Galeria Map (Uwaga na zasady!)

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: MapThread

Post autor: Dragon Kamillo »

To mapa miasteczka (wsi nazywajcie se jak chcecie) w górach. Eventy (słabo widoczne) to drzewa drzwi i inne elementy mapy. Do góry przy ścieżce, po prawej i po lewej są teleporty na inne mapy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: MapThread

Post autor: Sabikku »

@skaciu: Powiem szczerze, że nie lubię od strony grywalności tego typu map - na prostej drodze równiutko porozstawiane są różne domki; każdy zakręt wygląda tak samo. Jak chce się gdzieś dotrzeć, trzeba się nauczyć odróżniać wielkość domków, niefajnie. Poza tym fajnie.

@klonoa: Poza tą siatką pól na dole - wydaje się nieco za duże, wiesz, 5-minutowa podróż z jednego domku w mieście do drugiego nie należy do przyjemnych aspektów gry :).

@amadik: Boskie, uwielbiam takie mapy w twojej grze. Nie ma za dużo chodzenia, każde miejsce jest w jakiś sposób ciekawe, różniąc się od innych.

@kamillo: Mappingowo wygląda świetnie, tylko dwa domki na dole wydają się zbędne - bo przecież nie można do nich wchodzić.

Zaprezentowałbym coś, ale właściwie nie mapuję powyżej 30x30, żeby uniknąć lagów.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: MapThread

Post autor: Dragon Kamillo »

Można.
Daje tą mapę jeszcze raz. Tym razem z zaznaczonymi i objaśnionymi elementami których nie widać bo są na zdarzeniach.
czarny - teleporty na inną mapę i do domów (patrz można wejść do tych domów).
czerwony - miejsca w których znajdują się drzewa (na dole od czerwonej linii do samego dołu mapy)
różowy - miejsce gdzie są cienie na zdarzeniach
niebieski - dopełnienie do wody i wodospad
pomarańczowy - miejsce zakryte przez jakiś wielki obiekt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: MapThread

Post autor: kvachu »

Ja wciąż nie mam pojęcia o co tu chodzi, ale daję mapy z których jestem najbardziej dumny. Wszystkie 1/2.

http://img716.imageshack.us/img716/1087/asg2.png
http://img69.imageshack.us/img69/3801/asg1.png
http://img197.imageshack.us/img197/8634/asg3.png
http://img197.imageshack.us/img197/9746/asg4.png
http://img163.imageshack.us/img163/6715/asg5.png

Oczywiście wszystko z mojej niedoszłej gry.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: MapThread

Post autor: Powczan »

Ło kurka, ile zdarzeń X_X
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: MapThread

Post autor: Fehu »

Mapa numer trzy wygląda bardzo zacnie, kvachu :']
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: MapThread

Post autor: Klonoa »

O kur... za przeproszeniem XD

Mega zawijas z eventami. Ciekaw jak wygląda po odpaleniu :P
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: MapThread

Post autor: kvachu »

http://oi51.tinypic.com/1qgzro.jpg

Więcej mi się nie chce robić.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: MapThread

Post autor: Mikisi »

*_*

Wyrąbistta mapa. :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Galeria Map

Post autor: Jazzwhisky »

Kvachu zmasakrowałby nas dawno temu, gdyby tylko obniżył standardy swojej pracy albo miał więcej samozaparcia. =V

Btw - mógłbyś przy okazji podbić temat Asgarotha i wrzucić ponownie ten projekt z mapami, stary link dawno wygasł, byle podziemia czy trailer to już była niezła zabawa.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Galeria Map

Post autor: Inq »

Ta mapa z tilesetów Suikodena byłaby chyba najlepszą mapą jaką kiedykolwiek widziałem, gdyby moje złośliwe oczy nie dopatrzyły się dziwne zrobionej wody i cieni.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Galeria Map

Post autor: kvachu »

Inq pisze:Ta mapa z tilesetów Suikodena byłaby chyba najlepszą mapą jaką kiedykolwiek widziałem, gdyby moje złośliwe oczy nie dopatrzyły się dziwne zrobionej wody i cieni.
Jak dla mnie mapa Dragon Kamilo jest wręcz beznadziejna. Niedość, że często tilesy są niechlujnie sklejane, to jeszcze przestrzeń na chama zapychana byle czym. A poniższy obrazek pokazuje to co mnie najbardziej dobiło:
Obrazek
Chyba najbardziej hardkorowe dojście do drzwi jakie widziałem w mapach rm. Jeszcze dwa inne małe domki stoją zaraz przy skraju gdzie można się rychło skąpać.
Czego nie lubię w mapingu RM, to właśnie taka nie logika.
Ja i tak byłem najlepszym maperem świata! Kto się nie zgadza ten burak!
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Galeria Map

Post autor: Dragon Kamillo »

Trochę poprawiłem tą mapę
Inq w ktorym miejscu są te cienie i woda dziwnie zrobiona to też postaram się poprawić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Galeria Map

Post autor: X-Tech »

Na szybko zbudowałem kawałek dzielnicy. Tu jeszcze będzie działane z eventami. Na szopę nie zwracajcie uwagi i na pranie też. Jak skończę to wrzucę być może poprawione.
Obrazek
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Galeria Map

Post autor: kvachu »

Słabo. Trochę niedoskonałości. Używaj shifta i tego narzędzia do wycinania i wklejania tilesów (chodzi mi głównie o trawę gdzie w kilku miejscach powinna być raczej przyklejona do ścian). Budynki wydają się być jakieś kolosalne i nie proporcjonalne i do tego wszystkie w przeróżnych kształtach. Nie podoba mi się twój styl mapingu =].
Zablokowany