Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

Ema, ema!
Przez ostatnie kilka tygodni zająłem się rysowaniem - artworki do gry MMO, którą robię z T7500 (po raz kolejny przypominam o temacie :-P ) Pomyślałem, że nie są takie złe, a wręcz przeciwnie, więc to nie wstyd pokazać je na Gospodzie ; ] Nie chciałem tworzyć konta na jakimś forum graficznym, bo z takim czymś by mnie wyśmiali, a poza tym wątpię, żebym posiedział tam długo...
Rysuję tylko ołówkiem, nie koloruję, bo w moim wykonaniu tylko psuje to efekt :-P Dotychczas pokolorowałem tylko jedną małą rzecz!
Kilka moich prac:

Siedziba gangu:
Tutaj!
Ta sama siedziba gangu, ale zeskanowana: :P
Tutaj

Buggy:
Tutaj
Skan:
Tutaj

Jakiś niewielki obóz - siedziba:
Tutaj
Skan:
Tutaj

Na zdjęciu nie widać paru ważnych szczegółów, a z kolei na skanie nie ma paru linii, które być powinny :P
Co myślicie? :roll:
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: kvachu »

Niezły gang!
Spoiler:
Fajne, aż mi się przypomniały moje lata za gnoja, kiedy też tak lubiłem bazgrać.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Preki »

Chyba skoczę na strych i odkopię swoje własne zeszyt-arty i książko-arty sprzed lat :mrgreen:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

@Kvachu, to nazwa klubu piłkarskiego, no co reprezentuje :-) Ostatnio nic nie narysowałem oprócz kiczowatego statku kosmicznego, nawet go nie będę pokazywać :P Niedługo postaram się coś wrzucić tutaj : ]
Preki, czemu nie :-P Pokaż je nawet w tym temacie, może się zainspiruje!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Asuda »

Hm. Jak na koncept arty, to takie słabiutkie ;)
Jakbyś rysował każdy w 15 minut ;)
Masz ołówek od czego cieniowanie, popraw grubość linii, konturów i tekstur ;)
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

15 min? :-x Naprawdę wygląda to takie brzydkie? :cry: Pracowałem nad każdym 2-3 godziny + wprowadzałem (a raczej do teraz wprowadzam ^^) miliony małych poprawek : |
A cieniowaniem to raczej się nie przejmowałem : P Bazę i wioskę mogę spróbować pocieniować, ale buggy nie będę ruszał, wątpię, żeby to poprawiło efekt, tylko zamaże szczegóły, których jest tam od groma :-P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

OK, odświeżę...
Przez kilka tygodni obiecywałem sobie, że wrzucę te rysunki ^^ Z innej beczki, ale wydają mi się spoko : ]

Czołg (?) N-92:

http://imageshack.us/photo/my-images/252/img1210h.jpg/

Cały ten rysunek jest na 2 kartkach, ale druga część jest beznadziejna, więc wstydzę się jej pokazać :-P

Baza (?) wojskowa:

KLIK

Baza wojskowa (teraz już bez wahania ;P) na mroźnej planecie:

http://imageshack.us/photo/my-images/31/img1211mo.jpg/

Podwójna baza D&D (Drop&Do, nie wiem czy to dobre tłumaczenie, ale pasowało mi do skrótu - spadać i robić : D Chodzi o to, że takie coś zostaje wystrzelone ze statku orbitalnego, przymocowuje się do podłoża i od razu może pracować : ])


EDIT!

Ostatnio jestem bardzo, baaardzo leniwy... Mało rusyję, mało robię, o wrzucenie tego czegoś zajęło mi koło dwóch miesięcy :-P

KLIK!

Niestety mój aparat jest beznadziejny, więc muszę poprawiać rysunki w GIMPie, a to też nie wygląda najlepiej...

OK, tym razem to 2 walczące czołgi. Dominuje ten na górze, czyli MAK-41, z Zeilzelt - najlepszej jednostki w wojskach przeciwnika. Jej dowódcy opracowali specjalną strategię do walki na pustynnej planecie, na której stacjonują. Większy, silniejszy i o dziwo szybszy MAK przylatuje nad czołg i wtedy wystrzeliwuje 2 długie łańcuchy oplatające obie maszyny. Kiedy pilot znajdzie jakąś górę skalną, a jest ich naprawdę mnóstwo - leci tak, że rozbija pojazd pod sobą, a sam uchodzi bez szwanku :-)
Akcja rozgrywa się wysoko, poniżej wrak takiego samego modelu czołgu jak ten biały na pierwszym planie i parę domków jakiejś rasy.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Noruj »

One mają jakieś praktyczne zastosowanie, czy to tylko taka wizualizacja jakiś map, lokacji?
Bo to bazgroły przeca xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

Można powiedzieć, że to te rysunki to wizualizacje moich niezliczonycvh pomysłów :-)

Mam to do siebie, że ciągle myślę o takich rzeczach i jesli wpadnie mi copś naprawdę fajnego do głowy staram się to narysować, żeby nie zapomnieć i przypadkiem nie wykorzystać pomysłu ; D

A jeśli już zacząłem o tym mówić to skończę - mam nadzieję zostać programistą gier komputerowych, (może nawet własna firma?) ale do tego jeszcze dużo czasu, więc przygotowuję się czytając kursy c-plus-plusa i... rysując :wink:
W teczce znajdę też kilka map, "technicznych" modeli czołgów i wiele tekstu o idei, fabule i mechanice gier, które mam nadzieję kiedyś zrobię ; ]

EDIT:

Kolejny rysuneczek, coś podobnego jak wyżej:

KLIK!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
WebsterBolek
Posty: 113
Rejestracja: 02 paź 2010, 10:21

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: WebsterBolek »

O urodzony programista :D
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Rave »

Eine suggestione :P: Jak skanujesz, to ustaw opcję odcienie szarości a następnie popraw kontrast np. w GIMP-ie. Z doświadczenia wiem, że to lepiej wychodzi, niż jak skanujesz jako "lineart" (albo czarne, albo białe) - lepiej oddaje ołówek, a nawet gelpeny lepiej wychodzą.
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

Kolejny rysunek, nieźle się przy nim napracowałem, mam nadzieję, że nie na marne :-)

KLIK!

Na głównym planie wielki latający okręt dowodzenia, niżej kilka czołgów, jeszcze niżej walcząca piechota. W prawym dolnym rogu widać niszczycielską siłę ognia statku. (Gdyby ktoś się nie domyślił co tam jest - zniszczone jeszcze na ziemi czołgi i budynek ; D )

12.11 EDIT!

Przez dłuższą "chwilę" nic nie robiłem, ale wczoraj dostałem weny i skończyłem jeden z lepszych rysuneczków :-)

Pierwszy z serii schemat budowy cyborga! KLIK!
Na palcu wskazującym widzimy ruchome elementy, cienką warstwę skóry i mini zbiorniczki na sztuczną krew. Na środkowym siatkę dzięki, której zdjęcia rentgenowskie wychodzą tak jak powinny wychodzić człowiekowi oraz w zbliżeniu - strukturę sztucznej skóry. Na serdecznym - system naprawiający uszkodzenia skóry, a na małym w zbliżeniu - jak on działa. Na początku dzięki zbiornikom wylewa się krew, a potem stopniowo kolejne substancje, które powoli naprawiają ranę : P

Niedługo pojawią się kolejne "części" :-) Oprócz tego mam do skończenia rysunek z wnętrza statku MSA (patrz wyżej :P)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
kamac
Posty: 103
Rejestracja: 20 gru 2008, 11:41
Kontakt:

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: kamac »

A jeśli już zacząłem o tym mówić to skończę - mam nadzieję zostać programistą gier komputerowych, (może nawet własna firma?) ale do tego jeszcze dużo czasu, więc przygotowuję się czytając kursy c-plus-plusa
Nie chcę się przechwalać, ale jeśli potrzebujesz pomocy, albo masz jakieś pytania, to wysłałem Ci mój numer GG i nazwę użytkownika na skype. Obojętnie czy to C++, LUA, java(script) czy inny język.
.
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Wexx »

Po kilku (nastu) próbach narysowania ras, które nie wyglądałyby jak klony tych ze Star Warsów wyszło mi całkiem zgrabnie:
KLIK!

Tu w wersji bojowej :-)
KLIK!

Od lewej:
Qualth (Qualt'howie)
Niscy, bardzo silni, mają krótkie umięśnione ręce i nie posiadają szyi. Mimo pozorów inteligentni. Są bardzo waleczni, ich odwieczną tradycją są liczne wojny (mnóstwo, ale na małą skalę) choćby dla honoru. (To z nimi walczymy :-) )

Wolą siłę ognia od precyzji. Najczęściej używają LKMów i szybkostrzelnych karabinów szturmowych. Są mistrzami w używaniu broni strefowej, np. moździerzy czy rakiet.

Endurian (Endurianie)
Wysocy, niebiescy, 2 stopy na każdą nogę, nietypowe wyrostki na wzór ludzkich włosów. Bardzo inteligentni, dokładni, wysoce rozwinięci.

Jak w każdej dziedzinie - są precyzyjni, wolą jakość, nie ilość. Moją świetnych snajperów, używają głównie broni półautomatycznej. Duże pola rażenia nie ma dla nich znaczenia. 8)

Stambala (Stambala)
Z tych trzech raz z charakteru najbardziej podobni do ludzi. Są jednak trochę inaczej zbudowani - mają 2 pary rąk i nietypową budowę stawów. Na głowie rosną im włosy praktycznie takie same jak ludzkie, tyle że innego koloru. :-P

Tak samo jak ludzie nie specjalizują się w żadnej dziedzinie wojskowości. Mają zrównoważoną armię, używają każdego rodzaju broni.

Narysowałem kolejne 2 części cyborga, ale zapomniałem je wziąć do skanu... Niedługo się tu pojawią! 8)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Takie bazgrołsy od Wexx'a : P

Post autor: Noruj »

Po kilku (nastu) próbach narysowania ras, które nie wyglądałyby jak klony tych ze Star Warsów wyszło mi całkiem zgrabnie:
Mam być szczerzy czy miły? Serio, ja beznadziejnie rysuję i wstydziłbym się wrzucać moje bazgroły do internetów, bo zwyczajnie uważam to za stratę mojego i cudzego czasu. No i brak mi elementarnych umiejętności, ale najwidoczniej wystarczą tylko 2 cechy: chęci i brak jakiegoś samokrytycyzmu.


PS: nie wiesz ile masz lat, ale to wygląda jak bazgroły ucznia podstawówki. Pozdro
Obrazek
ODPOWIEDZ