Qmai World [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Hej, K-Lafior czemu ci nie idzie? U mnie nie ma żadnych problemów z żadnym epizodosem ;p

Próbuj do skutku ;p
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Ja też nie przepadam za umieszczaniem dwóch postów pod rząd, ale jednak przydało by się zamieścić jakieś info o 3 części naszej histori..

Ponieważ często słyszałem głosy narzekań na zbyt wysoki poziom bossów w drugim epizodzie (w ostatniej walce nasza druzynka może zostać zrównana z ziemią już w 15s. po rozpoczęciu walki, ale zaiste powiadam wam. Grę tą gruntownie przetestowałem i KAŻDEGO wroga można pokonać nie pakując niemal wcale - najtrudniejszego Bossa kładłem na 21 poziomie), więc nasi przeciwnicy będą słabsi, co oczywiście nie znaczy, że będą łatwi :]

Sama gra będzie znacznie mniej liniowa od swych poprzedniczek. Quest dodatkowy tradycyjnie oczywiście będzie, choć sposób jego zdobycia będzie nieco się różnił od tego co było nam dane wcześniej spotkać (nikt go nam nie będzie zlecać).
Będzie nam także dane rozwikłać nieco więcej niż zwykle zagadek (a w drugim epizodzie jakieś były? ;p)

O fabule nic nie powiem, wkońcu to najważniejszy element tej gry, więc zdradzanie czegokolwiek było by wielką psują. Powiem tyle, że jest na co czekać :)

Będą screeny? Nawet będą ;p

Doppleganger?
Jedna z zagadek...
Podniosła chwila, podniosłe wypowiedzi ;p

Trzeci epizod Qmai World planowany jest maksymalnie jakoś na połowę czerwca...

O czymś zapomniałem powiedzieć?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Ludziki trochę nie pasują skalą do otoczenia XO
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

To tylko złudzenie optyczne, naprawdę ;p Całośc wygląda bardzo ładnie i przejrzyście, a gra się bardzo miło i sympatycznie :) A nawet milej i sympatyczniej niż w wcześniejszych częściach ;p
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Och, nie spodziewałem się takich słów od autora =)
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Nyo, nie słuchaj Ludzixa, nie ma się już czego czepiać, to na siłę coś wymyśla. ;d
Innymi słowy, nie odniosłem takiewgo wrażenia, jak Ludz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

j.w.

A poza tym imho wrogowie w rozdziale drugim byli na dobrą sprawę w sam raz. Mnie osobiście właśnie najbardziej bawi, kiedy trzeba troszkę pokombinować :)
Przyjemna 'odmiana' xD, bo wciąż wszystkie polskie RPGi spod RM w których walki nie były płaskie jak stolnica można zliczyć na palcach jednej ręki. Ręki pracownika tartaku.

Solstice ^_^
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Jeeheee zaliczam sie z Zaslona do "znakomitej wiekszosci" (jak mowi moja nauczycielka matmy)! :D
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Z kalkulatorem w ręku mogę powiedzieć, że kolejnego Qmaia pod względem fabularnym jest 16% a czasowo 25% co oznacza iż najprawdopodobniej trzecia część Quantum Mutatus Ab Illo będzie znacznie dłuższa od poprzednich epizodów... I dobrze :)

Również zmieniła się nieco filozofia historii. Scenariusze do poprzednich częsci Qmaia były stworzone na szkielecie "Mocny wstępi i jeszcze lepsze zakończenie - Jeśli te rzeczy nie zawiodą, środka i tak nikt nie będzie pamiętać...". System wykorzystany w trzeciej części jest nieco bardziej inspirowany metodą hitchcockowską, czyli "Trzęsienie ziemi, a potem powoli podnosimy napięcie...". I muszę przyznać iż gdy spędzam te 30 minut obecnej gry nad jej testowaniem, jestem co raz bardziej zadowolony z rezultatu :)

Co do kwestii mniej abstrakcyjnych. Jeszcze chyba o tym nie wspominałem. Polecam przejść drugi epizod :] Jeśli zachowamy zapis gry z końca drugiej części, w trzecim epizodzie nie tylko zachowmy poziom i ekwipunek, ale i możemy liczyć na bonusowe przedmioty a także...

Naprawdę jest na co czekać :)
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kalafior »

Wow, gra się całkiem nieźle muszę przyznać, i na dodatek przypomina starsze gry na RM. (przynajmniej w jakimś stopniu)
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

A w który epizod obecnie grasz?

Bajdełej. Premiera trzeciej części zapewne trochę się opuźni (najwyżej o miesiąc) ponieważ dostałem niezłą pracę, która niestety zajmuje nieco czasu...

Acha! I jescze jedna sprawa dla tych którzy planuja pierwszy epizod dojść do końca (no co? 2 godziny wycięte z zyciorysu jak nic ;p).

W ostatniej lokacji, na cytadeli Edenu, jest pewien Krasnal. On wam będzie kazał wykonac pewne sympatyczne zadanie. Trzeba z nim pogadać dwukrotnie. Inaczej muzyka w queście nie będzie działać tak jak powinna (będzie się przewijać) i bardzo to popsuje efekt tego zadania... Ponadto nie zdziwie się jak ktoś będzie miał problemy z rycerzykiem któremu towarzyszą dwie osy. Jest bardzo prosty, ale trzeba trochę pomyśleć :)
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kalafior »

A w który epizod obecnie grasz?
Drugi. Sorka, że tak późno odpowiedziałem. No dobra, dodam coś jeszcze:

Plusy:
-gra ma własny klimat (przynajmniej według mnie)
-grafiki nie kojarzą mi się z innymi grami

Minusy:
-wszystko się dzieje za szybko
-muzyka
-megaman =]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Mam pytanie kurde: Qumai czy Qmai w końcu nyo?

I żeby nie było kretyńsko - jakieś postępy w części trzeciej, którymi można by się pochwalić?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Obie wersje nazewnictwa są poprawne i używane zamiennie :)
Co do trzeciej części... Nic nie mówię, ROBIĘ :) Będzie git :)
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Postanowiłem sobie, że do końca projektu nie będę udzielał żadnych informacji na temat trzeciego Qmaia. Ale tak mnie dziś ciśnie, że nie mogę :P

Dwa screeny.

Kwintesencja epizodu w dwóch słowach

Hey ho :P

I wszycho... Jak narazie :)
ODPOWIEDZ