze trzeba zrobić a nie zasypuj nas zdjęciem klatki schodowej ;P
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
ODPOWIEDZ