Goniec RM - nr 11

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: Goniec RM - nr 11

Postautor: X-Tech » 10 lip 2010, 16:29

master miller pisze:Noruj X-Tech ma TROCHĘ racji. (Trochę X-iu, trochę).

Wasz... "zin" jest po prostu śmieszny, i nie chce mi się argumentować dlaczego. Poczytaj kilka pism, np. z tematyki okołogrowej: PSX eXtreme, CD-Action. Lub np. Nowa Fantastyka (czasami fajne opowiadania). Polecam też zwykłe książki, ale głównie czytaj jakieś dobre recenzje. Bo te wasze to wołają o pomstę do nieba.

Pismo mi leży, ale błędy rzeczowe to fakt przesada. Czytając kilka recek faktycznie odczuwa się rutyne, bo recki powinny służyć graczowi jako informacja innego gracza wychodząca z jego przeżyć z każdą kolejną chwilą gry aż do samego końca, a pisane w taki sposób no niewiele ich dają tych informacji o wrażeniach z gry to tylko bełkot szczerze powiedziawszy. Ja bym tu bardziej widział opisywać po kolei wyróżniające się elementy na jakie natrafia się w trakcie gry (fabularne, humorystyczne, grywalnościowe i tak do końca) a nie rozdzielać na takie kawałki bełkotu nieistotnego dla graczy. Dzięki temu wiadomo czy grając w tą grę z każdą kolejną minutą gra adrenalina trzyma się na odpowiednio wysokim poziomie czy to tylko nudny zlepek map i bełkot z wysoką oceną tak jak to nie raz ma tu miejsce. Masz taką różnicę, że w cdaction redaktor tak zarabia i utrzymuje rodzinę, a tu masz ludzi, którzy piszą za darmo dla zabawy. Kolejna różnica w CD Action opisują tak te gry jak je przeżywają, a większości gier opisywanych w gońcu nie da się za bardzo przeżywać jakby ktoś z cdaction się wziął za ich opisywanie to oceny były by w większości co najmniej o 3 oczka niższe...a w niektórych wypadkach podwyższone (bo tu się gównie ocenia przez pryzmat oprawy w cd action przez rajcowność z gry - czyli tam są gracze dla graczy tutaj niedowartościowani twórcy dla niedoawartociowanych twórców, sry, ale gry to towar). Dla mnie przegięciem jedynym to te robienie wywiadów samych ze sobą w ogóle jakbyście robili gwiazdy z userów to jakiś lol dla mnie. Jedyna wg. mnie dobra dla was opcja to robić wywiady z osobami, które zrobiły coś naprawdę porządnego (porządnego nie znaczy wysoko ocenionego tutaj) następna sprawa zapomnieć o sposobie w jaki pisaliście tu recenzje, bo dla graczy to jest bezsensowny. Czytacie sobie nawzajem to po kolegach, ale po za wami kogo to obchodzi. Z takiego kłamania jakie tworzy oceny kolejnych gier w rpgmaker powstają kłótnie, bo wy tu nie oceniacie niektórych gier po ich przejściu, ale po odpaleniu na chwilę np: miasteczko nowoczesne 1,2,3 (autor nie grał nawet w drugą część jedną odpalił na 3 minuty ocenił jakieś pierdoły i dał ocenę co to w ogóle miało być ? Takich wypadków jest więcej)
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Postautor: Mateusz SSJ8 » 09 sty 2011, 09:30

Nie dbam, czy temat już zamknięty, ale mam małą Erratę odnośnie recenzji gier z serii "Miasteczko Nowoczesne". Noruj, który napisał recenzję, odwołał się do standardowego nazewnictwa, w wyniku czego niektórzy z grających nie mogli znaleźć tego, o czym wspomniał. Błąd, który popełnił, polegał na nazwaniu ataków umiejętnościami. Standardowo w RPG Makerze XP PL techniki i czary nazywane są czarami. Ja jednak pilnuję logiki, toteż zamiast standardowego "Atakuj" dałem "Atak bronią" w pierwszej części i "Broń" w drugiej i trzeciej. W czwartej za "Atakuj" będzie "Szarża" po polsku, "Weapon" po angielsku i "Waffe" po niemiecku, a za dotychczasowe "Atak" to będzie "Atak" polsku, "Skill" po angielsku i "Attacke" po niemiecku, co powinno zapobiec zmianom komend w przyszłości. Tak, czy inaczej, to, na co krótkowzroczny Noruj powiedział "umiejętności", znajdziecie pod poleceniem "Atak" (ikona oznaczająca komendę w trzeciej części jest w załączniku)

Wróć do „Goniec RM”