Gry książkowe (paragrafowe)

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Gry książkowe (paragrafowe)

Post autor: Sabikku »

Grałem w kilka paragrafówek, bardzo fajna sprawa. Nie raz wciągałem się w nie bardziej niż w gry komputerowe czy zwykłe książki. Wbrew pozorom nie są to nudne opowiadania - jest w nich o wiele więcej akcji niż w normalnej książce, a jednocześnie o wiele więcej interakcji (czy też więcej zróżnicowania) niż w normalnej grze. Świetna mieszanka. Szkoda, że już mało kto w to gra, w moim przedziale wiekowym prawie nikt xd. Info od zawsze zaciągałem właśnie z podanej strony, polecam.

Raz miałem chętkę pograć na telefonie, ale komórkowa paragrafówka ze strony okazała się bardzo słaba. O wiele lepszy był Pierścień Złodziei w .txt, chodził bez problemu i więcej rozrywki :).

@dół: Nie wiem, przykładając w nocy kilku calowy ekranik do oczu strasznie wczułem się w postać złodzieja - a chyba nawet bardziej w jego relacje z przyjaciółką. Przyznam, że całą grę czekałem na jakiś ciekawy finish; wprawdzie skończyło się małym zawodem, ale owo wczucie sprawiło, że tak nadpozytywnie grę wspominam xd.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2010, 20:13 przez Sabikku, łącznie zmieniany 1 raz.
Pinkel
Posty: 86
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34

Re: Gry książkowe (paragrafowe)

Post autor: Pinkel »

Pierścień Złodziei jest bardzo lubiany wśród fanów paragrafówek, nie wiem, dlaczego, bo to straszny krap (dlaczego, tłumaczę w poświęconym tej grze temacie na forum - link na nie na webparku).
Fajnie, że wielu z Was lubi paragrafówki. Polecam przejrzenie twórczości fanowskiej, wiele z tych gier stoi naprawdę na wysokim poziomie. No i są za darmo.
edit - dół
A w jakie gry konkretnie grałeś? Bo jeśli w te najnowsze, to bardzo dobrze że fabuła jest na poziomie gimnazjum, bo takie właśnie były założenia. (poszukaj informacji o akcji "miniatura").
Ostatnio zmieniony 08 sie 2010, 13:25 przez Pinkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrz, post Pinkela! Przeczytaj, zanim usuną!
Narzucanie innym swojego zdania w celu bycia trollem jest czymś, czemu tylko najlepsi są w stanie sprostać.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Gry książkowe (paragrafowe)

Post autor: master miller »

Pinkel co do fanowskich paragrafówek to niestety trafiłem tylko na jakieś dziwy, z fabułą na poziomie gimnazjum.
Pinkel
Posty: 86
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34

Re: Gry książkowe (paragrafowe)

Post autor: Pinkel »

Pojawiła się wielka okazja do kontynuowania dyskusji w tym temacie (a także do trollingu dla master millera). Mianowicie powstał darmowy e-zin "Masz Wybór", poświęcony głównie grom paragrafowym. Do pierwszego numeru dołączona jest obszerna powieść i bardzo rozbudowana gra paragrafowa. Zapraszam do lektury i komentarzy. :)
Jeszcze jedno - aktualny numer zawiera kilka tekstów niżej podpisanego.
http://masz-wybor.com.pl/
Patrz, post Pinkela! Przeczytaj, zanim usuną!
Narzucanie innym swojego zdania w celu bycia trollem jest czymś, czemu tylko najlepsi są w stanie sprostać.
ODPOWIEDZ