[RM2003] Oddech

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

[RM2003] Oddech

Post autor: Zombik »

Tytuł: Oddech
Wersja RPGMakera: 2003
Link do dema:
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... oddech&i=1 (zaktualizowany)

Opis/Fabuła:
Główny bohater jedzie samochodem ze swoją ukochaną. Oboje bardzo się kochają. W pewnym momencie dochodzi do wypadku. Bohater budzi się i spostrzega, że jego dziewczyny Elizy nigdzie nie ma. Po chwili wychodzi z lasu, ale jest jakaś dziwna i zaczyna uciekać. Zaczynamy ją gonić, lecz po chwili przewracamy się... wtedy spostrzegliśmy, że nic nie jest takie jak było, a my jesteśmy w innym świecie. Jedyną myślą bohatera w owej chwili jest odnalezienie Elizy.

Czym jest ta gra? Sam dokładnie nie wiem pod jaką kategorie można ją zaliczyć. Eliza prawdopodobnie umarła podczas wypadku, ale miłość pomiędzy dwojgiem ludzi była tak wielka, że główny bohater przełamał granice życia i śmierci. Wyruszył do innego świata... innej krainy tylko po to by odnaleść swoją ukochaną. Czym jest ten świat? Gdzie on leży? Tego nie wiemy, ale fabuła narzuca nam jeden cel w tym wszystkim - odnaleść Elizę.
Tworząc tą grę myślałem o filmie "Między piekłem a niebem". Zainspirował mnie także teledysk Andrzeja Piasecznego - Jednych Tchem.

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Planowany czas ukończenia gry:
Lipiec/Sierpień 2011
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Powczan »

Taką fabułę można fajnie rozwinąć, zobaczymy co z tego będzie.
Drugi screen ( z samochodem ) jak wyjęty z mojej gry , która nie ujrzała światła dziennego ( wygląda to niemalże tak samo, też czerwony samochód, podobny tileset i jazda w tą samą stronę )
Później ściągnę bo teraz nie mam siły xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: GameBoy »

Fabuła to pierwszy Silent Hill jak w mordę strzelił, z tym że tam zamiast dziewczyny jest córka głównego bohatera.
Jak przejdę inną makerówkę, w którą teraz gram to zobaczę demko.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Ska'ciu »

GameBoy pisze:Fabuła to pierwszy Silent Hill jak w mordę strzelił, z tym że tam zamiast dziewczyny jest córka głównego bohatera.
Dokładnie to samo pomyślałem.
Zagram i zobaczę z czym to się je.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Zombik »

Haha! Niech spojrzą wszyscy, którzy we mnie wątpili! xDD
Dzisiaj oto udało mi się utworzyć pełną wersję owej gry! xD
Miałem wenę *_*
Oto link do pobrania PEŁNEJ WERSJI!
http://www.gamefront.com/files/20496556/Oddech.rar

Prosiłbym o komentarze ^^. Gra nie będzie wielkim hitem, bo nie miała nim raczej być. To zwykła gierka, którą można przejść jeżeli się człowiekowi nudzi. xD
Jeżeli mógłbym prosić to chciałbym się zapytać jaką czcionkę wykorzystuje RPG Maker 2003 (Używam spolszczonej wersji programu). Mam w planach dodać wtedy plik czcionki do folderu z grą i dzięki temu sprawić by gra stała się grywalna również dla tych, którzy owego programu nie posiadają. xd
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Secretman »

Ściągnąłem i przeszedłem. Dziwna gra. Mam wrażenie, jakbym przeszedł jeden z koszmarów sennych(niewytłumaczalne rzeczy, teleporty, labirynty, groźna muza). O ile oprawa graficzno-dźwiękowa wypada przeciętnie(bardziej to pierwsze), to do przejścia tej gry zmusiła mnie tajemniczość całej tej historii. Gierka w sam raz na raz, gdy się ma chwilę wolnego czasu na kompie.

Z technicznych rzeczy, to nie wiem, co ma tytuł "Oddech" do samej gry. Sam napis na ekranie tytułowym jest za ciemny i się zlewa z fajnym tłem. Natrafiłem na kilka błędów w blokowaniu terenu(mogę chodzić przez kanapę i po wejściu do groty). Poza tym nie lubię, jak mam w archiwum instalator gry - wydłuża to tylko uruchomienie gry(w ogóle te instalatory z RM jakieś dziwne są).
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Zombik »

Jeżeli chodzi o tytuł to słowo "Oddech" ma przedstawiać ostatni powiew życia, a następnie śmierć.
Jeżeli chodzi o instalator to użyłem go z tego względu iż dzięki niemu gry z RPGMakera działają również dla tych, którzy nie posiadają owego programu. Musiałbym dołożyć jeszcze folder z czcionką Tsukuru i by była gra dla wszystkich... nie wiem jednak jaką czcionkę obsługuje Tsukuru... Grrr... tą samą co 2000?

Chciałbym by gra znalazła się na TA. Kiedyś znalazłem temat z opisem co trzeba napisać do administratorów, ale nie było mi to jeszcze potrzebne, a tera szukam i znaleść nie mogę xD.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Jazzwhisky »

Lord Drachanel pisze:nie wiem jednak jaką czcionkę obsługuje Tsukuru... Grrr... tą samą co 2000?

Chciałbym by gra znalazła się na TA. Kiedyś znalazłem temat z opisem co trzeba napisać do administratorów, ale nie było mi to jeszcze potrzebne, a tera szukam i znaleść nie mogę xD.
Dopiero co ściągnąłem grę, ale jeśli chodzi o font - RM2k3 używa domyślnie innej czcionki niż RM2000 (i teoretycznie obecnej w części systemów operacyjnych), ale są też wersje pliku wykonywalnego uzywające fontów RM2000/RMG2000, wszystko znajdziesz tutaj -> http://tsukuru.pl/index.php?link=programy/RM2003, wybierz/podmień wg uznania.

Co do gry dla wszystkich, defaultowy instalator to szczerze mówiąc dosyć podłe i niewygodne rozwiązanie (w końcu z lat .90), lepiej zastosować się do odwiecznych standardów zebranych niegdyś tutaj -> http://tsukuru.pl/index.php?link=FAQ/norm albo użyć czegoś zupełnie zewnętrznego (tak np. robił ze swoimi grami BeVoo, bylebyś nie nadpisywał ludziom czcionek swoimi!).

I kontunuując ten wątek rozmiarów/instalatora, co do TA -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=12 (ostatnia pozycja), gra ma 17 map, a wwaliłes tam całe RTP+ (10 plików title, prawie setka battlecharsetów, blisko cztery setki plików dźwiękowych itp. itd.) - nie zamieścimy tego na stronie w tej formie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Mantiq »

Jeśli chciałbyś robić instalator, to polecam Inno Setup.Łatwy w obsłudze.Co do gry, nie jest mega hitem, ale małą gierką na jesienne dni.Nie podoba mi się ostatni screen.Dziwny, bo na mapie są urywki.No chyba, że to jakiś inny wymiar :-) .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Zombik »

No pewnie, że to inny wymiar... xD Dziwny wymiar.

A co do samej gierki to spróbuję ją przerobić tak by ważyła znacznie mniej. Pousuwam zbędne pliki.

Edit:
Ok... pousuwałem co zbędne i pozbyłem się instalacji. Zwinrarowałem po prostu folder i jedziemy.
Teraz gra waży zaledwie 11MB.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam - przeszedłem przed chwilą, fajna sprawa, trochę inny klimat niż się spodziewałem, mniej horroru a więcej poetyki i zręcznościówki, ale to właściwie dla mnie plus.
Z większych uwag - rzeczywiście grze przydałaby się bardziej wypasiona oprawa (przede wszystkim: mapy + dźwięki systemowe), kilka poprawek (blokowanie, lepsze oznaczenie drzwi, niektóre dialogi, title) i może jakieś savepointy przypominające o potrzebie zapisywania gry. Bez tego też gra się przyjemnie, ale miło byłoby widzieć ten klimat obudowany w coś więcej niż minimum.

Gra się maksymalnie kilkadziesiąt minut (a średnio - pewnie kilkanaście), zatem jeśli komuś podeszły takie tytuły jak Czeluść, Zasłona, Little Red-Bleeding Hood czy OWA - polecam. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Solo Lee
Posty: 147
Rejestracja: 13 maja 2011, 03:49

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Solo Lee »

Grałem niedawno w tą grę, i chociaż krótka to udało ci się uchwycić niesamowity klimat. Mam nawet ochotę zagrać w to jeszcze raz. :-) Dobra robota, mam nadzieję że zrobisz więcej gier bo podoba mi się twój styl i jestem pewny że wielu innym też się podoba :!:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: GameBoy »

Uch, doszedłem do tego zapętlającego się korytarza drzwi i nie wiem co zrobić dalej.

Na początku użycie tej piosenki podczas samej gry trochę mnie zmieszało, ale jednak po jakimś czasie uznałem, że to niezły pomysł.
Podobają mi się też takie szczegóły jak przesunięcie kamienia, by odsłonić dziurę w ścianie.
Niby nic nie znacząca drobnostka, ale jednak uprzyjemnia to gameplay.

Brakuje mi trochę dźwięków (chociaż może to przez to, że miałem sporo ściszone głośniki i coś mi umknęło), które mogły by dodać sporo do klimatu, tak jak np. odgłosy deszczu w intrze.

W ogóle aż mnie zainspirowałeś, by zrobić jakąś krótką grę znów.
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Gamer2002 »

File not found
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RM2003] Oddech

Post autor: Noruj »

http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... oddech&i=1
Lol myślenie nie boli aż tak bardzo.
Obrazek
ODPOWIEDZ