Sezon III - kolejka 3

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 18 lip 2010, 02:41

Map0001
2
3%
Map0002
1
2%
Map0003
2
3%
Map0004
1
2%
Map0005
1
2%
Map0006
3
5%
Map0007
7
11%
Map0008
4
6%
Map0009
1
2%
Map0010
5
8%
Map0011
1
2%
Map0012
6
10%
Map0013
3
5%
Map0014
1
2%
Map0015
2
3%
Map0016
8
13%
Map0017
5
8%
Map0018
2
3%
Map0019
6
10%
Map0020
2
3%
 
Liczba głosów: 63
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon III - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

Nowa kolejka, nowe wyzwanie! =)

Skrót zasad:
1) Prace (screenshot + plik .lmu) wysyłacie za pośrednictwem prywatnych wiadomości (forum) do mnie. Wysyłając pliki możecie teraz skorzystać z opcji załączników do PM (maksimum 250kB, obsługuje pliki graficzne, najpopularniejsze archiwa i pliki map RM).
2) W pracy korzystamy wyłącznie z nieedytowanych grafik zamieszczonych w tym poście, dokładnie w takiej formie w jakiej zostały zamieszczone. Żadne ze zdarzeń (w tym common events) nie może zawierać w sobie komend. Zaznaczenie opcji event graphic-transparent jak również warstwy zdarzenia jest oczywiście dopuszczalne.
3) Czas do czwartku 15.07.2010 włącznie, do tego czasu powinniście też otrzymać potwierdzenie odebrania waszej mapy.

UWAGA SZCZEGÓLNA
Mieliśmy już w związku z tym kilka problemów - nadsyłając pracę upewnijcie się, że nadsyłany screen i plik .lmu przedstawiają identyczny obraz mapy! Jest to ważne z kilku powodów, przede wszystkim - w przypadku, gdy ze screenem są jakieś problemy (resize, ucięty element, zła paleta po redukcji barw, etc.) do odtworzenia grafiki wykorzystuję plik .lmu, ponadto może być to pierwszy sygnał, że praca została wykonana łamiąc zasady (edytowany chipset). W takiej sytuacji wasze zgłoszenie nie zostanie zatwierdzone (poprawka lub wykluczenie z rywalizacji w kolejce)!

CHIPSET KOLEJKI
Obrazek
rozmiary pracy: 20x15 pól (320x240px)


Tym razem miniaturka - do tego niezwykle prosty chipset, garść stylowych elementów i nieco cukierkowy styl grafik (Lunar). Bez fajerwerków, ale wystarczająco dużo do stworzenia kameralnego wnętrza, które odsłoni nowe strony waszych umiejętności.

P.S. Standardowe hinty na koniec:
1) Nie musicie ustawiać blokowania chipsetu.
2) http://www.tsukuru.pl/index.php?link=po ... fika/shift.
3) Używając zaznaczania obszaru w edytorze uzyskacie widok mapy jak z gry, w odpowiedniej kolorystyce warstw dolnej i górnej -> http://tsukuru.pl/index.php?link=tutoriale/rm2, dział Narzędzia Edycji Mapy, punkt 2 (uwaga, nie obejmuje zdarzeń!)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: X-Tech »

Po co mi zablokowaliście podgląd obrazków na moje IP ? Ja wiem, że pisałem kiedyś źle o mapkach, ale to moja sprawa lol nie wasza czy kogo kolwiek innego łącznie z tym kto mi ten podgląd obrazków zablokował. Pytałem ludzi na irc czy ktoś na Mozilli odpalił i widzi wszystkie i zgadza się tylko u mnie się nie wyświetla. Żeby oszczędzić wam gadek - na innych przeglądarkach też nie widzę w ogóle, bo sprawdzałem. Jak można tak nisko upaść lool i blokować mi podgląd obrazków. Z mojej strony to śmieszne że komuś takie rzeczy w ogóle mogą roić się w głowie jakby nie miał w ogóle lepszych zajęć. Po proxy widzę - ze swojego kompa nie i tak od początku konkursu - tak czyściłem cookies więc nawet nie róbcie sobie żartów. Ja wiem, że się niektórym nudzi, ale bez przesady.

Chipset dobry.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

X-Tech pisze:Po co mi zablokowaliście podgląd obrazków na moje IP ?
XD

X-Tech, chcesz powiedzieć, że nie widzisz części obrazków tylko w tym dziale? Bo jeśli tak, to szczerze mówiąc, nawet nie wiem jak wywinąć taki numer, skrypt phpbb nie daje takich możliwości. Sprawdź czy sytuacja zmienia się, gdy jesteś zalogowany-wylogowany, zobacz jak z innymi obrazkami hostowanymi na TA, zmien ip skoro masz zmienne, próbuj odświeżać, może to coś innego blokuje Ci dostęp, bo na pewno żaden z administratorów nie wykonywał żadnych kroków w tym celu.

Poza tym, po co te nerwy i niemiłe uwagi, przecież pisałeś, że nie widzisz obrazków już zanim rzuciłeś się do krytyki map, wniosek jest nielogiczny. =]

edit
Masz dwa linki do tego samego obrazka w różnych lokalizacjach - nie widzisz żadnego?
http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/pic/09shd6.png
http://tsukuru.pl/inne/09shd6.png
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: kvachu »

X, a załącznik widzisz?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: X-Tech »

Jazzwhisky pisze: Poza tym, po co te nerwy i niemiłe uwagi, przecież pisałeś, że nie widzisz obrazków już zanim rzuciłeś się do krytyki map, wniosek jest nielogiczny. =]
To nie mógł być cud XD Chodzi o krytykę dużo wcześniej zanim w ogóle zaczął się konkurs TEGO nastawienia na robienie mapek - i oczywiście, że spodziewałem się, że może się nie spodobać wielu osobom, ale czyżby sięgnęło to aż w skrypt forum ? Jasne, że widzę obrazki kiedy biorę opcję quote, ale nie widzę obrazków bezpośrednio czyli jako przychodzących z lokacji, w której są mapki konkursowe. Wszystko jest możliwe i tak jak w rpgmaker tak i w html,php dało, by się wykonać, wycwanić skrypt w stylu if ip=ip x-tech na obrazki przychodzące stąd i stad then - pokaż - nothing. Ja odczuwam na 99% forumowy żart przecież nikt mi nie wmówi, że te obrazki są w jakimś ulepszonym formacie, a ja sobie nie zrobiłem aktualki windowsa, bo przecież przez proxy widzę te obrazki. I tak chyba zrobię mapkę na ten konkurs bo dobry chipset się pojawił, ale ten numer jest dobra no sprytny dość i nie wiem jakie siły ten numer zorganizowały na swój sposób śmieszne, ale przeszkadza w tym całym konkursie na mapki - zły x = większy przesiew mapek.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Klonoa »

O rany... beda przytulne domki xD
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Rave »

Ten chipset jakiś niedorobiony - nie ma autotile, a elementów góra/dół jak na lekarstwo...
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: ŻbiXs »

Heh, jak to szczuplenie zasobów w chipsetach będzie tak postępować to w 6 kolejce będzie składanie map z jednego podłoża i 3 obiektów na krzyż. :lol:
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Powczan »

No to będziemy robić wzorki =]

Już to sobie wyobrażam xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Rave »

Pół biedy jak będzie tak jak mówi ŻbiX. Wyobrażacie sobie robienie mapki z 1 tila podłożna i 1 tila warstwy górnej?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Super Vegeta »

Nie ma problemu - mapa o rozmiarach rzędu 100x75, pokazywana w pomniejszeniu => kolejka pod tytułem "kto wypiksuje coś ciekawego". :D
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: master miller »

Super Vegeta fajny pomysl, moze w nastepnej lidze? :>
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: Powczan »

To równie dobrze można zrobić konkurs rysowania w paincie, ale tak będzie ciekawiej xDD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: X-Tech »

Jak kiedyś w rpgmaker w skali 1/8 wypikslowałem prawie, że pizzę, a była to mapa świata z góry jednak tak wyglądała. Preki widział XD
Co do chipsetów to fakt jest taki, że mapy lepsze jak na chipsecie jest masa elementów, które do siebie pasują, a kiedy jest mało, a szczególnie niepasujących do siebie to mapy nie wyglądają dobrze i zbyt podobnie do siebie.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Sezon III - kolejka 3

Post autor: DE »

Co za bidny chipset, w ogole nie mam pomyslu co moznaby z niego sklecic, oczywiscie oprocz jakiegos sklepu czy gospody. Eh, musi wystarczyc na te runde.

Aha, 20x15 na taki chapset to zdecydowanie za malo.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Zablokowany