Moje programy (i gry) w języku batch

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Moje programy (i gry) w języku batch

Post autor: Mantiq »

http://www.mediafire.com/?xil6e69zd8u7k7q

Programy, które kiedyś napisałem.

Produktor - wpisz w nim liczbę od 1 do 20, utworzy on wskazaną liczbę folderów.
Usuwator - usunie wszystkie foldery utworzone przez produktora.
Auto-Run - Jest to szybki dostęp do podstawowych funkcji komputera, czyli zamknięcia itp. itd.

Mam nadzieję, że chociaż komuś się przydadzą.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2011, 11:05 przez Mantiq, łącznie zmieniany 2 razy.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy

Post autor: Mantiq »

Gra, nad którą teraz pracuje.

http://www.mediafire.com/?bhru0tb80f2jll2

edit:
Dzisiaj skończyłem krótkie demo, pokazujące ogólny wygląd gry.W pełnej wersji postaram się dodać opcje, poprawić błędy oraz dodać więcej tekstu, dzięki któremu gra będzie dłuższa.

http://www.mediafire.com/?ncy79gyy4rjkejv

PS.Plis, napiszcie co na temat tego sądzicie :<
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Mantiq »

Ok, gra skończona.Informacje w grze.

http://www.mediafire.com/?sqnoufi88iooef3
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Wexx »

Przed chwilką włączyłem grę, zaraz coś więcej napiszę : P
Jak dotąd - mogłeś dodać jakieś skutki wyborów już od samego początku! Jakoś nie zauważyłem, żeby bieg lub ostrożny chód miał wpływ na fabułę :P
Jest też parę głupich wypowiedzi, np "gangsterski strój"? Po co ubierać się jak gangster, jeśli jedzie się do kolegi obmyślić plan zabójstwa..? : | Bar, gdzie PIWO jest za darmo? "Rozweselać humor"? "Natychmiast wyrzucacie kierowce i jedziecie byle gdzie" Haha, ninja jak w GTA :P Facet nie wie jakie to miasto, ale natomiast przypomniało mu się, że ma tu kuzyna? Hardcore! Kolejnym ninja jest kuzyn kolegi, czego on nie ma w domu? :lol:
Gra nie ma też dobrego klimatu, jaki chciałeś uzyskać. Trzeba było wymyślić jakąś historię gracza, czemu został pobity, wymyślić imię jego i jego kolegi. Rozdziały - to zaledwie parę linijek tekstu, bezcelowe... Otwarte okno - mogłeś wymyślić coś innego, tak, żeby facet, którym (prawie) kierujemy musiał trochę pomyśleć, wprawić w klimat! Tak samo z kanapą... Czekanie na MILIONERA w jego własnym dom za... kanapą? :| To śmieszne! :lol:

Dotrwałem do rozdziału "Zemsta", ale już go nie czytałem. ogólnie 3+/10
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Mantiq »

Dzięki za recke, część druga będzie dłuższa i lepsza.A poza tym czekać za kanapą to imo nie jest zły pomysł :-o
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Leaf »

1. Dodaj jakiś opis na forum, bo nikt nie lubi ściągać w ciemno.
2. Składnia nie fajna. Zdania brzydkie.
3. Klimatu brak,
4. Nuda, żadnego rozwinięcia, punktu kulminacyjnego i zakończenia.
5. Brak możliwości śmierci. Jedna opcja nie wypali to wybieramy drugą. Zero strachu przed game overem i adrenaliny...
6. Grę można przejść w 30 sekund nie czytając nic i klikając na oślep byle co.

Jak nie ma żadnej akcji to pisz długie zdania. Gdy jest (np. strzelanina czy ucieczka) to pisz krótkie, dzięki temu będzie to bardziej dynamiczne. Ogólnie słabo. Wkurza fabuła typu:
Jesteśmy pobici przez ludzi nie znanego milionera, który oszukał nas w nieznany sposób. Idziemy do nieznanego kumpla i zabijamy milionera.
Lepsze byłoby na przykład:
Ludzie milionera pobili nas w lesie. Milioner ten to Bill Gates, który ukradł nam pomysł na windows 98. Byliśmy kilka lat temu jego wspólnikiem. Idziemy do Steve Jobsa - konkurenta naszego wroga i postanawiamy zlikwidować Gatesa.

Po prostu bez takich opisów gra jest pusta i nudna. Wymyśl coś co zaciekawi graczy. Nie potrafię dobrze wyjaśnić o co mi chodzi, ale wierzę, że zrozumiesz :P

EDIT: Zainspirowałeś mnie :D Postanowiłem zrobić podobną grę :]
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Jazzwhisky »

Hah, paragrafówka. =)

Dopisuję się, mógłbyś zamieścić więcej informacji na forum, zmniejszyć ilość wymaganych kliknięć (więcej tekstu wyświetlanego jednorazowo) i przede wszystkim... nakreślić jakąś wyraźną linię fabularną, strasznie to wszystko chaotyczne. Rozumiem, całość to efekt radosnej zabawy, ma to pewien urok, ale mimo wszystko, chyba każdy z nas oczekuje czegoś więcej od byle publikacji.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Mantiq »

Dodaj jakiś opis na forum, bo nikt nie lubi ściągać w ciemno.
Ok, przy następnej mojej grze dodam.
Składnia nie fajna. Zdania brzydkie.
Spróbuje poprawić.Nie krzyżujcie mnie za to, że nie ma polskich znakow, to nie moja wina :(
Klimatu brak
IMHO jest, ale to zależu od raczej gustu.W następnej części będzie więcej klimatu.
Nuda, żadnego rozwinięcia, punktu kulminacyjnego i zakończenia.
Co do ostatniego jest zakończenie, lecz co do dwóch pozostałych to się zgadzam (poprawię :wink:).
Brak możliwości śmierci. Jedna opcja nie wypali to wybieramy drugą. Zero strachu przed game overem i adrenaliny...
Mantiq pisze:(poprawię :wink:)
Grę można przejść w 30 sekund nie czytając nic i klikając na oślep byle co.
Gra ma ponad 500 linijek, długo by się tworzyło grę która miała by czas przejścia np. 1h.
Zainspirowałeś mnie :D Postanowiłem zrobić podobną grę :]
Powodzenia :]
Hah, paragrafówka. =)
Pisząc grę nie zastanawiałem się, jaki to będzie gatunek :)
zmniejszyć ilość wymaganych kliknięć (więcej tekstu wyświetlanego jednorazowo)
Da się zrobić :)
nakreślić jakąś wyraźną linię fabularną
Mantiq pisze:(poprawię :wink:)
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Leaf »

Gra ma ponad 500 linijek, długo by się tworzyło grę która miała by czas przejścia np. 1h.
Nie o to mi chodzi. Po prostu brak możliwości konsekwencji czynów. Jedna opcja nie wypali to bierzemy drugą i tak przez całą grę. Opcje wybiera się na chybił trafił, a przydałoby się coś co zmusiłoby nas do używania mózgownicy, a nie czytania książki co jakiś czas klikając enter -.- W końcu to nazywa się "GRA", a nie "ebook z opcjami zdarzeń do wyboru, które i tak nie mają na nic wpływu". Dzięki za w miarę spokojne przyjęcie mojej krytyki, bo jeżdżę po tobie IMO ostro, ale sorki. Ja tak mam x]

EDIT: I nie "batcher", tylko "batch" tak dla jasności :wink:
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 23:36 przez Leaf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Mantiq »

Leafman pisze:
Gra ma ponad 500 linijek, długo by się tworzyło grę która miała by czas przejścia np. 1h.
Nie o to mi chodzi. Po prostu brak możliwości konsekwencji czynów. Jedna opcja nie wypali to bierzemy drugą i tak przez całą grę. Opcje wybiera się na chybił trafił, a przydałoby się coś co zmusiłoby nas do używania mózgownicy, a nie czytania książki co jakiś czas klikając enter -.- W końcu to nazywa się "GRA", a nie "ebook z opcjami zdarzeń do wyboru, które i tak nie mają na nic wpływu". Dzięki za w miarę spokojne przyjęcie mojej krytyki, bo jeżdżę po tobie IMO ostro, ale sorki. Ja tak mam x]
Spoko, druga część będzie o niebo lepsza imo.I tym razem wybory będą wpływały na rozwój fabuły.

Dodatkowe info: (Spoiler)
Spoiler:
PPPPPSSSSS.Czy mogę Mafia 2 (jak skończę) umieścić w dziale Gry, czy tylko da się to w dziale Gry/Emulacja?
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1155
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Moje programy (i gry) w języku batcher

Post autor: Michu »

Nie chciałbym wypowiadać się jako administracja, ale wydaje mi się, że jeśli dokończysz drugą część i będzie czymś więcej niż sprawdzianem możliwości kodowania, da radę umieścić ją w dziale gry.

Co do obecnej wersji - wszystko zostało już powiedziane, dla mnie to raczej efekt zabawy z komendami języka niż gra jako taka.
Obrazek
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batch

Post autor: Mantiq »

http://www.mediafire.com/?84uz8mvw11b9m01

Daję wam wersję alpha, jest tylko kilka opcji.Możemy sprawdzić status w domu, w garazu sprawdzic stan samochodow, możemy jechać ukraść trochę kasy oraz można jechać do baru.Jeśli fabuła jest zła to mogę zmienić, tylko musi być ta śmierć kolegi.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batch

Post autor: Mantiq »

Dawno mnie tu nie było. Dzisiaj skończyłem demo mojej gierki - Question. Jest to tak jakby test. Trzeba w nim odpowiedzieć na pytania. Pytania dotyczą przyrody. Na razie jest 20 pytań. W pełnej wersji będzie 100 pytań (jakby co to robię 10 pytań każdego dnia) i ikonka. Gra ma opcję auto-save'a. Link:
http://www.mediafire.com/?5j1n6rcv4hu6ml4
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batch

Post autor: Mantiq »

Witam po długiej przerwie :) W czasie wakacji w wolnych chwilach pracowałem nad grą w batchu. Na razie jest demo, bo więcej mi się nie chciało umieszczać informacji. Nad fabułą nie chcę się rozpisywać, bo to dopiero taki zalążek tego, co chciałbym umieścić. A jeśli już ktoś chce znać fabułę, to niech sobie ściągnie, dużo nie waży plik. A uruchomienie trwa sekundę ;)

Link: http://www.mediafire.com/download/9nn25 ... a-demo.rar

Napiszcie, czy opłaca się dalej pisać tę grę, czy może zaniechać. Lubię takie stare gierki, nie wiem jak wy ;)
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Moje programy (i gry) w języku batch

Post autor: Mantiq »

Sorki za post pod postem ale zrobiłem wersję alpha z system chodzenia ala Otchłań. I ogólnie trochę ją zmodyfikowałem.

Link:
http://www.mediafire.com/download/37uy1 ... -v.1.1.rar

Zachęcam do oceniania :-)
ODPOWIEDZ