Sztuka Bycia Potworem

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Mikisi »

Nareszcie~! Pobieram, jak zagram to coś dopiszę. Już nie mogę się doczekać! :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Powczan »

Kurcze, jaka milusia gierka =]

Wybrałem Ziemka, gra się dosyć przyjemnie. Fabuła jak przystało na grę o stworkach, ładne mapki, dobrze dobrana muzyka i grafiki.

Genialna mini gierka, 5 gości to było za dużo jak na mnie ( i moją klawiaturę ), te pijaki piją po 10 kufli na minute. Szkoda że demko takie krótkie. No i szkoda, że nie planujesz robienia pełniaka :(

EDIT

Natknąłem się na buga. Przeszedłem dwa scenariusze jako ognik, zdobyłem trzeci poziom i ewoluwałem ( nie napisze w kogo, bo to może być sekret ) w tego po prawej, wchodzę w klaser a am odblokowała mi się też jedna z ewoucji wodnika. Następnie zacząłem scenariusz od nowa jako Ziemek, przegrałem pierwszą walkę i od razu wyskoczył game over.

EDIT2

SPrawdziłem dlaczego tak jest. Moje hp wynosi wtedy 1/1
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Michu »

Hm, dziwne. Jutro sie tym zajme.

EDIT:

Twoje HP wynosi 1/1, czy np. 1/60?
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Powczan »

1/1

Tak jest też z innymi stworami odkąd wybrałem tą ewolucję =/
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Mikisi »

Ja też, od czasu ewolucji wszyscy mają 1/1. Jak na moje, można byłoby dodać SBP do TA. A ja nadal wierzę, że kieeedyś ukończysz SBP. :P
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Noruj »

Pograłem trochę i to jest naprawdę świetny pomysł, być może te 20 tur to trochę za dużo, bo gra się robi nieco monotonna, ale żartobliwe wydarzenia i nawiązania do sceny wynagradzają to :D. Pograłem w pijanego walczyka. Nie udało mi się odnaleźć spalonego dysku, no i właśnie męczę 2 zadanie(są tylko dwa? ; / )
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Michu »

OK, chyba wiem w czym problem =D Do jutra postaram sie zrobic.
Obrazek
Konradix
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2010, 00:39

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Konradix »

Heh, ja zagrałem jako ognik i ewoluowałem, ale zamiast ewolucji ognika wyskoczyły mi ewolucję WODNIKA :shock: . Zaraz potem spojrzałem w klaser. Wyskoczyły mi obie ewolucje wodnika oraz jedna ewolucja wyglądająca na ziemka. Wygrałem misję 2 jeszcze raz i wyskoczyły mi ewolucję, tym razem, ognika.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: X-Tech »

Kurcze. Mimo, że nie gram ostatnimi latami w karcianki i w takie planszówki i inne żetonówki na komputerze szczególnie to pobiorę i pogram za moment, bo się z planszówką jeszcze na komputer nie spotkałem 100% ową. Jedynie mi się kojarzy bonusowa gra z gunstar heroes na segę z komputerowych tam się rzucało kośćmi i wybierało bonusy i kary na polach planszy. (Walki z bossami i inne) Chyba jeszcze w mario party coś takiego było. O ile pamiętam miały tutaj być liczne minigierki XD Nieważne co jest to biorę z ciekawości. Jak nie ma za dużo uczenia się zasad tym bardziej się zainteresuję.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: Rave »

Co do elektronicznych planszówek, to pamiętam że chyba na nesa albo snesa (ale pewien nie jestem - mogło chodzić o konsolę innej firmy) był Monopol. A co do gry to szkoda, że projekt zarzucony. Można by było zrobić dział Projekty porzucone gdzie by się przenosiło wieczne dema, których autor nie chce robić i o ile by istniała odkodowana wersja "produkcja" byłaby kontynuowana przez kogoś innego (ktoś może nie mieć pomysłu na całą grę, ale wiedzieć jak rozwinąć takie "wieczne demo").
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: X-Tech »

Odpaliłem ale tylko na chwilkę.

Grafika jest dobra, ale wręcz przekolorowana. Muzyka jedynie do przełknięcia. Muza jest po prostu spokojna myślałem, że tu będą jrpgowe kawałki.

Od razu odpaliłem na wstępie minigry i zobaczylem motyw z wstukiwaniem kombosów celem nalewania piwa. Zrobiłem z 6 kufli i stwierdziłem, że 2,5 minuty tego samego to trochę długo. Zauważyłem, że da się zanosić kufle temu ziomkowi grubemu przy stoliku to mu ze dwa zaniosłem, ALE gra wydała mi się bez ekscytacji, bo zrozumiałem, że będę musiał robić przez 2,5 minuty to samo. Liczyłem na masę minigier zobaczyłem tylko jedną.

Odpaliłem tryb historii wybrałem potworka i zrobiłem parę rzutów kostkami mogąc po tych rzutach ruszać się określoną ilość pól po planszy na różnych polach czytałem co się dzieje zwykle jakiś tekst i zmiana albo kasy albo hp. (Przydały by się Jingle czyli krótkie muzyczki skojarzone z sytuacją pozytywnie, albo negatywnie) Jedyny wpływ jaki miałem na rozgrywkę to wybór zakrętu w który chcę skręcić. Za mało możliwości dla mnie ! Wydawało mi się, że gra będzie inaczej wyglądać, że będziemy po prostu na różnych polach wbijać w różne minigry mając gigantyczny wpływ na rozgrywkę, a tutaj po prostu czytamy co się stało na danym polu i zmienia się nasz status. No dla mnie to za mało, żebym dał się nabrać na grę !

Tego typu planszowa rozgrywka mnie nie przekonała uważam, że grę porzuciłeś za wczas nim rozwinąłeś ją, aby była dość grywalna. Prezentuje się to wg. mnie jak zupełnie nieskończony projekt ! Grę moim zdaniem trzeba wręcz przerobić z góry w dół minigrami wtedy na pewno będzie bardziej ekscytującą/grywalną rozgrywką...Nie przekonałem się do tego tytułu w ogóle ! nUDNO I PUSTAWO.
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Sztuka Bycia Potworem

Post autor: LasTTurN »

Fajna, lekka, przyjemna gierka z zabawnymi tekstami. CHoć nie mam wielu wolnych chwil poświęciłem jej kilka i bawiłem się bardzo fajnie. :)
ODPOWIEDZ