Skrypty

Poszukiwane grafiki, muzyka, skrypty, prośby o edycję itp.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RPGFinal
Posty: 50
Rejestracja: 18 kwie 2007, 19:09
Lokalizacja: Katowice.

Skrypty

Post autor: RPGFinal »

Potrzebuję BS a'la Breath of Fire, skrypt zbierania żab jak w Final Fantasy IX i gry na pianinie a'la Final Fantasy V.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

gry na pianinie a'la Final Fantasy V
OMFG. Po prostu przy pianinie ustaw event grający muzyczkę i dodający 1 do zmiennej... a kiedy zmienna osiągnie odpowiedni poziom, umożliw nabycie umiejętności od kogoś za pomocą przełącznika ^^"
skrypt zbierania żab jak w Final Fantasy IX
To samo - niech każda żaba dodaje 1 do zmiennej, po uzbieraniu określonej ilości pozwól na odebranie nagrody.
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Strzelcie mi w pysk za to, że nie grałem w taki klasyk jak BoF, ale mógłbyś opisać ten BS?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypty

Post autor: Jazzwhisky »

RPGFinal pisze:Potrzebuję BS a'la Breath of Fire, skrypt zbierania żab jak w Final Fantasy IX i gry na pianinie a'la Final Fantasy V.
Plisssssss, jeśli czegoś potrzebujesz, opisuj to W SZCZEGÓŁACH, przykłady nie wystarczą, i tak masz sporo szczęścia, że Ludz wiedział o co chodzi z FF 5/9 :)

Co do BoF, niby grałem, ale jakoś nie do końca rozumiem co jest takiego niezwykłego w tym BSie...
Izometria? Tego nie da się 'wyskrypcić'.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kalafior »

No właśnie, jakoś ten BS w BoFie (a przynajmniej w drugiej części) jakoś niespecjalnie wyróżniał się od standardowego, o ile dobrze pamietam.

Co do gry na pianinie, nie wiem jak wygląda w FF5 (może dlatego, że grałem tylko w FF4 =] i nie poświęciłem temu dużo czasu), ale akurat dziwnym przypadkiem złożyło się, że wczoraj taki skrypt zrobiłem =] niestety, na drugim kompie, do którego przez jakiś czas nie będę miał dostępu

BTW
Plisssssss, jeśli czegoś potrzebujesz, opisuj to W SZCZEGÓŁACH, przykłady nie wystarczą
Amen
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

heh w bof oklepalem pierwsze cztery czesci i uwazam ze jesli chodzi o izometrie to bylo by chyba ciezko z zasobami (monstery), moge sie mytlic
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Być może w LTW lub wiedźminie by się coś znalazło, tam stosowane były battle animsy oprzedstawiające herosa w izometrii. Być może. :P
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Wsumie da się to zrobić w standardowym BSie... Wkońcu w RM2k3 bohaterów na polu walki można umieścić w niemal dowolnym miejscu, wystarczyło by mieć odpowiednich battlersów... Tylko z góry odpadają takie rzeczy jak wykonywany krok do przodu podczas ataku (można zamienić na podejście do wroga, co by wyglądło nawet fajnie...). Myślę, że jednak z czasem pojawiły by się inne problemy, ale największy i tak zapewne stanowiła by grafika...
Awatar użytkownika
RPGFinal
Posty: 50
Rejestracja: 18 kwie 2007, 19:09
Lokalizacja: Katowice.

Post autor: RPGFinal »

Mogę opisać:
Że w battlecharsetach nie widać twarzy.Taki 2 wymiar.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypty

Post autor: Jazzwhisky »

No to jak pisałem:
Jazzwhisky pisze:Izometria? Tego nie da się 'wyskrypcić'.
Jak już wspomniał Gaido, nie potrzebujesz żadnego skryptu, tylko odpowiednich grafik.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ