Opowieści z Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Powczan »

Taaa, nawet wiem o jakiego jrpg chodzi xD

Streszczaj się z Asgunem, bo nie mam co robić ( też taka ciekawostka )
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: kvachu »

Fear pisze:Co do motywacji, to dobrze, że kolejny projekt póki co nie upadł, ale co do screena,
imo stanowczo za ciemno i za bardzo symetrycznie, chociaż również dość klimatycznie ^^
Symetryczna lokacja nie jest zła, o ile fajnie wykonana.
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: puniek »

Osobiście nie wyobrażam sobie tego typu lokacji w innej postaci — nie, bez tego nie byłoby to samo! Co najwyżej mogłabym nieco inaczej potraktować dywan (nie wiem czemu, zgrzyta mi nieco ten dół) — ale bez symetryczności? Nie, nie. Mnie wydaje się ona jak najbardziej na miejscu — podkreśla klimat, ot.
Na widok takich lokacji, ludzie z syndromem a'la Kid the Death się cieszą. Nie zabierajcie im radości!
Nie rozumiesz? Spoko, to tylko apel typowo mangowy — jeśli nie znasz „Soul Eater”, nie zrozumiesz żartu. oεo

W skrócie — jest klimatycznie i uroczo, mrau. Lokacja idealna do jRPG — jednak co się dziwić po zapoznaniu z ciekawostką~ ˆˆ
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Ukończyłem grę.
Czas na etap beta-testów, a następnie gra pojawi się na forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Mikisi »

Fajowo, to my czekamy. :D:DD:d;d:D;dD::D:dD:D:D: To chyba jedyna gra na VXa, która będzie fajna. ;P (tzn. były jeszcze jakieś 2-3, ale nie ważne. :D)
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: puniek »

...aż się uśmiechnęłam szeroko. Co tu dużo mówić — nic, tylko czekać na pomyślne zakończenie beta-testów. Zapowiada się dobra rozrywka na wieczory. : D
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Powczan »

Jeden dzień spóźnienia, kara musi być =]
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

OPOWIEŚCI Z ASGUN
Gatunek: JRPG
Czas przejścia: Do 5h

Fabuła:
Aston dawno stracił już nadzieję na to, że jeszcze chociaż raz spotka matkę. Gdy był małym chłopcem, ta wysłała go do jego dziadka zamieszkującego odległy tereny Asgun. W jego pamięci to wspomnienie wbiło się najmocniej. Moment, kiedy się z nim żegnała, a on wraz z wynajętym Poszukiwaczem ruszył w długą podroż. Aston nie znał powodu tej decyzji, więc tym bardziej czuł się zagubiony. Zdziwił się, kiedy jego matka kilkanaście lat później wysyła do niego list z prośbą o spotkanie w pobliskim mieście Senos. Bohater natychmiast rusza w podróż z wielką nadzieją na odzyskanie weny pisarskiej i spotkania matki. Przez chwilę towarzyszy mu Slater, tajemniczy podróżnik i doręczyciel listu. Jaki związek mają z tym tajemnicze zakony Estasa i Burguna. Co kryje tak naprawdę świat Asgun?

Ogólnie o grze
Grę starałem się zrobić na klasycznego jrpga z nieco świeższym podejściem. Wyszło mi krócej niż zamierzałem, ale uznałem, że wolę wydać grę w takiej formie niż ją sztucznie przedłużać.
W grze jest nieco inny system zdolności - za walkę z potworami ładuje się nam specjalny pasek. Gdy dojdzie on do końca drużynie zostanie dodana jakaś ilość many, którą mogą wykorzystać na specjalne zdolności.
Gra była beta-testowana 2 razy, ale być może są jakieś błędy. Proszę mnie o nich powiadomić.
DOWNLOAD:
Jako, że jeden z graczy znalazł poważniejszy błąd wysyłam wersję 1.1
Przepraszam i miłego grania.

Wersja działająca dla osób bez makera
http://www.speedyshare.com/files/289276 ... makera.exe

Wersja działająca dla osób posiadających makera
http://www.speedyshare.com/files/289276 ... makera.exe

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 10:01 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Asuda »

A pobiorę, i za 5 godzin napisze co i jak ;D
Ładnie żeś ją zoptymalizował ,że tak mało waży ;p
____________________
Spoiler:
Spoiler:
____________________
Spoiler:
Spoiler:
Zagram jak poprawisz tak banalne błędy, ale przyjemnie się gra nie powiem tylko to dopracuj ;p
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Fear »

Napiszę dość chaotycznie, co mi się rzuciło w oczy. Tak w ogóle, to pełniak, czy demo? Chyba pełniak, zważywszy na czas gry.

- Ludek jest straszliwie wolny, jak dla mnie :P, gdyby była chociaż opcja "bieg". Straszliwie to nuży po jakimś czasie.
- Na początku w tej scenie wspomnień z matką, można do woli, chodzić niewidzialnym bohaterem i przewijać mapkę.
- Walki po kilku stają się monotonne, może to dlatego, że obecnie mam niski lvl i żadnych specjalnych umiejętności.
- Taki układ miast mi kompletnie nie podchodzi, ale oczywiście to Twoja konwencja, mi nic do tego.
- Przynajmniej na początku wszystko dzieje się może, aż za szybko.
- Całkiem fajne dialogi, może można wytknąć infantylność, ale niektóre teksty są dość fajne.


Ogółem jest całkiem nieźle :), na razie zagrane 30 minut. Stopniowo będę pisał, co wyłapałem.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Asuda »

Kiedy zobaczyłem błędy typu - brak przełączników, przerwałem grę, no tak nie może być, ze nie masz gościa w drużynie a do Ciebie gada.
Poczekam na poprawioną wersję ;p
(Jest warunek: Jeśli bohater jest w drużynie, można go wsunąć gdzie się chce ;p)
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Fear dzięki za konkretną opinię, szybkość ludka jest standardowa.

Asuda:
Przy takiej ilości takie błędy bywają, nie pomyślałem po prostu że ktokolwiek o tym się dowie przed rozmową ze Slaterem, ale nie wypływa narazie to znacząco na rozgrywkę to może po prostu iść dalej i grać, a nie cieszyć się, że już można nie grać, bo gdzieś tam się wyświetliła wiadomość, której nie powinno być.

EDIT:
Jako, że jeden z graczy znalazł poważniejszy błąd wysyłam wersję 1.1
Przepraszam i miłego grania.

Wersja działająca dla osób bez makera
http://www.speedyshare.com/files/289276 ... makera.exe

Wersja działająca dla osób posiadających makera
http://www.speedyshare.com/files/289276 ... makera.exe
Obrazek
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: master miller »

Dotarlem do magazynu. Dalej nie gram:
-nudna
-powolny bohater (czemu wylaczyles bieganie?)
-buuugi (np. uciekne przed szczurami i nie zdaze sie ruszyc a one znowu atakuja i tak w kolko)
- nie porywa
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Cóż... Nie jestem zdziwiony, że nie sprostałem twojemu gustowi( jak i w recenzjach),
chyba będę musiał dalej próbować.
Obrazek
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Opowieści z Asgun [VX]

Post autor: Mantiq »

Ja nie mogę przejść walki z Greyem i Fearnem.Noruj, są tu jakieś kody?
A gra jest nawet fajna.

4.5/10
ODPOWIEDZ