[RMXP] Friday The 13th The Game

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

[RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

FRIDAY THE 13TH The Game
Link: http://www.speedyshare.com/files/251583 ... e_game.exe
Gatunek gry: Horror
Opis: Gra, w którą najlepiej pograć późnym wieczorem/nocą gdy nikogo nie ma w domu, wtedy naprawdę można się przy niej przestraszyć (beta tester się nieźle przy tym wydygał). Bazowana na serii filmów i grze na NES pod tym samym tytułem. Opowiada o seryjnym mordercy atakującym obóz letni nad jeziorem. To mniej więcej tyle fabuły, gra to latanie od domu do domu i szukanie broni przy okazji (która jest tak nawiasem całkiem dobrze poukrywana). Enjoy!
Screeny: http://img585.imageshack.us/i/screen1g.png/
http://img293.imageshack.us/i/screen2q.png/
http://img338.imageshack.us/f/kopiascreen2.png/
Ostatnio zmieniony 12 lis 2010, 22:42 przez Kuba pajączek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Powczan »

Dwa razy ubił mnie ten frajer w domku. Teraz mu ucieknę !

Jak dla mnie standardowe grafiki w klimatach fantasy nie pasują do tego typu horroru. Nie wiem czy to już miało być strasznie kiedy ten koleś zaczął mnie gonić ale jakoś w portki nie srałem.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

Cóż, zrobię za jakiś czas część 2, w której będą nowe grafiki, ale tu nie ma, bo do tej pory nie znałem generatora w titku ;)
EDIT: A jeśli masz z nim problem, na stole w 1 domku leżą napoje, tyle podpowiem ;)
EDIT 2: I ważny punkt: Pamiętaj aby ubrać nóż, bo postać nie ma go automatycznie na sobie.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Powczan »

Hmmm.. biegam z domku do domku i walczę ciągle z tym samym przeciwnikiem. Umiejętność leczenia śmierci nie działa, a kiedy mam iść do lasu, nie wiem w jaki sposób, gdyż nie ma teleportu. I że tak powiem... nie było ani trochę strasznie.

@dół

Wiesz, wpadłem na to, tyle e nawet jak wciskam klawisz akcji to nic się nie dzieje....
Ostatnio zmieniony 12 lis 2010, 22:38 przez Powczan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

Teleport jest, tylko ma opcję "naciśnij przycisk" tak jak przy drzwiach, taki mini bug.
BTW: To jest w zasadzie moja pierwsza gra, więc mogą się zdarzyć drobne bugi, ale poza wskrzeszeniem to chyba jest ok(a zamiast wskrzeszenia przez skill pierwsza pomoc można spróbować użyć opatrunku albo apteczki za 10 i 15$ w automacie z grafiką stojącego pudła)
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Fear »

Nie można łączyć RTP z XP do grafik robionych w paintcie, przecież to aż woła o pomstę do nieba.
Ogólnie mieszanie RTP z horrorem jest dla mnie... horrorem :P.

Musisz się zdecydować w którą konwencję wchodzisz RTP, czy tamtych grafik, ale po żadnym pozorem nie możesz ich mieszać, bo to wygląda jak wygłodniały Afrykańczyk w drogim Mercedesie.
;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

Ok :wink: . Będę pamiętał, żeby RTP nie mieszać z paintem i nie używać raczej do horrorów. W następnej części grafiki będę robił oddzielnie :wink: .
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Noruj »

Ja może zadam zasadnicze pytanie: Chciałeś, żeby gra była straszna?
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: X-Tech »

Za to, że na rtp + 1 do straszenia.
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

W zasadzie to miała być bardziej action horror/rpg, a nie czysty horror, ale jakoś bardziej mi to na horror wyglądało. Może nie za bardzo straszny, ale jak ktoś ma słabe nerwy, to może się tu i tam przestraszyć. A ten teleport do lasu, to jest w jednym z domków. Bo chyba trochę był za trudny do znalezienia. Ogólnie to grę robiłem dla fanów filmu.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Klonoa »

Dla fanów której części filmu? Bo z tego co wiem były dwie lub pare odsłon w tym ja jestem fanem tej, w której Jason dobrał się do swojej maski.

Gra jakoś... nie przypadała mi do gustu
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

Ogólnie dla fanów serii :wink:
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Noruj »

Klonoa pisze:Dla fanów której części filmu? Bo z tego co wiem były dwie lub pare odsłon w tym ja jestem fanem tej, w której Jason dobrał się do swojej maski.

Gra jakoś... nie przypadała mi do gustu

'' * Piątek, trzynastego (1980)
* Piątek, trzynastego II (1981)
* Piątek, trzynastego III (1982)
* Piątek, trzynastego IV: Ostatni rozdział (1984)
* Piątek, trzynastego V: Nowy początek (1985)
* Piątek, trzynastego VI: Jason żyje (1986)
* Piątek, trzynastego VII: Nowa krew (1988)
* Piątek, trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan (1989)
* Piątek, trzynastego IX: Jason idzie do piekła (1993)
* Jason X (2001)
* Freddy kontra Jason (2003)
* Piątek, trzynastego (2009, remake)
''


Taak: )


Gra nie straszy i nie mów, że kogoś tam wystraszy, bo sama tematyka " Piątek trzynastego " - nie zrobi z gry straszaka. Poprzednicy dobrze ci radzili mówiąc o odrzuceniu RTP, ale ja bym poszedł dalej - czemu nikt nie powiedział o tym, że emotikonki w grze(które występują) to także nieciekawy pomysł. Dźwięki rtp też muszą odpaść, szczególnie ten po wygranej bitwie... Nie wiem, który moment gry uważałeś za straszny, ale Jason popierdzielający po pokoju jakby dostał drgawek to zły pomysł.
Co do rad- zastosuj Change Screen Color tone i przyciemnij mocno grę, dodaj foga(mgłę) i pracuj nad wiarygodnością.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Friday The 13th The Game

Post autor: Kuba pajączek »

Noruj pisze:

Gra nie straszy i nie mów, że kogoś tam wystraszy, bo sama tematyka " Piątek trzynastego " - nie zrobi z gry straszaka. Poprzednicy dobrze ci radzili mówiąc o odrzuceniu RTP, ale ja bym poszedł dalej - czemu nikt nie powiedział o tym, że emotikonki w grze(które występują) to także nieciekawy pomysł. Dźwięki rtp też muszą odpaść, szczególnie ten po wygranej bitwie... Nie wiem, który moment gry uważałeś za straszny, ale Jason popierdzielający po pokoju jakby dostał drgawek to zły pomysł.
Co do rad- zastosuj Change Screen Color tone i przyciemnij mocno grę, dodaj foga(mgłę) i pracuj nad wiarygodnością.
OK, dzięki wszystkim za konstruktywną krytykę i porady, postaram się aby part II był naprawdę dobrą grą. Ostatnio przygotowane mam kilka wersji beta innych gier, które są szczerze lepsze od mojego pierwszego Friday The 13Th. Ogólnie co do samej serii filmów i gry na NES, to oglądałem oryginalną część I, Freddy vs Jason i grałem w rzeczoną pegasusową grę(z której też zripowałem grafikę Jasona). Już zdecydowałem, że RTP odpada, oprócz ewentualnie niezbędnych do map obozu Forest/Woods i miasta w lesie, które jakoś się przydać mogą i pasują na obóz Crystal Lake(Drewniane domki, las, wiadomo :wink: ) w części II będę czerpał więcej inspiracji z filmu niż z gry na NES(Tutaj było trochę bardziej z gry na NES co łatwo zauważyć po głównym elemencie rozgrywki - ganianie po obozie i ratowanie kolegów), a grafikę Jasona postaram się poprawić. Mogę tylko obiecać, że kolejne części będą lepsze.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ