Wszystko o GBA

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Wszystko o GBA

Post autor: X-Tech »

Mam tę konsolkę w wersji SP, ale nie wiem jakie gry są naprawdę dobre.

Jakie polecacie ?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Powczan »

Ofc Pokemony, Beyblade g-revolution, dragon ball legacy of goku i buu's fury ( no i może taiketsu ), Golden sun obie części, Breath of Fire, Shining soul, Sword of Mana też ciekawe, Fire Embelm, Baldurs Gate dark alliance, Eragon, Tekken(!), The Incredibles xd, Lufia the ruins of lore, Lego Star Wars obie części no i Mario w tym Superstar saga i Summon Night ( też obie części ). Wymieniałem głównie erpegowe gierki, bo głównie takie gram xd
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: ŻbiXs »

Hmmm, z kolekcji, którą gromadzę od niedługiego czasu mogę polecić:
- Medaboty: Metabee/Rokusho version (Podsumowując: Front Mission spotyka Pokemony i dodatkowo mutuje. Z początku dość trudne, ale z czasem robi się grywalniej. No i pokonanie ostatniego normalnego bossa [bo później są jeszcze extra] daje bardzo dużą satysfakcję.)
-oczywiście Advance Wars 1 & Advance Wars 2: Black Hole Rising (komentarz raczej niepotrzebny...)
- Metal Slug Advance (trzyma poziom części z automatów + masa modyfikujących rozgrywkę zbierałek do znalezienia!)
- Lords of the Rings: The Return of the King (dobrze wykonany Hack'n'Slash)

No i poza grami na Advance'a (bo reszta okazała się dość przeciętna), z Colora i zwykłego polecam:
- Dragon Quest Monsters (dobra alternatywa dla pokemonów)
- Metroid II (bardzo klimatyczny [wbrew temu jakim wrażeniem emanuje cała seria] platformer jakich na GB mało; z początku dość trudny, ale szybki do opanowania]
- Harry Potter & Sorcerer/Philosopher's Stone (bardzo grywalny RPG)
- Warlocked (RTS! Na GB! W dodatku zacnie wykonany)

A ze wszystkich (posiadanych) gier, sprzecznie z tytułem wątku, zdecydowanie odradzam ci:
- Eye of the Beholder (trzyma poziom oryginału, lekko go poprawia, ale po 40 min obustronnych MISS i unieruchamiania przy walce z pająkami [poważnie!] może naprawdę się przejeść)
- Fantastic 4 ( idziesz, klepiesz wroga, cutscenka, idziesz, klepiesz wroga, cutscenka, klepiesz bossa x 5-6)
- Medal of Honor: Infiltrator (niech nie zwiedzie ładna grafa, poziom trudności w późniejszych poziomach to jakiś żart...)
- Roswell Conspiracies: Aliens, Myths & Legends (łazisz demaskując potwory w ludzkich przebraniach, zabijasz odpowiednią ilość, by wrócić do bazy walczyć z gigantycznym odpowiednikiem x kilka, bo odechciało mi się grać w połowie 4 bądź 5 "misji")
- Star Trek Generations: Beyond the Nexus (Warioware w wersji dla masochistów)

:-)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Jazzwhisky »

Raczej pewniaki, biorąc pod uwagę twoje zainteresowania: wszystkie Castlevanie, Dragon Ball: Advanced Adventure (nie zrażaj się tematyką, powinieneś się zakochać), Final Fight One, może Gunstar Super Heroes albo seria Mega Manów... Sprecyzuj czy szukasz czegoś konkretniejszego. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Noruj »

Nikt nie wspomniał o serii Golden Sun : )
Jej bohater jej w logo na tsukuru : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Fear »

Całą Tetralogię MegaMan Zero (Platformówka miodna, osobiście ulubiony MegaMan w ogóle)
Riviera- Promised Land (RPG, ale inne niż wszystkie :) )
Fire Emblem VI, VII, VIII (Wiadomo, taktyk)
Kingdom Hearts: Chain of Memories ( <3 i tyle... )
Jazzwhisky pisze:Dragon Ball: Advanced Adventure (nie zrażaj się tematyką, powinieneś się zakochać)
Zgadzam się! Mimo iż to Dragon Ball którego możesz nie lubić, to gra jest miodna :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Powczan »

Nikt nie wspomniał o serii Golden Sun : )
(...)dragon ball legacy of goku i buu's fury ( no i może taiketsu ), Golden sun obie części, Breath of Fire, Shining soul(...)
No i
- Lords of the Rings: The Return of the King (dobrze wykonany Hack'n'Slash)
Kurcze, jak ja mogłem zapomnieć o tej grze? : d
Two Towers też jest niezłe, obie trzymają poziom ^^
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: X-Tech »

Niezła ilość propozycji. Dużo rpgów i platformerów strzelanych i jakieś mordobicia !
Szczerze najbardziej mnie tu zachęciły megamany zero, gunstar heroes i castelvania (lepsze i dynamiczniejsze niż na snesa) Metal Slug, Metroidy - uff niesamowite gry !


Mam teraz dylemat, bo kupiłem sobie EZ FLASHA 4 to taki dysk przenosny do GBA i GBSP w formie kardridża, który pozwala przechowywać dziesiątki gier na jednym kardridżu - za 80zł. EZ FLASHA jeszcze nie otrzymałem. Dostane gratis Pokemon Emerald i grę ZELDA Four Swords, oraz kartę sd 512mb do przechowywania gier. Teraz mam dylemat czy warto to zostawić czy lepiej zrezygnować z tego. Czy w dobie dzisiejszych konsol za tę sumę, albo trochę większą kupi się jakąś lepszą konsolę, która będzie również emulować GBA, GBC, GB ?
Czy może jednak opłaca się kupić taki FLASH card do GBA/GBSP i lepiej go zostawić ? Nie wiem co zrobić mam czas do jutra na zastanowienie. Do jutra muszę podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Noruj »

albo trochę większą kupi się jakąś lepszą konsolę, która będzie również emulować GBA, GBC, GB ?
Albo i nawet PSX. Myślę, że fakt. Lepiej wydać więcej, pograj w więcej gier, poza tym - takie nowsze konsolki mają też nowe bajeraśne funkcje : ) Możesz posłuchać muzyki, wejść na gg, neta, czy skype albo nawet youtube : P
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Powczan »

Noruj mówi tu chyba głównie o PSP - gry, internet, skype, gg, filmy, zdjęcia i muzyka ( możliwość robienia zdjęć i możliwe, że nagrywania filmów po zakupie kamerki ), a do tego emulator GBA i SNESa :)
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: X-Tech »

Na PSP chodzą super gry z snesa, gba, segi, mame ?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Powczan »

Może nie wszystkie, bo są gry, które się lekko przycinają na emulatorach albo nie chcą się uruchomić, ale zdecydowana większość chodzi płynnie ( jeśli się przycina to się zwiększa ciut frameskipa i chodzi dobrze, a jeśli gra nie chodzi to można spróbować na innym emulatorze).

EDIT

Tu jest kilka emulatorów, a oprócz tego oprogramowanie, gry i inne rzeczy do konsoli http://pspdownload.pl/emulatory-emulato ... 1f00155eab naprawdę polecam psp ( chociaż są gry na gba, które są o niebo lepsze od tych na psp d; )
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Jazzwhisky »

Gedharm pisze:Noruj mówi tu chyba głównie o PSP - gry, internet, skype, gg, filmy, zdjęcia i muzyka ( możliwość robienia zdjęć i możliwe, że nagrywania filmów po zakupie kamerki ), a do tego emulator GBA i SNESa :)
Noruj mówi o właściwie dowolnym z handheldów znajdujących się aktualnie w produkcji, X - tak, do emulacji z przenośnych urządzeń najlepiej nadaje się PSP (ew. GP2X), no ale nie porównujmy jego ceny z GBA, to jednak spora różnica w kosztach.
W każdym razie jeśli masz możliwości - pakuj się raczej już w coś nowszego, od siebie ofkoz polecam DSa, jest tam na tyle fajnych gier, że emulacja wyleciała mi z głowy bardzo szybko. =)

edit-dół
Nie wiem na czym śmiga Noruj, ale wiem, że opisane funkcje ma właściwie każdy współczesny handheld, tylko tyle.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: Powczan »

Jazzwhisky pisze:
Gedharm pisze:Noruj mówi tu chyba głównie o PSP - gry, internet, skype, gg, filmy, zdjęcia i muzyka ( możliwość robienia zdjęć i możliwe, że nagrywania filmów po zakupie kamerki ), a do tego emulator GBA i SNESa :)
Noruj mówi o właściwie dowolnym z handheldów znajdujących się aktualnie w produkcji, X - tak, do emulacji z przenośnych urządzeń najlepiej nadaje się PSP (ew. GP2X), no ale nie porównujmy jego ceny z GBA, to jednak spora różnica w kosztach.
W każdym razie jeśli masz możliwości - pakuj się raczej już w coś nowszego. =)
Noruj śmiga na psp z tego co mi wiadomo d;
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Jakie gry na GBA polecacie ?

Post autor: X-Tech »

Jak banknoty mi zaczną lecieć z nieba to będzie masa konsol xd

Proponujecie PSP, ale ja słyszałem niedawno o konsoli DINGOO
http://allegro.pl/dingoo-a-320-4gb-emul ... 10761.html

To maszyna, która potrafi emulować wszystko do PSXA włącznie, a cena nówki niższa niż nowego PSP, bo to 300zł. Ta konsola ma wbudowane emulatory pozwalające odpalać nawet NEO GEO i CPS-1, CPS-2. Następna rzecz do tego można wgrać system operacyjny, a niektórzy wariaci bawią się w podkręcanie tej maszyny. Wydaje mi się, że maszyna jest dość mocna jak na ręczną konsolkę. Nie wiem jak to z wnętrzem PSP.

Następna rzecz. EZ FLASH 4 nówka kosztuje 120zł, a ja mam okazję zgarnąć za 80zł EZ FLASH 4 z pamięcią 512mb gratis z grą ZELDA FOUR SWORDS (Są dwie gry w jednej druga to ta ZELDA z snes), oraz grę POKEMON EMERALD. GBA to podobno gigantyczna baza genialnych gier i samo GBA daje zapewne więcej zabawy niż snes i nes razem łącznie.

80zł a 300-500zł to jakaś 5 krotna różnica nie wspominając, że jakbym miał kupować rzeczy z tego zestawu osobno, który moge mieć za 80zł to by mnie to wyniosło blisko z 150-200zł.

No właśnie jest jeszcze NDS a co jest na NDS jak to chodzi to dla mnie jeden wielki znak zapytania. Nie mam za bardzo pojęcia po za CONTRĄ (3) EXTRA gierką czy tak naprawdę był bym z tego zadowolony, bo wiadomo dla mnie shmupy latane i platformery strzelane to podstawa.

Czas leci zostały 24 godziny XD
ODPOWIEDZ