Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Kalashnikov »

Czy ja czytam to, co właśnie czytam?
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Sabikku »

Myślę, że warto odświeżyć temat, żeby przypomnieć o jednej ważnej rzeczy :).
Ghost Trick. Gra twórców serii Ace Attorney, niedawno wydana po angielsku, bodaj niedługo także w europie.
To gra z najciekawiej poprowadzoną fabułą ze wszystkich, w jakie grałem na DSie - jestem na ostatnim rozdziale i w pełni polecam! Długa, piękna audio-wizualnie, z naprawdę ciekawymi postaciami i właśnie świetnym plotem.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: X-Tech »

Wszyscy zachwalają ndsa. Ja popatrzyłem na gry na game spocie wg. top wg. gatunków i się okazało, że za wiele ciekawego bym nie znalazł (TO ZA lekko powiedziane)...Wg. mnie GBA ma ciekawszą bazę gier, o wiele CIEKAWSZĄ. Na GBa - Rozbudowanych platformerów w stylu metroida jest wiele. Sporo shmupów (!) Bardzo dużo przygodówek i rpgów. 3/4 gier ma prawie najwyższe możliwe noty. FPSów jest sporo. Bijatyk również cała masa, wiele strategii, różnych platformerów strzelanych itd.

Na nds nie dość, że jest tylko po kilka gier z każdego rodzaju (jeśli już w jakimś są gry) to w wielu podgatunkach w jakich GBa ma dużo tytułów (wymienione wyżej gatunki) w NDS w ogóle jest pusto i liczba gier w nich ogranicza się do 0. W rpgach ? Rpgi Golden sun i Dragon Quest potem już przepaść z 8/9 cała reszta idzie w dół od siódemki ostro jeśli chodzi o oceny. Na gba ? Samych rpgów z niemal maks oceną jest aż za dużo...

Wg. mnie to o czymś świadczy - o tym, że NDS jest totalnie przereklamowany. Jedynie jeśli chodzi o NDS żałuję Contry 4, oraz jednego shmupa, a tak po za tym to widzę w większości gry dla dzieci na podstawie kreskówek disneya i inne kolorowe dziecinne wynalazki, a reszta sprawdzonych gatunków, albo ma zero gier, albo ledwo po parę tytułów reprezentantów i w dodatku nie za dobrze ocenianych max ocenki zwykle około 7, a sporo gier to 6/10. Np: w wyścigach: Crazy Frog racing ? WTF !!! Uważam, że nie warto wydawać kasy na ogromną bazę gier dla dzieci na podstawie disneya lepiej wybrać sprawdzony sprzęt z dziesiątkami wypasionych gier w niemal wszelakich możliwyh gatunkach za grosze jakim jest GBA. Myślę, że gdybym miał więcej kasy kupił bym psp, bo jeśli chodzi o 2-d to na gba jest raczej wszystko co by mnie mogło zainteresować.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Tylko sprostuję, bo po prostu w wielu miejscach się mylisz.

1) Na DS jest już prawie dwa razy więcej gier niż na GBA.
2) Na DS jest więcej przygodówek (jakieś 3 razy) i RPGów (prawie 2 razy) niż na GBA, w pozostałych gatunkach - skurczyła się chyba tylko ilość platformerów.
3) Na DS są kontynuacje niemal wszystkich większych hitów z GBA, do tego sporo rimejków bomb np. z PC czy SNESa, jeśli krytykujesz bazę gier DS, krytykujesz też bazę gier z Game Boya.
4) Szybkie porównanie z GameSpotu, gry z oceną powyżej 8.5 -> GBA - 47 tytułów, DS - 45 gry, to nie jest przepaść, zwłaszcza, że takie porównanie jest niezwykle umowne, GameSpot pomija sporo tytułów, a jest to tylko jedno źródło. Na GameRankings na podstawie średnich ocen z setek serwisów i gazet wygrywa już zdecydowanie DS.
5) Może nie wiedziałeś, ale na DS/DS Lite odpalisz gry z GBA.

To tak formalnie, sumując i dodając kilka słów poza tym - X, najpierw pobaw się na DSie, poznaj tę bazę gier, której kompletnie nie znasz, dopiero potem bierz się za oceny. Oczywiście obie konsole mają też spore bazy kompletnie beznadziejnych gier, ale wynika to wprost z ich popularności, wymagający gracz po prostu je pomija. Mam ogrom sympatii do GBA, ale to porównanie na podstawie ocen nie ma sensu, wymogi i standardy są inne, czasy się zmieniły, konsole nigdy nie rywalizowały ze sobą na rynku.
Spędziłem setki (a pewnie i tysiące) godzin przy grach z obu konsol i nie rozumiem jak można starać się udowadniać wyższość jednego systemu nad drugim. Moim zdaniem bije z Ciebie typowe polskie fanbojostwo ;), stałeś się właścicielem GBA, z DSem pewnie nie miałeś styczności w ogóle i od razu niepotrzebnie jątrzysz w temacie. =}
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: X-Tech »

Lubię GBA. Faktycznie na game spocie tych gier niewiele. Jeszcze się dobiorę do skóry dsowi.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: kvachu »

Orientuje się ktoś czy jest na DSa gra w stylu Nintendogz, ale z symulacją... kaczek? =DD
Nie pytajcie o nic, ale jak znacie coś to dajcie znać =P. Ma być kaczka i tyle.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Rave »

Skoro temat brzmi (...) emulacja (...), to powiecie czy są jakieś emulatory NDS, a jeśli tak to jakie?
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Kalashnikov »

Rave pisze:Skoro temat brzmi (...) emulacja (...), to powiecie czy są jakieś emulatory NDS, a jeśli tak to jakie?
Zapraszam do zapoznania się z pierwszymi stronami tematu.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: kvachu »

Najlepsze to IDEAS i NO$GBA(no cash gba). Nie wiem czy są wersje linuxowe.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Rave »

Z tego co zauważyłem No$GBA całkiem fajnie działa na Wine. Dzięki, kvachu.
Awatar użytkownika
Hunds
Posty: 23
Rejestracja: 12 lut 2011, 09:35

Co wybrać NdS,NdSi,czy Ndsi Lite

Post autor: Hunds »

Tak jak w temacie co wybrac nds czy ndsi lub ndsi lite chodzi mi o jakość grania i wifi piszcie wady oraz zalety
Obrazek Rejstrowac sie!!! Zalatwie kazdemu dobry klub !!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Hunds, temat już był poruszany w tym wątku, przejrzyj go, rzuć sobie też okiem na to zestawienie - http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_D ... ications_2 =)

Z mojej strony - DSi ma masę dodatkowych dupereli i co najważniejsze dla wi-fi: obsługę WPA. DS Lite - długą żywotność baterii, niższą cenę i na dobrą sprawę - wszystko czego potrzebuje gracz. Na chwilę obecną zastanawiałbym się też nad 3DS (nowoczesny sprzęt i gadżety, baza gier z obu konsol + dramatycznie niska żywotność akumulatora), ale to zupełnie inny przedział cenowy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Fear »

Jazzwhisky pisze:DS Lite - długą żywotność baterii, niższą cenę i na dobrą sprawę - wszystko czego potrzebuje gracz.
Można również dodać, że na DSi nie pograsz w gry z GBA, co też jest dość istotne. Ja osobiście wybrałbym DS Lite, właśnie ze względu na kompatybilność, znaczącą różnicę ceny i dłuższe życie baterii :)

Tak poza tym, moglibyście napisać, jaka jest według was, najlepsza (najpewniejsza) nagrywarka do DS? Tu znalazłem, ponoć dobrą R4, koszt z przesyłką niecałe 30zł, jakoś podejrzanie tanio :P
http://allegro.pl/nagrywarka-r4-nintend ... 71142.html
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Fear pisze:Tak poza tym, moglibyście napisać, jaka jest według was, najlepsza (najpewniejsza) nagrywarka do DS? Tu znalazłem, ponoć dobrą R4, koszt z przesyłką niecałe 30zł, jakoś podejrzanie tanio :P
http://allegro.pl/nagrywarka-r4-nintend ... 71142.html
Może być R4, co do ceny - rzeczywiście masakra, ale zwróć uwagę na zapis "*Wersja bulk bez blistra", poza tym teraz sprzęt tego typu jest już tani jak barszcz. Btw, pamiętaj, że też nie odpalisz z tego gierc z GBA (no chyba, że pojawił się jakiś emu), potrzebowałbyś do tego karty do drugiego slotu.
Przeciętna gra zajmuje 32 MB, daje nam to możliwość upakowania około 60 gier w jednym miejscu!
A tu ktoś już popuścił wodze fantazji. ;D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: GameBoy »

Odświeżam. Jako, że DSy są teraz tańsze od barszczu, a ja mam trochę wolnej gotówki to postanowiłem sobie sprawić jednego.

Który model opłaca się najbardziej? Czytałem, że DSi ma lepsze parametry, ale czy wyszły na niego jakieś ciekawe gry, które nie ruszą na poprzednich wersjach?
Jeśli nie to najlepszym wyborem będzie zapewne DS Lite?

Jeszcze bym prosił o wymienienie kilku dobrych gier, które nie są kolejną iteracją Mario, Pokemonów, Laytona, Wrighta etc. =)

Aha, byłbym zapomniał - 3DS mnie zupełnie nie interesuje, raz, że za drogi, dwa, jedyna gra, dla której opłacałoby mi się kupno tej konsoli (Resident Evil: Revelations) wychodzi niedługo na PC, trzy, czuję, że DS zapewni mi tytułów na kilka lat grania. :)
ODPOWIEDZ