Sezon III - Puchar, runda 1

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy Rundy 1:

Czas głosowania minął 29 lip 2010, 09:57

Map001
12
27%
Map002
1
2%
Map003
12
27%
Map004
1
2%
Map005
2
5%
Map006
3
7%
Map007
3
7%
Map008
10
23%
 
Liczba głosów: 44
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, zatem startujemy - pierwsza runda pucharu, info w pigułce (uwaga na różnice, cała reszta kompatybilna z ogólnymi zasadami Ligi) oraz tileset i bonusy dla RMXP poniżej!
Podstawowe zasady rywalizacji/oddawania prac:
- Podstawą wykonanej pracy jest plik mapy wraz z ustawieniami tilesetu/grafik. Prace w formie spakowanego projektu (z zaimportowanymi grafikami, bez pliku .exe) wysyłacie za pośrednictwem prywatnych wiadomości (forum) do mnie. Wysyłając pliki możecie skorzystać z opcji załączników do PM (maksimum 250kB, obsługuje najpopularniejsze archiwa).
- Czas nadesłania mapy: do *AKTUALIZACJA* niedzieli, 25.07.2010 włącznie, oczekujcie ode mnie potwierdzenia każdej nadesłanej pracy!
- Żadne ze zdarzeń (w tym common events) nie może zawierać w sobie komend. Oceniamy mapping, w grę NIE wchodzi użycie panoramy, zmiana kolorystyki ekranu, użycie grafik poza tymi dostarczonymi w poście itp. Wykorzystanie opcji hue/opacity, jak również warstwy zdarzenia jest oczywiście dopuszczalne. Umieszczając zdarzenia możecie także wykorzystywać samego bohatera.
- Tworzymy dowolną lokację/obszar, jednak nie edytujemy tilesetu ani dodatkowych plików, nie wykorzystujemy też ich elementów w inny sposób (np. jako panoramy).
- Uwaga na koniec - mapy w tym stylu -> http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/s1k2/Map0016.png nie będą poddawane głosowaniu (0 pkt)
TILESET + BONUSOWE CHARY
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
rozmiary pracy: 40x30 pól (1280x960px)

komplet grafik w jednej paczce -> http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/puchar1/j543or.rar

Miałem napisać kilka słów wyjaśnienia pt. "Dlaczego RTP i tak dalej", zwłaszcza, że od pewnego czasu czekał przygotowany też inny zestaw grafik, ale myślę, że zdecydowana większość to rozumie, odsyłam tylko ew. do tematu zbiorczego Pucharu -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=2223, i przypominam, to pierwsza edycja Pucharu, a LM bez RTP to jak MŚ bez vuvuzeli, życzę powodzenia w pracy i czekam na ew. uwagi. =)

edit-dół
Yup, bez autotile - to nie jest pomyłka ani przeoczenie, zresztą proponuję po prostu rzucić okiem na ten tileset spod defaultowego ustawienia w database.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Neo »

Ale jak to tak bez autotilesetów?! Bez tego ani rusz.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Powczan »

Ikspekowe RTP jest najlepsze jeśli chodzi o czapy ;F
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: GameBoy »

A po co autotile? Woda na screenie nie będzie się animować przecież. :F
Przecież macie masę charsetów, to wystarczy, żeby zrobić dobrą mapkę.
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Neo »

Żeby nie było kwadratowo!! Kwadratowe mapy w rm2k wyglądają ok, nie gryzą w oczy. Tu przy większej rozdzielczości będzie efekt tragiczny. Jedną z ważniejszych umiejętności w rmxp jest właśnie dobre wykorzystanie autotilesetów. Jak ja prowadziłem kilka lat temu ligę mapperów to zawsze były autotilesety do zadań.

@dół: Nieprzemyślany ten Twój podjazd :P
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 18:16 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Powczan »

No właśnie - jak Ty prowadziłeś, kilka lat temu ;F

Poza tym można zrobić nie-kwadratową mapkę bez at
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Colombos »

Skoro w standardowych ustawieniach tego tilesetu w RTP nie ma autotilków, są one zbędne...
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Powczan »

Ja wracam, myślę że ledwo na drugą rundę zdążę albo i wcale sie nie załapię a tu jeszcze pierwsza nieskończona ;F

W sumie fajnie Xd
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Michu »

A ja mam takie pytanie - jest mozliwosc przedluzenia terminu oddawania prac?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Jazzwhisky »

Michu pisze:A ja mam takie pytanie - jest mozliwosc przedluzenia terminu oddawania prac?
Yup, i tak zrobimy, nadal mam 2 prace, zatem UWAGA - jednorazowo termin zostaje przedłuzony o 24h (do 25.07.2010, czyli ostatniej minuty niedzieli)!

Wywaliłem posta wyżej, ale tekst po poprawce jest ponownie aktualny:
Jazzwhisky pisze:Przypominam - pozostało nieco ponad 36h na nadesłanie pracy w pierwszej rundzie Pucharu LM (czyli dzisiejsze popołudnie-wieczór i cała niedziela). Dotychczas otrzymałem 2 mapy, ale mam nadzieję, że nasza rosnąca ekipa userów związanych z RMXP nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa =), fajnie też byłoby, gdyby znalazło się kilku odważnych i ciekawych, którzy biorą udział w rywalizacji głównie ze względu na część ligową.
PODBIJAM - mam 4 mapy, pozostało 12h do końca zgłoszeń!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Powczan »

Skoro spod XP są tylko 2 prace, to ciekawe jak bedzie z VX =O
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Fear »

No wysłałem swoją mapkę. Kompletnie nie moje klimaty ale fajnie tak od czasu do czasu coś skleić w XP :]]
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Senga

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2010, 16:45
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Senga »

Ja tam miałem już prawię gotową, kiedy się pokapowałem, że nie mogę brać udziału w konkursie ;P

No nic, zobaczymy, jakie mapki będą :)
Wrócił z zaświatów.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Jazzwhisky »

OK, nie jest źle, ostatecznie otrzymałem 8 map, skrót zasad (uwaga na zmiany w stosunku do Ligi) poniżej, trzy opcje, ankieta - i zapraszam do oceniania pierwszych prac w Pucharze Ligi Mapperów! =)
Jazzwhisky pisze:Głosowanie:
- głosowanie potrwa 72h od momentu anonimowej prezentacji prac
- maksymalnie TRZY opcje wyboru
- w głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani do 25.07.2010 włącznie, z co najmniej jednym postem na koncie - głosy innych użytkowników będą anulowane
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace, nie ujawniamy autorów poszczególnych map
- szczególna uwaga, głosowanie w PLM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów automatycznie wykluczać będą z dalszych rozgrywek, proszę o ostrożność, wyjątków od zasady nie będzie!
Niestety całość map nie zmieści nam się na forum - zatem pod każdą z map - link (polecam otwieranie wszystkiego w nowej karcie/zakładce).

Map001

Map002

Map003

Map004

Map005

Map006

Map007

Map008
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Sezon III - Puchar, runda 1

Post autor: Neo »

Ja zagłosowałem tylko na mapę nr. 3. Imo ma najmniej błędów i jest fajnie przemyślana.
Ogromny potencjał miała też 1, ale jest zbyt kanciata (brak autotilesetów zniszczył estetykę wielu map zgodnie z moimi przewidywaniami) oraz ma za dużo błędów i poucinanych elementów.
Zablokowany