[RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Mam robić pełniaka?

Tak
5
28%
Nie
1
6%
Popraw błędy i do dzieła!
10
56%
Nie ma sensu ciągnąć tego syfu
2
11%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

[RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

Bardzo kręcił mnie GL IV-II, więc postanowiłem stworzyć grę o Twierdzy... ze mną w roli głównej oczywiście, ale pozostała redakcja też będzie

Fabuła:
Dimitri - człowiek, który dokonał rzeczy niemożliwej, czyli zebrał armie orków i ustawił je po swojej stronie, teraz mści się za to, że Twierdza zniszczyła jego ojca. Wiem... Trudno uwierzyć, że Hacker Ivan miał syna... Dimitri nie tylko chce się zemścić za ojca, ale i także go wskrzesić. Oboje mają zniszczyć Twierdze. Czy im się to uda? Oby nie... jestem na Twierdzy za krótko, żeby jakiś przypał ją zniszczył...

Grafika, muzyka dźwięki:
0% RTP, Char sety Twierdzy, a poza tym postaram się aby było trochę moich editów RTP... Muzyczka - postaram się, aby pasowała do sytuacji i żeby za bardzo nie była jęcząca i nieprzyjemna.

Skrypty na zdarzeniach:
-alchemia (by Szezjo)<tylko w pełniaku>
-dziennik misji(by Mrozik)
-przeglądarka map(by Mrozik)<tylko w pełniaku>
-wybór własnej gildii(by Mrozik)<tylko w pełniaku>
-pora dnia i czas(by Rubin)

Misje też będą... Postaram się zastosować skrypt "bohater niezależny", czyli dana postać daje nam questa i teraz zależy czy bohater się zgodzi czy nie... Jeżeli bohater się zgodzi mamy zapisaną nową misje w dzienniku... jeżeli nie to nara - nie chce mi się z tobą gadać...

System walki jest standardowy, menu... no cóż, jak będę chciał zrobić CMS to zrobię będzie CMS, jak nie zrobię to będzie standardowy.

Inne screeny:
http://imageshack.us/g/87/beztytuuoup.png/
http://imageshack.us/content_round.php? ... ad&newlp=1
>>>>DAWNLOAD<<<<
http://www.mediafire.com/?b4r3gmcmp3c8ms7

>>>>Dawnload ver. 1.1<<<<
Poprawiony problem z kowalem w pierwszym mieście i poprawiłem także to, że bohater nie jest Spidermanem :lol:
http://www.mediafire.com/?cv8dycdysdx0nm1#1
>>>>Dawnload ver. 1.2<<<<
Poprawione kilka błędów z blokowaniem i problem z teleportami w Twierdzy. Za zwrócenie uwagi dziękuję...
http://www.mediafire.com/?5hd4ogdge68lwda

P.S. Ludzie zacznijcie komentować, bo nie wiem czy gra się wam podoba czy nie... bo jeżeli nie podoba się nikomu, to nie ma sensu wydawać pełniaka...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, 19:16 przez MarekMróz1997, łącznie zmieniany 21 razy.
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: Rave »

Fajnie, dawno nie było kolejnego GL-a.

P.S. Jak zrobiłeś półprzezroczystego windowskina? Też bym chciał takowy w NP.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: Preki »

O, miło że ktoś robi oprócz mnie grę scenową :wink: . Z chęcią zagrałbym w coś luźnego o Twierdzy lub jakiejkolwiek innej stronie. Choć muszę przyznać, że moja gra pod względem fabuły to będzie moc, siła i raket fjułel :-P
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

@Rave
Tajemnica zawodowa...
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: Fear »

Przeglądarka map? Rozwiń tę myśl :)
Dimitri? Jeśli chciałeś uzyskać tutaj rosyjskie imię, to brzmi ono Dmitri.
Mrozik pisze:P.S. Mam słabego neta, który wyprowadza mnie z równowagi... dlatego tylko są 2 screeny (v_v) . Więc jak ktoś prosi o jakieś inne Screeny to postaram się podesłać...
Wyłapałem ciekawe zdanie :P Troszkę mało logiki :]
Dodaj więcej screenów, bo trudno tutaj cokolwiek oceniać (jeśli chodzi o stronę graficzną) :P

Co do windowskina, to trzeba go po prostu dobrze importować :P
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: Secretman »

Dwa screeny, w tym jeden z ekranem tytułowym. Mało. Dobrze chociaż, że ten z gry nie przedstawia jakiejś mozaiki itp.
Mrozik pisze:Bardzo kręcił mnie GL IV-II, więc postanowiłem stworzyć grę o Twierdzy... ze mną w roli głównej oczywiście, ale pozostała redakcja też będzie.
To w końcu jesteś głównym bohaterem(jak to brzmi) czy wspomniany Dimitri?
Mrozik pisze:Czas zakończenia:
Trudno określić... Demo powinno wyleźć na wakacje - bardzo trudno mi to ocenić...
Jak to pisze X - najlepsze gry powstają w kilka dni/tygodni. Czemu masz wydawać demo? Rób od razu pełniaka. Na naszej scenie wydanie dema = koniec tworzenia gry.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: X-Tech »

GL to śmieszna seria gierek oderwanych od jakiegokolwiek stylu gier i nie znajdziesz takich po za rpgmakerem. Zaletą jest jednak to, że te gry są zrobione totalnie spontanicznie i każda część to kwestia kilku dni tworzenia, a sama gra to max 20 minut grania i to było super w GL, że to proste krótkie "gry" z pomysłem. Zaznaczam "gry", bo każda część to po prostu seria krótkich żartów w formie krótkich opowiadań o kolegach w między czasie odrobina grania i to było to.
Mrozik pisze:Trudno określić... Demo powinno wyleźć na wakacje - bardzo trudno mi to ocenić...
Nie wiesz na czym stoisz i już teraz wiem, że to nie będzie luźna gierka. Próbujesz się do tego przykładać/do skryptów podstawowych/opcji. Nikt się nie silił nad tym robiąc GL nie o to tutaj chodziło ! Powinieneś zmienić swoje podejście i tak jak REP wymyślić kilka żartów sytuacji i na tym zbudować grę i wydać w ciągu paru dni jedną krótką część, a następne wydawać w kolejnych odstępach czasu kolejne (znów wstęp, zwrot akcji, zakończenie) na max 15-20 minut grania każda część, wtedy na pewno ktoś w to chętnie pogra...(dla humoru, dialogów, "zagadek", walk, minigierek, fabuły...) Nie rób jednej długiej gry - takich gier mało kto odpala - zwykle szybko nudzą i zostają skasowane z dysku. Lepiej zrób wiele krótkich części i każdą na luzie totalnym efekt będzie o wiele ciekawszy. Zapamiętaj, że GL to bardziej krótkie, żarty w formie opowiadanek pokazywanych dialogami z małą ilością grania - tego więc się trzymaj - postaw na luźne rozmowy I PAMIĘTAJ jedna część max 15-20 minut grania nie więcej (!)
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

Ym... dobra - tak dla jasności - TO NIE JEST GL! to Dimitri... Można to uznać za kontynuacje GL'a.

Tak dla jasności - zmieniam ten stary schemat - wirusy. To zmieniam na orki i truposze... Tak jak wspomniałem Dimitri dowodzi tylko orkami i walczy z nieumarłymi. Dopiero po wskrzeszeniu Ivana nieumarli mają swojego władce i truposze przestali walczyć z orkami, czyli Ivan dowodzi trupami.

Dołączę kilka wątków pobocznych np. Bunt w Yavandiril, tajemnica Szezjo, spór pomiędzy elfami a krasnoludami itd.

Postaram się nie usuwać humoru tylko go ograniczę.

Co do przeglądarki map - to działa na zasadzie dziennika misji... wybieramy mapkę i sobie oglądamy...
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: X-Tech »

Moje "oczarowanie" opadło po twoim poście. Z takim podejściem to się robi długie nudne papki.
Co do GLA tylko REP wie co będzie dalej w GL...Przecież to jego seria. Ogólnie to - twoje klocki. Tyle mogę powiedzieć. Ty rządzisz...
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

Nudne? WTF? Ciągle misje, ciągle coś i ty to nazywasz nudne?
Po 1) nie oceniaj gry dopiero po zapowiedzi... Jeszcze nie wyszła a ty komentujesz. negatywnie.

Co do tego co jest dalej w GL... mam pozwolenie od Reptile na stworzenie kontynuacji.
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: Mikisi »

Mrozik pisze: Jeszcze nie wyszła a ty komentujesz. negatywnie.
To po jaką cholerę dajesz zapowiedź, jak nei chcesz żeby komentowali?
Mrozik pisze:@Rave
Tajemnica zawodowa...
Chcesz pomocy innych, a jak ktoś prosi Ciebie to zachowujesz się jak samolubny cham. To jest negatywne.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: X-Tech »

Mikisi pisze:
Mrozik pisze: Jeszcze nie wyszła a ty komentujesz. negatywnie.
To po jaką cholerę dajesz zapowiedź, jak nei chcesz żeby komentowali?
Mrozik pisze:@Rave
Tajemnica zawodowa...
Chcesz pomocy innych, a jak ktoś prosi Ciebie to zachowujesz się jak samolubny cham. To jest negatywne.
Jeśli ktoś nie piotrafi być sympatyczny trudno mu będzie stworzyć pozytywny humor i klimat w grze =)
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

@Mikisi
Właśnie chce aby komentowali, ale nie w ten sposób co AI-RPG, bo on po prostu powiedział jak mam ją zrobić... a gdy napisałem, co nieco... on po prostu pojechał po bandzie.

Ym...co do humorystyki...
Nie napisałem, że to będzie gra z której można "boki zrywać"... ale czasem może wyjść coś śmiesznego.

@AI-RPG
Hm...Co do tych nudnych papek - sądzisz, że gry typu Gothic czy Diablo są nudne?
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: X-Tech »

GL to nie gra typu diablo, gothic...WTF (!@?)... To gra typu humor sytuacyjny w jak największych ilościach. To gra w bardzo amatorskim żartobliwym tonie i mało w tym gry więcej humorystycznych sytuacji jakie mogły by się zdarzyć w rzeczywistości gdyby dane osoby się spotkały..stąd tam jest klimat. Pod tym względem "przygoda bartasa" wymiata.
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: [RM2k3] Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana

Post autor: MarekMróz1997 »

GL to nie gra typu diablo, gothic...
Wiem, wiem :lol: (nieporozumienie?)
Nie rób jednej długiej gry - takich gier mało kto odpala - zwykle szybko nudzą
...Gothic, Diablo, Divine Divinity są przykładami obalenia tej teorii...

I jeszcze jedno...
Można to uznać za kontynuacje GL'a.
Dla jasności - można to tak nazwać... ale to jest tak naprawdę fanowska część gry... NIE GL! I nie jego kontynuacja...
Co do GLA tylko REP wie co będzie dalej w GL...
I wszystko zostało powiedziane...
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
ODPOWIEDZ