Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: gbanshee »

"Był czas, gdy serca ludzkiej rasy były czyste.
Ludzie ci zbudowali cywilizację wolną od pragnienia władzy czy bogactw.
Razem stawiali czoła wszelkim przeciwnościom losu i nieszczęściom, które na nich spadały.
Jedyny rodzaj przemocy, jaki poznali, wynikał z samoobrony.
Zamiast wojną, ta cywilizacja zajmowała się sztuką, wiedzą i dążeniem do mądrości.
Ten pierwszy, oryginalny szczep ludzkości nie wiedział, jaką rolę pełni w świecie...
...aż nastała noc, która zmieniła to bezpowrotnie."


Fabuła Pieśni Księżyca jest w zasadzie wstępem do uniwersum, nad którym pracuję już prawie 7 lat. Wydarzenia w grze mają miejsce na Ziemi, 65 milionów lat temu. Pewnej nocy na niebie pojawia się złowieszczy blask, który według niektórych zwiastuje tragedię. Czy to asteroida, która zmiecie z powierzchni Ziemi wszelkie życie? Ludzie porządkują swoje sprawy, zakładając najgorszy scenariusz... jednak za kilka godzin okaże się, że najgorsze ma dopiero nadejść.

Opowiadanie:
Spoiler:
Grafika: Na razie korzystam z zasobów znalezionych w sieci aby mieć jakikolwiek obraz tego, co robię. W miarę postępów i możliwości będę je zamieniał na swoje własne.

Muzyka: Podobne jak grafika - na razie bardziej przypomina moją końcową wizję projektu, gdyż wybrałem z zasobów w sieci najbardziej klimatyczne utwory i poprzerabiałem je tak, by były jak najbardziej zbliżone do mojej wizji.

Charakterystyczne cechy:
- rozbudowane dialogi z wieloma możliwościami wyboru, które wpływają na późniejszą rozgrywkę (prawie wszystko jest już rozpisane, więc w dużej mierze wiem, co robię)
- własny turowy system walki (nie pokazuję go, bo na razie wygląda paskudnie pod względem graficznym, ale poza kilkoma nieznaczącymi bugami działa już w miarę przyzwoicie)
Obecny w nim będzie poziom promieniowania, od którego w dużej mierze będzie zależało używanie naszych umiejętności.
- własny CMS (od strony technicznej też skończony), a w nim takie dodatkowe opcje jak
zmiana języka (angielski/polski), zmiana grafiki systemowej, możliwa zmiana poziomu trudności (na razie jeszcze w fazie projektów, może zostać porzucone). Zmiana języków między innym po to, aby móc promować projekt jednocześnie na polskiej jak i zagranicznej scenie, a także po to, bym mógł budować dialogi w jednej wersji niezależnie od drugiej - to oznacza brak tłumaczenia "na siłę" niektórych kwestii czy żartów, a napisanie ich na nowo w konkretnym języku by zachować poprawność językową, klimat i logikę.
- Przeciwnicy widoczni na mapie: możemy większość z nich ominąć lub rozwiązać "zagadki", które ich usuną z naszej drogi. Będzie to możliwe także w przypadku niektórych bossów, lecz będzie wymagało ukończenia pewnych dość skomplikowanych zadań głównych i pobocznych, otwierających przed nami alternatywna "ścieżkę" fabularną.

Demo: Moje najśmielsze marzenia mówią, że po Nowym Roku (Luty/Marzec?), ale wszystko zależy od tego jak wiele czasu pożrą mi studia i od ilości przeszkód technicznych, które po drodze napotkam (projekt robię na razie sam, nie wiem czy to się zmieni)

Pełna wersja: Hohoho... może do końca 2012 się wyrobię - to ta najbardziej optymistyczna opcja. Pracy jest jeszcze dużo, bo choć fabuła i wszelkie sprawy treści są już poukładane, to przekształcenie tego wszystkiego w grę jest dość żmudne i czasochłonne.


Kilka screenów:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 01:11 przez gbanshee, łącznie zmieniany 2 razy.
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Moonlight Poem/Pieść Księżyca [RM2000]

Post autor: Ceres-chan »

No muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona. Szkoda, że niezwykle mało zdradzasz o samej fabule, ale i bez tego projekt wygląda na bardzo ambitny. Mnie kupiłeś. Zgłaszam się na testerkę! Mrrr...

Tak na marginesie - czy w tytule tematu nie powinno być "Pieśń" zamiast "Pieść" ;)?
Obrazek
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Moonlight Poem/Pieść Księżyca [RM2000]

Post autor: gbanshee »

Ceres-chan pisze:Szkoda, że niezwykle mało zdradzasz o samej fabule, ale i bez tego projekt wygląda na bardzo ambitny.
Z czasem będę dodawał kolejne screeny i spróbuję uchylić trochę rąbka tajemnicy tak, by nie odsłonić jej całych czterech liter :) Uważam fabułę za najlepszą stronę tego projektu i nie chciałbym tego zepsuć odkrywając teraz wszystkie karty.
Ceres-chan pisze:Mnie kupiłeś. Zgłaszam się na testerkę! Mrrr...
Zapamiętam :)
Ceres-chan pisze: Tak na marginesie - czy w tytule tematu nie powinno być "Pieśń" zamiast "Pieść" ;)?
:oops: Masz rację, już zmieniłem.
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: Fear »

Prezentuje się całkiem nieźle. Dobry motyw z wpływaniem na rozgrywkę, poprzez wybieranie opcji w dialogach, lubię to w grach. Własny system walki i menu, ok, mam nadzieję, że wyjdą ok, bo czasem lepiej dobrze korzystać ze standardowych systemów, niż robić na siłę coś, co utrudnia rozgrywkę :) O fabule dużo nie napisałeś, cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Póki co, powodzenia w tworzeniu :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Konrad112
Posty: 44
Rejestracja: 28 paź 2011, 13:23
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: Konrad112 »

Całkiem niezła zapowiedz gry, miło że będą wybory w dialogach które będą miały wpływ na dalsza rozgrywkę, to wręcz uwielbiam w grach :-D

Co do fabuły dużo nie napisałeś, ale prezentuje się całkiem dobrze.
Z niecierpliwością będę czekać na Demo, i troszkę więcej informacji o fabule.
A do tego czasu powodzenia :wink:
„Lepsza na Konrada głodnych wilków gromada niźli chłop w koszuli”
Spoiler:
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: master miller »

ta gra bedzie w dwóch jezykach?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: Jazzwhisky »

Fajnie wygląda, opis zwiastuje dobre wykonanie. Rozbudowanych dialogów z wieloma możliwościami wyboru jako gracz nie lubię, ale sam napisałbym pewnie takie same. Czekam na prezentację walk, po opisie i drugim screenie nic innego nie ma prawa już mnie martwić. =)
Pieść Księżyca
Srogie, ale nie piszemy Pieść Księżyca, tylko Pieść Księżyc. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: gbanshee »

master miller pisze:ta gra bedzie w dwóch jezykach?
Tak.

Co do fabuły... nim znajdę sposób na przedstawienie jej bez spoilerów, możecie spróbować zadawać pytania - jeżeli będę mógł to odpowiem. Wypisywanie tych informacji, które mogę ujawnić nie wyglądałoby zbyt zgrabnie.
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: master miller »

gbanshee pisze:
master miller pisze:ta gra bedzie w dwóch jezykach?
Tak.

Co do fabuły... nim znajdę sposób na przedstawienie jej bez spoilerów, możecie spróbować zadawać pytania - jeżeli będę mógł to odpowiem. Wypisywanie tych informacji, które mogę ujawnić nie wyglądałoby zbyt zgrabnie.
Znowu ratujemy świat? :D
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: Mantiq »

Dla mnie bomba!W końcu jakiś dobry projekt, gdzie nie trzeba wytykać dużo błędów.Ale najważniejsze sprawy:
-fabuła jest krótka;Dopisz coś ciekawego :-)
-okienko w ostatnim screenie dla mnie za jasne.

To wszystko :wink:
Pozdrawiam.
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: gbanshee »

master miller pisze:
gbanshee pisze:
master miller pisze:ta gra bedzie w dwóch jezykach?
Tak.

Co do fabuły... nim znajdę sposób na przedstawienie jej bez spoilerów, możecie spróbować zadawać pytania - jeżeli będę mógł to odpowiem. Wypisywanie tych informacji, które mogę ujawnić nie wyglądałoby zbyt zgrabnie.
Znowu ratujemy świat? :D
Zależy co przez to rozumiesz :D I tak i nie.
-okienko w ostatnim screenie dla mnie za jasne.
To tylko przykładowe grafiki systemowe, będę robił swoje. Tych użyłem po to żeby przetestować zmienianie ich w menu.
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: Mantiq »

Acha i jeszcze jedno (uwaga offtop!).
Jak zrobiłeś zapisywanie z CMS ( jest to podstawowe czy jakieś cudo?)?
Awatar użytkownika
ts4r
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:48

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: ts4r »

Zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystko świetnie przedstawiłeś, tak dobrych screenów już naprawdę długo nie widziałem. Jedyne co mnie martwi to przewidywana data zakończenia. Przez tyle czasu to się może jeszcze bardzo wiele zdarzyć. Ale jeżeli tworzysz to uniwersum już siedem lat, to i pewnie tą grę kiedyś skończysz :-) .

Skoro można zadawać pytania na temat fabuły, to spróbuje to wykorzystać. 65 mln lat temu, asteroida. Czyżby akcja rozgrywała się na naszej Ziemi pod sam koniec Kredy?
Brohoof

"Set phasers to hug!" - Sweetie Bot
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: gbanshee »

ts4r pisze: Skoro można zadawać pytania na temat fabuły, to spróbuje to wykorzystać. 65 mln lat temu, asteroida. Czyżby akcja rozgrywała się na naszej Ziemi pod sam koniec Kredy?
Tak jest :)
Możliwe, że to też was zaciekawi: Pieśń Księżyca jest wstępem do uniwersum i pozwala zrozumieć wydarzenia, które dzieją się w nim w dalekiej przyszłości (mówię o czasach wyprzedzających nasze obecne o dobre 20 tysięcy lat)
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Moonlight Poem/Pieśń Księżyca [RM2000]

Post autor: X-Tech »

Widać, że masz plan fabuły
robisz to niczym architekt dbający o szczegóły.
Wymyślasz świat na papierze,
by widzieć świat oczami wyobraźni w co ci szczerze wierzę.
To jest ciekawy sposób na myśli przedstawienie,
by zaplanować rozsądnie naszej gry nasienie.
Ciekawi mnie przekaz, który gra oddaje,
staje się to wyraźne - widać z tym autor się nie poddaje.
Ja doceniam fakt włożenia w to duszy -
Zaplanowany na papierze projekt na pewno się nie wykruszy.
ODPOWIEDZ