Mała uwaga odnośnie recenzji

Wszystkie sprawy związane z Twierdzą RPG Makera.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Mała uwaga odnośnie recenzji

Post autor: Ekhart »

Dzisiaj podrzucili mi recenzję mojej gry na twierdzy. Recenzja jak recenzja, krytykę przyjmuję bez problemu, ale jeśli jest rzeczywiście uzasadniona.


Link do recenzji:
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=pragnieniekrwii

moje uwagi:

przede wszystkim ten okropny ort przy tytule. "Krwi" pisze się z jednym "i", damn it. Ale przechodząc do samej recenzji:
Większość użytkowników na forum, wypowiedziała się na jej temat, że jest "taka se", a ja podzielam ich zdanie, gdyż mogło być bardziej ciekawie.
W całym temacie tylko Rave napisał o "taka se", a konkretnie to:
Jeśli chodzi o fabułę to wydaje się być "taka se", ale więcej będzie można raczej napisać o niej po pograniu w grę trochę dłużej.
Więc najprawdopodobniej recenzent przeczytał początek pierwszej odpowiedzi, i uznał za głos większości. Szczególnie, że większość dobrze oceniła projekt, szczególnie za fabułę.

Secundo:
Jeżeli chodzi o samo wykonanie projektu, to jest rewelacja.
Kilka świetnych skyptów, jak chociażby walka (SSVBS, DC), poprawione okna rozmowy, lepsze efekty pogodowe, a ponadto sam napisał kilka skryptów, takich jak chociażby dziennki zadań, który nie do końca moim zdaniem wyszedł dobrze. Jest masa skryptów ruby, co mi się osobiście podoba.
Grafika jest bardzo ładna, kolorowa, czytelna i szczegółowa. Muzyczki jak to muzyczki, są miłe dla ucha i odpowiednie do sytuacji.
Moim zdaniem gra się do końca nie udała.
ocena: 3/10
Taka mała sprzeczność. Wg. recenzenta projekt wykonany rewelacyjnie, dobre skrypty, grafika i muzyka, ale gra nie udana i ocena 3/10. Wiadomo, że nie da się wszystkim trafić w gusta, ale sam recenzent powiedział, że jest dobrze, ale gra się nie udała i ocena 3/10. Wg. ogólnie przyjętej skali ocen, 3 jest gdy projekt/gra jest dobra, ale są błędy utrudniające rozgrywkę - na takie coś nikt nie narzekał. Opinie w tematach o grze (na wszystkich forach) ogólnie dobre są, z małymi uwagami. IMO ta recenzja nie jest napisana najlepiej, nie dlatego, że krytyczna wobec projektu (bo przyjmę nawet 1/10, jeśli poparte porządnymi argumentami). Po prostu ma w sobie sprzeczności, i wg. mnie powinna być napisana ponownie, może przez innego recenzenta?

I jeszcze drobna uwaga, jako, że projekt robię ze współpracą z zamthir.net, także jeśli ma być o nim wzmianka (nie z mojej strony) na innym portalu, to wypadałoby dać chociaż drobną informację autorowi, co nie?;)


Z góry przepraszam, jeśli napisałem ten temat w złym dziale, ale ten wydał się najodpowiedniejszy.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Amadik

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 3)
Posty: 185
Rejestracja: 05 wrz 2007, 23:21
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Re: Mała uwaga odnośnie recenzji

Post autor: Amadik »

Napisałeś chyba więcej niż autor recenzji od siebie.
Recenzja jest kiepska, wygląda raczej na "rzut okiem" z Tsukuru. Recenzjami napisanymi na kolanie nie ma sensu się przejmować. Wątpię, czy ktoś, po przeczytaniu tekstu potraktuje go na poważnie i oprze na nim swoje zdanie dotyczące gry.

No daj spokój.
Awatar użytkownika
Sozan
Posty: 57
Rejestracja: 10 gru 2008, 23:08

Re: Mała uwaga odnośnie recenzji

Post autor: Sozan »

Temat byłby dobry, ale to powinieneś wysłać raczej do autora recenzji (czyli Mrozika), bo nikt oprócz niego nie może Ci na tą uwagę odpowiedzieć (e-mail masz w samej recenzji).
przede wszystkim ten okropny ort przy tytule. "Krwi" pisze się z jednym "i", damn it.
Poprawiłem w liście gier i w tytule recenzji.
Wg. ogólnie przyjętej skali ocen, 3 jest gdy projekt/gra jest dobra, ale są błędy utrudniające rozgrywkę
Na Twierdzy nie ma ogólnie przyjętej skali ocen, każdy ocenia tak jak uważa (chociaż zwykle oceniamy gry na mniej więcej podobnym poziomie). Nie wiem jakby było w tym przypadku, ponieważ w grę nie grałem (chociaż mam wrażenie że grałem w coś o podobnym tytule...).

Na resztę pytań i sugestii nie mogę udzielić odpowiedzi (może tylko Mrozik), tak więc ponownie proponuję wysłanie mu maila, a temat zamykam.
Frytki!
Zablokowany