Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Głosowania zakończone. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Postautor: Jazzwhisky » 10 lis 2010, 04:07

Stan aktualny - organizatorzy
Gospoda RM Archive
Twierdza RPG Makera
Tsukuru Archive
Rmxp.pl
Goniec RM

Czas startu
Część główna - 26 grudnia 2010.
Preeliminacje w części RMXP - 18 grudnia 2010.
Otwarcie zgłoszeń do kategorii Zapowiedzi - 1 grudnia 2010! Zapisy otwarte, szczegóły niżej!!!

Formuła konkursu
Tak jak w poprzednich latach, każda z kategorii konkursowych (RM2000/2003, RMXP, RMVX) zostanie podzielona na trzy części: Pełne Wersje, Dema oraz Zapowiedzi. Zgłoszenia w działach Pełnych Wersji i Dem będą zbierane po części automatycznie, tzn. w konkursie wezmą udział premiery z roku 2010 - tegoroczne uploady do bazy gier Twierdzy, wszystkie produkcje opisywane w tym roku w newsach na TA oraz wszystkie opatrzone downloadem, tytuły recenzowane w Gońcu RM..

Zasady uczestnictwa są twarde, ale nie ma przy tym powodu do najmniejszej paniki - do rozpoczęcia konkursu pozostał ponad miesiąc, jest czas aby wszystkie tytuły, które uznacie za warte zainteresowania spełniły wymogi. Więcej informacji jak pomóc w skompletowaniu bazy konkursowej - poniżej, wcześniej jednak...

WSTĘPNA BAZA ZAKWALIFIKOWANYCH GIER
(aktualizowana na bieżąco)

RM2000/2003

Pełne Wersje
Gakkou (Ska'ciu)
Kościak and Friends! (Preki)
Opowieść Miko (Ska'ciu)
Brak Weny - Ska'ciu's Adventure (Ska'ciu)
Necare (Foxer)
Perfect World (Amadik)
Najsilniejszy (AI-RPG)

Dema
Saint Seiya Den (michalw)
Niezwykła przygoda (Rave)
Inny (Hero15)
Sztuka Bycia Potworem (Michu)
Pokemon Marcos (Marcos)
First Fantasy (Motoki)
RMXP

Pełne Wersje
Wzór (Colombos)
Shtamp (Noruj)
Little Red-Bleeding Hood (GameBoy)
Czerwony Kapturek (Sabikku)
Pickup (Colombos)
Pola Grunwaldu (Colombos)
System RPG: Pustkowia Chaosu (TagTeam)
Dragon Adventure (Sabikku)
Eragon Journey (Mort00s)
Fatum (Vitas)
Przygody Podróżnika Edwarda: Epizod 1 czyli Wyspa Pełna Strachu (Damian Kluska)
Maskow's Fantasy (Maskow)
Łowca Wampirów (Bolek)
Labirynty (MStudio)
Wrota Arkany 2 (ravenone)
Ancient Riddle (Thieffer)
Miasteczko Nowoczesne 3: Wolność dla Feliny (Mateusz SSJ8)
Pokemon Elements (Shadower2)
Septerra Core: Dream About The Past (Neko)
The Siege (arev)
Devil with the Blue Eyes (SzalonyIvan)
Przygody Podróżnika Edwarda: Epizod 2 czyli trzy żywioły i las (Damian Kluska)
Friday The 13th RPG (Kuba pajączek)
Zgubiona Samehada (Yoroiookami/Aeris)
Pakit Racing 1 (PaKiTos)
Pakit Racing 2 (PaKiTos)
The Bright Side of Life (Noruj)
Question (tracersgta)
Sewer Panic (Kamikadze)
Jaworlandia (Kuba pajączek)
Jaworlandia 2: Kryzys Gospodarczy (Kuba pajączek)
Amen (Tyrael)
Świątynia Światła (Nightcrawler)

Dema
Pragnienie Krwi (Ekhart)
Star Wars: Way of the Jedi (Noruj)
RMVX

Pełne Wersje
Czerwony Kapturek (Azsak Von Tiger)
Thief Story (ThiefStory)
Kable (Yoroiookami)
Zemsta (radek02)
Quis: Nowy Początek (FilipsO)
Czerwony Kapturek (Jajco2)

Dema
Rycerz, który pozostał sam (Sebastian Minkowski)
Mura no Nazo (Fifix)
Magiczna Wieża (RATI/Rahael)

Szarym kolorem tytuły wycofane z głosowania przez autorów.

Najnowsze info: Start zapisów do kategorii Zapowiedzi!
ZAPOWIEDZI (RM2000/2003, RMXP, RMVX)
Kompletowane są na podstawie własnoręcznych zgłoszeń! Ich zasady, podobnie jak w latach ubiegłych, są niezwykle proste. Tematy z prezentacjami gier zakładacie na GRMA lu Rmxp.pl, w dziale poświęconym Golden Forkom. Forma prezentacji jest DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.). Przypominam, że przynajmniej w teorii, oceniane będą nie prezentowane gry, a same zapowiedzi. Co nie zmienia faktu - prace zostaną poddane pod publiczne głosowanie, wszystko więc zależeć będzie od gustów naszych forumowiczów. Pamiętajcie o tym! =)

Klarując jeszcze wątpliwości - jeśli tytuł bierze udział w tegorocznej kategorii Dema - może brać udział także w kategorii Zapowiedzi. Jesli tytuł brał udział w konkursie w latach poprzednich (jako demo, zapowiedź) - także może wziąć udział w tej kategorii, ale pod warunkiem, że zapowiedź prezentować będzie w całości inną treść niż to, co zaprezentowano w GF poprzednio.

Zgłoszenia Zapowiedzi przyjmowane będą do dnia 26.12.2010 włącznie. Dnia następnego, 27.12.2010 rozpocznie się trwające do 31.12.2010 (włącznie) głosowanie.

Teraz - najważniejsze w tej fazie przygotowań:

Jak możecie pomóc?
1) Zgłaszając wydane w tym roku własne Pełne Wersje i Dema: pod warunkiem zgłoszenia gry do downloadu Twierdzy i/lub zgłoszenia gry na GRMA lub Rmxp.pl.

2) Zgłaszając wydane w tym roku Pełne Wersje lub Dema innych osób: pod warunkiem, że zdobędziecie zgodę na umieszczenie gry w downloadzie Twierdzy oraz napiszecie jej krótką recenzję i/lub napiszecie pełnego newsa informacyjnego (screeny!) na temat gry na TA.

3) Pisząc recenzję do gry zgłoszonej już przez autora do downloadu Twierdzy i/lub pisząc pełnego newsa informacyjnego na temat gry (zgłoszonej wczesniej przez autora) na TA.

4) Informując o tegorocznych premierach gier innych osób, którymi jeszcze nikt sie nie zajął - z informacją o autorze i odpowiednim linkiem - w tym temacie lub na Rmxp.pl (ale uwaga: nie jest to wystarczające, by gra wzięła udział w konkursie!!!).

5) Zgłaszając się do współorganizacji imprezy w każdy inny sposób, od informacji i reklamy, przez wszelki sponsoring (pozdrowienia dla Kalashnikova), aż po zwariowane pomysły waszego autorstwa. Gdyby ktoś chciał skontaktować się ze mną w tej sprawie bezpośrednio - pomijając PM na forum - proszę o wiadomości na jazzwhisky@gmail.com, także za pośrednictwem Google Talka. W sprawach związanych z RMXP w szczególności proszę o kontakt z Nightcrawlerem -> memberlist.php?mode=viewprofile&u=796.

UWAGA! Zgłaszając gry weźcie pod uwagę także normalne (obowiązujące niezależnie od konkursu) zasady umieszczania tytułów na wybranych stronach. W razie wątpliwości kontaktujcie się z redakcjami, najważniejszym kryterium będzie bez wątpienia jakość zgłaszanych gier/materiałów.

aktualizacja pokonkursowa:
Robocze zestawienie szczegółów głosowań w plikach .xls -> http://www.box.net/shared/dmaaibdgor
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
radek02

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Postautor: radek02 » 10 lis 2010, 06:55

Nom nom ^^ . Zobaczymy, kto wygra ;-). A ja tam reptila ruszę, żeby zaraz coś napisał ;)
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:

Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 lis 2010, 07:01

Od czego zależy czy dana gra się zakwalifikowała?
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 10 lis 2010, 09:57

Właśnie. Jak np. chciałbym poprawić demo NP, aby mogło wziąć udział (z pełną wersją się do końca roku nie wyrobię z powodu braku czasu i problemów z winem)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 10 lis 2010, 10:19

w konkursie wezmą udział premiery z roku 2010 - tegoroczne uploady do bazy gier Twierdzy oraz wszystkie produkcje opisywane w tym roku w newsach na TA.

Pokrótce - w zasadzie jest to jedyne kryterium, wasza tylko w tym głowa, by gra (wasza, cudza) je wypełniła. Jest jednak pewien haczyk, raz - rzućcie okiem na część Jak możecie pomóc?, dwa - wiem, że w przypadku RM2000/2003 sporo tytułów zostało pominiętych (jak co roku zresztą), ale dopiero w ostatnich dniach wyszły zmiany związane z współorganizacją konkursu przez Twierdzę, w związku z tym jest trochę bałaganu (i rodzi się wahanie - dopisać te teoretycznie słabsze tytuły spod RM2k3, które nie przeszły sita TA, czy zrobić preeliminacje i odrzucić część najsłabszych gier z listy RMXP/RMVX?).

Tak czy inaczej, Rave - rzuć poprawioną wersją dema, zostanie dodana do poczekalni, jak wyklaruje nam się metoda oficjalnego zatwierdzenia listy gier wszystko będzie już jasne.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 10 lis 2010, 12:13

Witam. Nie chcę żeby Najsilniejszy brało udział w GF bo to nie jest nawet pełna wersja gry, ba ja bym tego grą nie nazwał, ale wymuszeniem walk na paru bossach w związku z fascynacją grami nes i SS, a reszta to chaos. Po za tym to jest nie skończone i nie spójne. Rzecz jaką jest SS powstawała na kolanku z przerwami i dla mnie i tylko dla mnie. Od 8bita (2008) nie zrobiłem żadnej gry, a więc w całym swoim dorobku mam na koncie zrobioną tylko jedną grę (8bit było moją pierwszą pełnoprawną grą)

Dzieliłem się tym co robiłem lata temu dla siebie w ramach zabicia nudy. Najsilniejszy to było około 2006 tworzone, ale że nie dla publiki tylko dla mnie to ja wykluczam ten tytuł z Gfów.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 lis 2010, 13:56

W takim razie zgłaszam własną grę(demo): Star Wars: Way of the Jedi.
RPG MAKER XP.
Jest na TA.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 10 lis 2010, 14:05

Noruj pisze:Jest na TA.

Ah, no tak - jej brak na liście to po prostu mój błąd (zapomniałem, bo to chyba jedyny tytuł dodany na sajt bez screenów w newsie), dopisane. =)
Awatar użytkownika
Noruj

Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 lis 2010, 14:17

Mam jeszcze takie pytanie.
Mam dwie recenzji gier podanych w weryfikacji. Mam je przesłać na TA jako materiał?

(Star Wars to demo...Co robi w pełniakach?)
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 10 lis 2010, 14:33

Tzn. jeśli masz gotowe recki - proponuję zdobyć pozwolenie od autora gry (ew. poczekać na jego samodzielne zgłoszenie) i razem z recenzją wysłać to na Twierdzę (Reptile powinien być na bieżąco z postępami przygotowań do konkursu, zwróć uwagę na tamtejszy system oceniania recenzowanych gier).
W przypadku TA wystarczyłby sam tekst - ale raczej w formie krótkiego newsa informacyjnego popartego screenami (opis zamiast recenzji), w tym układzie byłaby to robota niemal od zera, bez sensu.

A Star Wars już przeniosło się do dem. ;)

Btw, mógłbys napisać o które gry chodzi, zarezerwować na wszelki wypadek zanim np. ja zacznę pisać coś na ich temat. :P
Awatar użytkownika
Rave

Postautor: Rave » 10 lis 2010, 15:07

Dobra, to czekam na to którą pozycję zajmie moja gra. Pewnie jak zwykle ostatnią, no ale ja tak mam we wszystkich konkursach, więc jestem przyzwyczajony.

//edit: Co sądzicie o tym? Dodam, że tło mogę zmienić.
Awatar użytkownika
Fehu

Postautor: Fehu » 10 lis 2010, 15:46

Jak dla mnie za szeroka podstawa, za krótki widelec ;']
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Rave

Postautor: Rave » 10 lis 2010, 15:57

Podstawę można zmniejszyć, a za szeroka to ona nie może być, bo to prostopadłościan o podstawie z kwadratu. Ale można zmniejszyć. Po zakończeniu mogę przygotować "dla lansu" statuetki dla zwycięzkich projektów z imieniem/nickiem i nazwą gry/dema/zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Fehu

Postautor: Fehu » 10 lis 2010, 18:01

Źle się wyraziłem. Podstawa za szeroka i za długa.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: ŻbiXs » 10 lis 2010, 20:06

Podstawa jest dobra patrząc pod kątem wielkości i ew. ciężkości ( :lol: ) widelca, jednak sam widelec przydałoby się bardziej wyśrodkować. No i podstawa mogła by być wyższa (a wówczas rzeczywiście mogłaby być węższa i krótsza...) :-)

A tak poza tym: z OW oczywiście nie wyrobię na GF (bądź już nie wyrobiłem, heh), zapowiedzi też w sumie nie planuję, gdyż rozmijałoby się to z moją pewną banalną "ideą" :twisted:, tak więc życzę powodzenia wszystkim którzy wezmą udział. :wink: To nie życzenie "dzień przed urodzinami", więc pecha nie powinno nikomu przynieść. x]

Wróć do „GF 2010”